Nástroje na efektívnu on-line komunikáciu a digitalizáciu firmy

Nástroje na efektívnu on-line komunikáciu a digitalizáciu firmy
Juraj Sasko

S online marketingom začal počas štúdia na Coventry University vo Veľkej Británii. V roku 2009 založil agentúru Visibility, z ktorej sa postupne stala full servis digitálna agentúra s viac ako 70 pracovníkmi v dvoch krajinách. Ako prvý v Československu som spracoval tému online reputačného manažmentu v dizertačnej práci MBA na LIGS University v Prahe.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Prehľad užitočných nástrojov, ktoré môžete využiť vo firme na konferenčné hovory, starostlivosť o zákazníkov, či on-line vzdelávanie.

Mnoho firiem aj jednotlivcov sa v dnešnej dobe ovplyvnenej koronavírusom zamýšľa nad efektívnymi možnosťami online komunikácie. A tým nemyslíme len emaily či chat, ale celkovú transformáciu komunikácie so zákazníkmi, partnermi či zamestnancami do virtuálneho prostredia. 

Našťastie, technologické možnosti už dávno existujú a pandémia k ich masovejšiemu používaniu len dopomohla. Napríklad pre online agentúru akou je Visibility, nenastala v podstate žiadna zmena. 

Vo firme sme zvyknutí fungovať v cloude cez Google suite, kde máme emaily, dokumenty, kalendáre aj či chat. Pravdou je, že sme firma, ktorej obživou je internet. Naši ľudia potrebujú k práci okrem množstva zručností v podstate len stôl, počítač a rýchle pripojenie na internet.

Problém nastáva, ak ste väčšia firma. Či už s ľuďmi v teréne, pracujúca s rôznymi IT systémami alebo dokonca pracovníkmi vo výrobe. V takýchto prípadoch prirodzene klesá technologická zručnosť, ale aj ochota ľudí pracovať s novými nástrojmi. 

Neexistuje lepšia doba na digitalizáciu

Situácia s pandémiou ochorenia Covid-19 prinútila firmy zamyslieť sa nad alternatívami, aby biznis ďalej fungoval.  Zamestnanci, zákazníci či obchodní partneri si uvedomujú, že veľa vecí sa musí zmeniť. Z tohto pohľadu teda neexistuje lepšia doba na digitalizáciu firmy ako teraz.

K téme digitalizácie si môžete tiež pozrieť online webinár:

Našťastie existuje kopec rôznych nástrojov a softwarov, ktoré dokážu efektívne prepojiť online prostredie s tým fyzickým. Napríklad taký systém  ODOO má vo svojej “výbave” hneď niekoľko užitočných modulov, akými sú napríklad:

  • Prepojenie pokladníc v obchode s ERP systémov.
  • Manažment pracovných aktivít v teréne.
  • Manažment požičiavania vecí.

Aké sú možnosti efektívnej online komunikácie? Nemusíte hneď meniť celý firemný systém na to, aby ste vedeli komunikovať so zamestnancami, vyučovať klientov či robiť obchodné prezentácie online. Možností je hneď niekoľko.

Nástroje na konferenčné hovory

V dnešnej dobe asi najviac využívané online nástroje zabezpečujú priamo video konferenciu medzi ľuďmi. Najpoužívanejšie alternatívy uvádzame v tabuľke nižšie.

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Google Meet Neobmedzene NIE
Zoom.us 40 min call pre max 100 ľudí Od 14,99 $ mesačne
Cisco Webex Počas pandémie neobmedzene do 100 účastníkov Od 12,85 € mesačne
ZOHO meeting Na 14 dní Od 8 € mesačne
Join.me Free trial Od 9 € mesačne
Whereby áno Od 9,99 $ mesačne
Websupport Meet áno NIE

Nástroje na starostlivosť o zákazníkov

Ak potrebujete pri komunikácii so zákazníkmi aj niečo viac ako len chat, do úvahy pripadajú nasledujúce možnosti. 

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Muut Free trial Od 16 $ mesačne
Zingle Demo Individuálne
HelpJuice Free trial Od 120 $ mesačne
Freshdesk Áno Od 15 $ mesačne
Článok pokračuje pod reklamou

Nástroje na web chat

Ak je priorita priama a okamžitá komunikácia so zákazníkmi na stránke, online chatov je pomerne veľa a aj možnosti integrácie na web sú pomerne široké.

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Pure Chat Pre 3 operátorov Od 39$ mesačne
Livechatoo Pre 1 operátora Od 7€ mesačne
Tawk Áno Nie
Smartsupp Pre 1 operátora Od 10€ mesačne

Nástroje na on-line výučbu

Cez internet sa dá efektívne aj vyučovať formou on-line kurzov. Ak prevádzkujete jazykovú školu, kurzy varenia alebo potrebujete zaškoliť nových zamestnancov, je z čoho vyberať.

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Google Classroom áno nie
ODOO áno Pri určitých moduloch
Socrative áno Od 59.99$ ročne
ClassDojo áno nie

Pevne verím, že sa niektorý z týchto nástrojov ujme a bude sa hodiť nie len v tejto dobe. Testujte a skúšajte, čo sa vám hodí najviac.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Juraj Sasko
Juraj Sasko

S online marketingom začal počas štúdia na Coventry University vo Veľkej Británii. V roku 2009 založil agentúru Visibility, z ktorej sa postupne stala full servis digitálna agentúra s viac ako 70 pracovníkmi v dvoch krajinách. Ako prvý v Československu som spracoval tému online reputačného manažmentu v dizertačnej práci MBA na LIGS University v Prahe.


User onboarding vo firmách: prečo sa ho stále „boja“?

Pojem user onboarding v mnohých firmách ešte stále nepoznajú alebo ich od využívania odrádzajú domnienky o vysokých nákladoch. V čom sa firmy najčastejšie mýlia?

Pomalé načítanie webových stránok a vplyv na zákazníkov

Aj milisekunda môže firme priniesť miliónové výnosy. Pozrite si dôvody, prečo treba myslieť na rýchlosť načítania webovej stránky či e-shopu a čo všetko to ovplyvňuje.

Svadba v Bojniciach na romantickej záhrade: v hoteli Belassi sa postarajú o každý detail

Svadobný obrad a hostinu, rodinný výlet či biznis stretnutie v bojnickom hoteli premenia na čarovný zážitok. Riaditeľ Rudolf Lukačka a manažérka marketingu Andrea Slobodová prezradili, ako im v tom pomáhajú baťovské zásady a výnimočnosť hotelovej záhrady.

Funguje sprievodca aplikáciou efektívne? 3 kroky, ako to zistiť

Účinnosť user onboardingového procesu nedokazujú len dlhodobé obchodné výsledky. Z akých ďalších metrík sa dajú zistiť užitočné informácie?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky