Práca z domu, no mimo domu, napríklad na ruskom kolese

Pracovať v domácom prostredí je pre niekoho rozptyľujúce, niekto sa cíti príliš opustene a niekomu zasa vadí, že nie je na vzduchu. Problém vyriešil zábavný park v Japonsku a zákazníkom ponúkol možnosť pracovať priamo pri bazéne či na ruskom kolese.

Pandémia koronavírusu vzbudila dávku kreativity u každého podnikateľa, najmä u tých, ktorých podniky boli z dôvodu opatrení dlhodobo zatvorené. Kreatívne sa vynašli aj v japonskom zábavnom parku Yomiuriland. Keďže nemohli svojim zákazníkom ponúknuť jazdy na horských dráhach či kolotočoch, ponúkli prázdne sedačky pracovníkom, ktorí mali nariadenú prácu z domu.

Video konferencia s pohľadom na celé Tokio či vybavovanie mailov na Slnku pri bazéne

Zábavný park do svojej ponuky v októbri 2020 zaradil balík s názvom „zábavná práca“. Ten obsahuje stôl a stoličku pri bazéne, no taktiež ležadlo vedľa bazéna a hodinovú jazdu na vyhliadkovom ruskom kolese s prenosnou WiFi „do vrecka“. Park taktiež vybudoval čo najviac nabíjacích bodov, aby zákazníkom ich notebooky nezhasli uprostred práce a zapracoval na dostatočnom pokrytí WiFi.

Takúto formu práce z domu si obyvatelia Tokia veľmi rýchlo obľúbili. Pracovníci si vzali svoj notebook na ruské koleso, vytočili on-line konferenčný hovor a predviedli svojim spolupracovníkom pohľad z výšky. Pracovanie v takomto prostredí však malo aj svoje nevýhody. Pre niektorých ľudí mohlo byť ťažké sústrediť sa. Veď nečudo, keď mali Tokio ako na dlani.

Zákazníci si po pracovnej dobe od práce oddýchnu na atrakciách

Pre zákazníkov, ktorí chcú park využiť na prácu, sú vyhradené hodiny od 9:00 hod. do 16:00 hod. Po tomto čase už majú zákazníci možnosť využiť všetko, čo park ponúka, vrátane botanickej záhrady či strašidelného domu. Avšak za to už museli zaplatiť ďalšie, zodpovedajúce, poplatky. Počítať ale museli s tým, že z dôvodu bezpečnostných pravidiel boli niektoré atrakcie či obchody zatvorené a povinní boli tiež nosiť rúško najmä na miestach, kde nemohli dodržať odstup od druhých.

Vstupenky na „home office“ v parku ponúkali priamo na svojej webovej stránke. Jeden lístok stál 1 900 Jenov, čiže približne 14 eur na osobu. Pracovníci, ktorí sa rozhodli pracovať aj cez víkend, si mohli kúpiť síce o niečo drahší balík, ktorý stál asi 2 000 Jenov (asi 15 eur), no po skončení alebo v rámci prestávky si mohli rozhýbať telo a zahrať si golf, pretože v cene tiež boli golfové loptičky. Výhodnejšiu cenu mohli využiť páriky alebo kolegovia, pre ktorých bol balík za 3 600 jenov (asi 27 eur).

Zábavný park Yomiuriland, ktorý vznikol v roku 1964, sa takýmto spôsobom snažil vynájsť v ťažkej situácii a prilákať návštevníkov, pretože aj ich nepriaznivo zasiahla pandémia a opatrenia. Návštevníkom chcú zasa ponúknuť vytrhnutie z rutiny, prácu vonku, ktorú majú mnohí radi a zároveň netradičný zážitok.

Zdroje: reuters.com, timeout.com, travelandleisure.com, thenationalnews.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Aplikácia Jeenie poskytuje nepretržité tlmočenie prostredníctvom videohovoru

Jazykoví experti pomáhajú používateľom s prekladom do iných jazykov, a to aj sluchovo postihnutým. Platforma si získala srdcia zákazníkov, lekárov či opatrovateľov vo viac ako 140 krajinách sveta.

Veľké súbory vo formáte PDF sa stali inšpiráciou na úspešný biznis

Pokúšali ste sa niekedy poslať PDF súbor e-mailom? Možno ste pri tom narazili na problém s jeho veľkosťou. Smallpdf ponúka veľmi jednoduché riešenie, ktoré umožní zmenšiť súbory na požadovanú veľkosť.

Zariadenie Lightfoot pomáha jazdiť efektívnejšie a bezpečnejšie, šetrí tiež životné prostredie

Brit, ktorý chcel pomôcť šoférom jazdiť efektívnejšie, musel na začiatku podnikania spávať na zemi v kancelárii. Ako sa mu napokon podarilo rozbehnúť biznis a v čom je jeho produkt výnimočný?

Startup Wine Valet teší predplatiteľov pravidelnou donáškou vína presne podľa ich chuti

Inovatívna aplikácia prispôsobuje ponuku vína zákazníkom podľa ich osobnej „WineDNA“. Každý mesiac tak majú postarané o dodávku najlepších svetových vín podľa vlastného vkusu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky