Indická vzdelávacia platforma NutSpace mení prístup k učeniu detí

Aj spôsob výučby je potrebné inovovať a prispôsobiť dobe. V Indii preto vznikla platforma, ktorá prepája vedomosti s praxou a podporuje rozvoj kritického myslenia. Jedným zo spôsobov je podávanie informácií vo forme príbehov.

Keďže sa technológie neustále menia a vyvíjajú, je nevyhnutné držať krok so zmenami, a to najmä v prípade vzdelávania detí. Pomáha tomu aj rozvoj kritického myslenia, predstavivosti či schopnosti spolupracovať. Výskumy potvrdzujú, že ľudský mozog lepšie spracováva informácie, ak sú poskytované vo forme príbehov. Preto sa indická pedagogička rozhodla vytvoriť inovatívnu platformu, a vyplniť tak medzeru v súčasnom vzdelávacom systéme.

Vzdelávanie treba prispôsobiť súčasnej dobe

Rohini Vijová, pedagogička a lektorka z Indie, založila spoločnosť NutSpace s cieľom rozvíjať zručnosti pre 21. storočie u študentov a učiteľov. Už od roku 2012 sa snažila presadiť v online vzdelávaní, avšak do roku 2016 v tom nebola príliš úspešná. Vtedy sa však rozhodla osloviť ľudí prostredníctvom YouTube. Začala vytvárať videoslovník – jednoduché videá, ktoré pomocou hraných scénok zo života vysvetľovali jednotlivé anglické slovíčka. Postupne si jej kanál získal viac a viac nových fanúšikov. V januári 2021 mal jej videokanál už 25 000 odberateľov a 1,5 milióna zobrazení mesačne. Vďaka tomu sa Rohini rozhodla založiť vlastnú platformu NutSpace a vytvoriť program aj pre školy. Neskôr otvorila aj kamenné prevádzky, franšízy v zahraničí, vďaka čomu poskytovala vzdelávací zážitok v dvoch formách – osobnej aj virtuálnej.

Originálny videoobsah podporuje zapojenie oboch hemisfér mozgu detí

Autorka platformy sa rozhodla podporiť súčasné zapojenie ľavej a pravej strany mozgu študentov. Vo svojich učebných plánoch zvolila metódy ako rozprávanie príbehov, videozáznamy zo slovnej zásoby či výučbu jazykov, ktorá je založená na úlohách, zážitkovom učení a zručnostiach. Tento jedinečný štýl výučby podporuje okrem iného aj kritické myslenie, kreativitu, rozvoj jazyka, sebadôveru, schopnosti hovoriť na verejnosti či zručnosti pri riešení problémov.

Platforma podporuje učenie prostredníctvom originálneho videoobsahu, ktorý je rozdelený do rôznych plánov lekcií (zahŕňa napríklad súbor príbehov o vesmíre alebo skupinu videí, ktoré majú deti naučiť čítať a vyslovovať písmená či zložité slová). Obsah, ktorý Nutspace ponúka, stimuluje rôzne časti mozgu vrátane zmyslov, čím zabezpečuje dlhodobé až celoživotné vedomosti.

Platformu NutSpace je možné využívať v školách, v centrách, ale aj doma

Cieľom NutSpace je pripraviť deti na budúcnosť. Používa metódu Inventive Thinking, ktorá učí učiť sa. Spoločnosť taktiež organizuje programy v kolektívoch, kde sa deti snažia individuálne rozmýšľať, a to formou zážitkového učenia.

NutSpace vytvára a pripravuje multidisciplinárne učebné plány, ktoré je možné využívať doma, v školách či v centrách, ktoré poskytujú odborné služby rodinám so zdravotne znevýhodnenými deťmi. Rodičia, učitelia alebo opatrovatelia detí majú online prístup k plánom a aktivitám lekcií. Kurzy sa pohybujú v rôznom cenovom rozmedzí – v závislosti od formy či počtu hodín začínajú ceny na 40 eurách za kurz a dajú sa vykonávať online aj prezenčne vo franchisingových centrách.

NutSpace neponúka len YouTube kanál, ale aj aplikáciu do smartfónu. Mobilná aplikácia taktiež poskytuje deťom, učiteľom a rodičom širokú škálu učebných skúseností s rôznymi témami, ktoré rozvíjajú životné zručnosti a pomáhajú získavať nové vedomosti.

V čom sa NutSpace odlišuje od konkurencie?

Tím spoločnosti NutSpace svoj obsah zdokonaľuje aj vďaka neustálemu štúdiu výskumných prác. To firme pomáha udržať krok s najnovšími trendmi a ponúkať len to najlepšie pre študentov.

Zdroje: nutspace.in, unboxingstartups.com, startup.siliconindia.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Holandský startup vyvíja laboratórne pestované bravčové mäso

Prírodné mäso, ktoré vyzerá, chutí a má nutričné hodnoty ako to bežné, no nie je zo živého zvieraťa. Ako funguje koncept, ktorý priniesla na trh inovatívna holandská potravinárska spoločnosť Meatable?

Aplikácia Jeenie poskytuje nepretržité tlmočenie prostredníctvom videohovoru

Jazykoví experti pomáhajú používateľom s prekladom do iných jazykov, a to aj sluchovo postihnutým. Platforma si získala srdcia zákazníkov, lekárov či opatrovateľov vo viac ako 140 krajinách sveta.

Veľké súbory vo formáte PDF sa stali inšpiráciou na úspešný biznis

Pokúšali ste sa niekedy poslať PDF súbor e-mailom? Možno ste pri tom narazili na problém s jeho veľkosťou. Smallpdf ponúka veľmi jednoduché riešenie, ktoré umožní zmenšiť súbory na požadovanú veľkosť.

Zariadenie Lightfoot pomáha jazdiť efektívnejšie a bezpečnejšie, šetrí tiež životné prostredie

Brit, ktorý chcel pomôcť šoférom jazdiť efektívnejšie, musel na začiatku podnikania spávať na zemi v kancelárii. Ako sa mu napokon podarilo rozbehnúť biznis a v čom je jeho produkt výnimočný?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky