Indická vzdelávacia platforma NutSpace mení prístup k učeniu detí

Aj spôsob výučby je potrebné inovovať a prispôsobiť dobe. V Indii preto vznikla platforma, ktorá prepája vedomosti s praxou a podporuje rozvoj kritického myslenia. Jedným zo spôsobov je podávanie informácií vo forme príbehov.

Keďže sa technológie neustále menia a vyvíjajú, je nevyhnutné držať krok so zmenami, a to najmä v prípade vzdelávania detí. Pomáha tomu aj rozvoj kritického myslenia, predstavivosti či schopnosti spolupracovať. Výskumy potvrdzujú, že ľudský mozog lepšie spracováva informácie, ak sú poskytované vo forme príbehov. Preto sa indická pedagogička rozhodla vytvoriť inovatívnu platformu, a vyplniť tak medzeru v súčasnom vzdelávacom systéme.

Vzdelávanie treba prispôsobiť súčasnej dobe

Rohini Vijová, pedagogička a lektorka z Indie, založila spoločnosť NutSpace s cieľom rozvíjať zručnosti pre 21. storočie u študentov a učiteľov. Už od roku 2012 sa snažila presadiť v online vzdelávaní, avšak do roku 2016 v tom nebola príliš úspešná. Vtedy sa však rozhodla osloviť ľudí prostredníctvom YouTube. Začala vytvárať videoslovník – jednoduché videá, ktoré pomocou hraných scénok zo života vysvetľovali jednotlivé anglické slovíčka. Postupne si jej kanál získal viac a viac nových fanúšikov. V januári 2021 mal jej videokanál už 25 000 odberateľov a 1,5 milióna zobrazení mesačne. Vďaka tomu sa Rohini rozhodla založiť vlastnú platformu NutSpace a vytvoriť program aj pre školy. Neskôr otvorila aj kamenné prevádzky, franšízy v zahraničí, vďaka čomu poskytovala vzdelávací zážitok v dvoch formách – osobnej aj virtuálnej.

Originálny videoobsah podporuje zapojenie oboch hemisfér mozgu detí

Autorka platformy sa rozhodla podporiť súčasné zapojenie ľavej a pravej strany mozgu študentov. Vo svojich učebných plánoch zvolila metódy ako rozprávanie príbehov, videozáznamy zo slovnej zásoby či výučbu jazykov, ktorá je založená na úlohách, zážitkovom učení a zručnostiach. Tento jedinečný štýl výučby podporuje okrem iného aj kritické myslenie, kreativitu, rozvoj jazyka, sebadôveru, schopnosti hovoriť na verejnosti či zručnosti pri riešení problémov.

Platforma podporuje učenie prostredníctvom originálneho videoobsahu, ktorý je rozdelený do rôznych plánov lekcií (zahŕňa napríklad súbor príbehov o vesmíre alebo skupinu videí, ktoré majú deti naučiť čítať a vyslovovať písmená či zložité slová). Obsah, ktorý Nutspace ponúka, stimuluje rôzne časti mozgu vrátane zmyslov, čím zabezpečuje dlhodobé až celoživotné vedomosti.

Platformu NutSpace je možné využívať v školách, v centrách, ale aj doma

Cieľom NutSpace je pripraviť deti na budúcnosť. Používa metódu Inventive Thinking, ktorá učí učiť sa. Spoločnosť taktiež organizuje programy v kolektívoch, kde sa deti snažia individuálne rozmýšľať, a to formou zážitkového učenia.

NutSpace vytvára a pripravuje multidisciplinárne učebné plány, ktoré je možné využívať doma, v školách či v centrách, ktoré poskytujú odborné služby rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi. Rodičia, učitelia alebo opatrovatelia detí majú online prístup k plánom a aktivitám lekcií. Kurzy sa pohybujú v rôznom cenovom rozmedzí – v závislosti od formy či počtu hodín začínajú ceny na 40 eurách za kurz a dajú sa vykonávať online aj prezenčne vo franchisingových centrách.

NutSpace neponúka len YouTube kanál, ale aj aplikáciu do smartfónu. Mobilná aplikácia taktiež poskytuje deťom, učiteľom a rodičom širokú škálu učebných skúseností s rôznymi témami, ktoré rozvíjajú životné zručnosti a pomáhajú získavať nové vedomosti.

V čom sa NutSpace odlišuje od konkurencie?

Tím spoločnosti NutSpace svoj obsah zdokonaľuje aj vďaka neustálemu štúdiu výskumných prác. To firme pomáha udržať krok s najnovšími trendmi a ponúkať len to najlepšie pre študentov.

Zdroje: nutspace.in, unboxingstartups.com, startup.siliconindia.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.

Filmy o biznise, pri ktorých načerpáte inšpiráciu

Cesty, skúsenosti aj pády úspešných podnikateľov či geniálne nápady, ktoré dokazujú silu reklamy. Výber filmov z oblasti podnikania, ktoré sa oplatí pozrieť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky