Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Neraz sa stane, že človek rýchlo vybehne pred dom, zabudne si vziať kľúč, dvere sa mu zabuchnú a vymkne sa. Alebo si kľúče zabudne v práci či v škole. Aby v takej situácii nemusel čakať na svojich rodinných príslušníkov, ktorí mu dvere prídu otvoriť, prišla nórska spoločnosť na trh s riešením – digitálny zámok na dvere a možnosť zdieľať kľúč aj s inými ľuďmi.

Digitálna kľúčenka ovládaná cez aplikáciu

Unloc je nórska softvérová spoločnosť, založená v roku 2017. Dvaja podnikatelia Kris Riise a August Flatby prišli s nápadom digitalizovať kľúče. Počas práce v inkubátore Arkwright X v Osle vymysleli aplikáciu, ktorú nazvali digitálna kľúčenka. Cez ňu dokázali umožniť komukoľvek prístup do domova, kancelárie alebo iných uzamknutých priestorov digitálnym spôsobom.

Služba funguje jednoducho. Ak sa ju niekto rozhodne využiť, spoločnosť najskôr príde namontovať za jednorazový poplatok približne 250 eur digitálny zámok, ktorý je kompatibilný s ich aplikáciou Unloc. Pomocou nej potom možno tento zámok odomknúť – využíva sa na to technológia Bluetooth. Používateľ teda musí mať mobil pri sebe a byť blízko dverí, potom si v aplikácii zvolí, ktoré dvere chce otvoriť (môže ísť aj o garážové dvere alebo bránku). Bluetooth sa spáruje so zámkom a ten sa následne odomkne.

Nová technológia prispela k inteligentným riešeniam a uľahčila život mnohým ľuďom. Toto riešenie umožňuje zdieľať kľúče rovnako jednoducho ako odoslať SMS. Iba niekoľkými kliknutiami je možné dať prístup upratovačke, kuriérovi či členovi domácnosti, ktorý si zabudol kľúče. Používateľ sa môže rozhodnúť, kto a na ako dlho prístup získa.

Unloc zaisťuje bezpečnosť a zároveň prináša väčšie pohodlie

Spoločnosť verí, že bezpečnosť a pohodlie môžu spoločne fungovať a prinášať nový level digitalizácie do zaužívaných stereotypov. Niektorým ľuďom môže takýto princíp pripadať nebezpečný. Bezpečnosť je však pre spoločnosť Unloc najväčšou prioritou. Všetky informácie a komunikácia sú šifrované podobným spôsobom ako v online bankovníctve.

Firma sa od založenia rozrástla do Švédska či Dánska a odomkla už cez 1 milión dverí. O svojom potenciáli presvedčila viacerých nórskych investorov, ako napríklad spoločnosť Schibsted či podnikateľský inkubátor Arkwright X. Spoločnosť Unloc taktiež uzavrela významné spolupráce a partnerstvá, napríklad so zástupcom 36 bytových družstiev v Nórsku – BBL Pivotal.

Zdroje: unloc.app, bblpivotal.no, eu-startups.com, crunchbase.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.

Filmy o biznise, pri ktorých načerpáte inšpiráciu

Cesty, skúsenosti aj pády úspešných podnikateľov či geniálne nápady, ktoré dokazujú silu reklamy. Výber filmov z oblasti podnikania, ktoré sa oplatí pozrieť.

Keď správnym naštartovaním dňa naštartujete biznis

Cereálie boli najobľúbenejšími raňajkami Britky Annie Morisovej. Aby mala istotu, že jedáva tú najkvalitnejšiu granolu na trhu, začala vyrábať vlastnú. Tá sa teší obľube v celej Veľkej Británii.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky