Lucia Baníková

Lucia Baníková

Vyštudovala som marketingovú komunikáciu v Trnave a toto zameranie mi prirástlo k srdcu. Veľmi ma baví písanie článkov, tvorba kreatívy a rada sa zdokonaľujem vo svojich schopnostiach a učím sa nové veci.


Namiesto plastov obal z húb – startup svojím alternatívnym materiálom ohúril svet

Jednou z ekologickejších náhrad plastov môže byť mycélium. Dokazuje to startup Ecovative Design – nejde však len o obaly, z mycélia vyrábajú aj mäso.

Dubajský startup Junkbot učí deti vyrábať si vlastné roboty z odpadu

Plastové fľaše, kúsky lepenky či vyradené šálky sa stanú funkčným robotom – navyše ich vyrobia deti. Zakladateľov startupu s inovatívnou myšlienkou inšpirovala vášeň z detstva.

Jednoduchšie parkovanie v Dubaji ponúka startup, ktorý založil Škót

Nájsť voľné parkovacie miesto v tak veľkom meste, ako je Dubaj, nie je jednoduché ani lacné. Šoférom v Spojených arabských emirátoch pomáha inovatívna aplikácia.

Mladá Írka pomáha psom dosiahnuť dlhý a zdravý život vhodnou stravou

Nikita O’Rourkeová si v chovateľských potrebách privyrábala počas strednej školy. Práca so zvieratami však prerástla do vášne a snaha o ich lepší zdravotný stav k úspešnému biznisu.

Speechly rozumie požiadavkám zákazníkov zadaných hlasom, unikátnosť tak dodáva aj e-shopom

Rozumieť prirodzenému ľudskému jazyku je pre robota zložité. S riešením prišiel startup Speechly, ktorého technológiu dnes využívajú mnohé veľké spoločnosti.


Prístroj od spoločnosti FoodMarble dokáže zmierniť tráviace ťažkosti

Zariadenie na analýzu dychu spolu s aplikáciou pomáhajú používateľom optimalizovať príjem stravy. Jeden z prvých osobných prístrojov na sledovanie trávenia na svete zlepšuje kvalitu života už viac ako 20 000 zákazníkom.

Namiesto odchodu do dôchodku vynašiel unikátny recept na popcorn, ktorý zbožňuje celé mestečko

Aj v dôchodkovom veku sa dá rozbehnúť vlastný biznis. Stačí dobrý nápad a kladná odozva. Podobný príbeh je aj za vznikom spoločnosti s netradičnými príchuťami popcornu.

Startup CropSafe šetrí poľnohospodárom miliardy libier

Dvaja študenti vytvorili aplikáciu, ktorá má potenciál spôsobiť revolúciu v poľnohospodárstve – pomáha včas odhaliť škodcov či choroby plodín.


To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky