BibeCoffee dokáže vďaka monitorovaniu kávovarov minimalizovať straty kaviarní

Niet nad chutnú a kvalitnú kávu, avšak dôležitý je aj kávovar. Ak nie je v dobrom stave, môže ovplyvniť kvalitu a chuť aj tej najvýnimočnejšej kávy. Trojica priateľov z Grécka však vymyslela spôsob, ako je možné tento problém riešiť.

Každý rok sa investujú milióny do kvality kávy. Dôležitý je každý krok, od pestovania cez spracovanie až po jej dovoz, avšak ani to nemusí stačiť na to, aby káva, ktorá sa dostane k zákazníkovi, bola dostatočne kvalitná. Dôležitá je tiež bezchybnosť kávovaru. Tú zabezpečuje inovatívna technológia z Grécka.

Nápad, ktorý chráni dobré meno spracovávateľa kávy a kaviarní

BibeCoffee je startup so sídlom vo Veľkej Británii a v Aténach. Založili ho traja priatelia, Vasilis Apostolopoulus, Panos Vrettos a Konstantinos Sigalas, ktorí spolu pracovali v nadnárodnej spoločnosti a nad riešením na kontrolu kvality kávovarov uvažovali už od roku 2007.

Trojica vyvinula inovatívnu technológiu, ktorá poskytuje monitorovanie akéhokoľvek kávovaru v reálnom čase. Týmto spôsobom minimalizuje straty spôsobené znečistením alebo nesprávnym postupovaním, zaisťuje vysokú kvalitu kávy a zároveň chráni dobré meno jej spracovávateľa či kaviarne.

Ako inteligentné zariadenie na kontrolu kávovarov funguje?

Väčšina kávovarov funguje tak, že na zabudovanom displeji zobrazuje napríklad upozornenie na nízku hladinu vody či znečistenie. To si však vyžaduje dennú údržbu strojov priamo na mieste, čo si žiada zásah majiteľa kávovaru alebo zamestnancov, ktorí s prístrojom pracujú. Ak sa kávovar pokazí, je nutné zasa zavolať technika, ktorý zistí a opraví konkrétnu chybu. To však firmu niečo stojí.

Platforma BibeCoffee umožňuje predpovedať a upozorniť na chyby kávovarov a monitorovať spôsob, akým sa káva v kaviarňach či reštauráciách pripravuje podľa receptov danej prevádzky. A to všetko na diaľku. Zariadenie poskytuje všetky informácie, ktoré potrebujú vedieť výrobcovia, distribútori a obchodníci s kávou.

Vďaka čomu je možné sledovať prístroje na diaľku?

Softvér BibeCoffee je nainštalovaný v kávovaroch – umožňuje pripojiť sa k úložisku prostredníctvom 2G, 3G a 4G siete. Technológia poskytuje neprerušované pripojenie na internet v celej Európe. Profesionálne kávovary je tak možné monitorovať a diagnostikovať odkiaľkoľvek, kde sa ich majitelia práve nachádzajú, a to bez ohľadu na výrobcu alebo rok výroby kávovaru.

Zistené výsledky spolu s návodom, ako ich odstrániť, následne systém automaticky oznámi vlastníkom daného kávovaru, ktorí tak môžu odstrániť viaceré chyby bez toho, aby museli míňať financie na technika.

BibeCoffee zároveň pomáha zistiť odcudzenie kávovaru, pretože monitoruje jeho polohu. V prípade nečakaného pohybu (napríklad pri krádeži) pošle majiteľovi prístroja upozornenie.

Spoločnosť má verných klientov v Grécku, získať ich chcú aj v zahraničí

Spoločnosti sa podarilo získať financovanie od miestnych investorov z Grécka, napríklad od spoločnosti VentureFriends. V roku 2020 aténsky tím uzavrel dve kolá financovania, vďaka ktorým získal financovanie v objeme 2 miliónov eur.

Tie firma využila najmä na neustály vývoj platformy, ako aj na zavádzanie nových funkcií, ktoré uspokojujú rastúce potreby zákazníkov. Spoločnosť BibeCoffee použila časť tohto financovania aj na rozšírenie svojho tímu. Okrem toho sa zameriava na zväčšenie zákazníckej základne na gréckom trhu. Preraziť chce tiež v zahraničí – produkt firmy sa už využíva aj vo Veľkej Británii.

Zdroje: mononews.gr, registry.elevategreece.gov.gr, 1nce.com, thehellenicinitiative.org, medium.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Krabička FabFitFun obsahuje všetko pre zdravý životný štýl

Z webovej stránky, ktorá hodnotila kozmetické a zdravotnícke produkty, sa stala predplatiteľská služba. Balíčky s kvalitnými kozmetickými produktmi pravidelne tešia viac ako milión zákazníkov.

Navigácia v topánkach – inovatívne vložky vedú do cieľa pomocou vibrácií

Špeciálne vložky v topánkach nahradia navigáciu v telefóne, pomáhajú nevidiacim, no aj športovcom a ďalším. O predobjednávky nebola núdza a produkt zaujal vo viac ako sto krajinách sveta.

Fastfood a mäsiarstvo, kde živočíšne mäso nenájdete

V netradičnom mäsiarstve si zákazníci môžu kúpiť výlučne rastlinné mäso. Priaznivcov vegánskej náhrady obľúbenej potraviny nie je málo.

Nástroj PlayPlay uľahčuje podnikateľom tvorbu videí

Na vytvorenie zaujímavého a kvalitného video obsahu už nie je nutné volať profesionála – zvládne to aj laik vďaka francúzskemu nástroju na produkciu videí.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky