Nástroje na efektívnu on-line komunikáciu a digitalizáciu firmy

Nástroje na efektívnu on-line komunikáciu a digitalizáciu firmy
Juraj Sasko

S online marketingom začal počas štúdia na Coventry University vo Veľkej Británii. V roku 2009 založil agentúru Visibility, z ktorej sa postupne stala full servis digitálna agentúra s viac ako 70 pracovníkmi v dvoch krajinách. Ako prvý v Československu som spracoval tému online reputačného manažmentu v dizertačnej práci MBA na LIGS University v Prahe.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Prehľad užitočných nástrojov, ktoré môžete využiť vo firme na konferenčné hovory, starostlivosť o zákazníkov, či on-line vzdelávanie.

Mnoho firiem aj jednotlivcov sa v dnešnej dobe ovplyvnenej koronavírusom zamýšľa nad efektívnymi možnosťami online komunikácie. A tým nemyslíme len emaily či chat, ale celkovú transformáciu komunikácie so zákazníkmi, partnermi či zamestnancami do virtuálneho prostredia. 

Našťastie, technologické možnosti už dávno existujú a pandémia k ich masovejšiemu používaniu len dopomohla. Napríklad pre online agentúru akou je Visibility, nenastala v podstate žiadna zmena. 

Vo firme sme zvyknutí fungovať v cloude cez Google suite, kde máme emaily, dokumenty, kalendáre aj či chat. Pravdou je, že sme firma, ktorej obživou je internet. Naši ľudia potrebujú k práci okrem množstva zručností v podstate len stôl, počítač a rýchle pripojenie na internet.

Problém nastáva, ak ste väčšia firma. Či už s ľuďmi v teréne, pracujúca s rôznymi IT systémami alebo dokonca pracovníkmi vo výrobe. V takýchto prípadoch prirodzene klesá technologická zručnosť, ale aj ochota ľudí pracovať s novými nástrojmi. 

Neexistuje lepšia doba na digitalizáciu

Situácia s pandémiou ochorenia Covid-19 prinútila firmy zamyslieť sa nad alternatívami, aby biznis ďalej fungoval.  Zamestnanci, zákazníci či obchodní partneri si uvedomujú, že veľa vecí sa musí zmeniť. Z tohto pohľadu teda neexistuje lepšia doba na digitalizáciu firmy ako teraz.

K téme digitalizácie si môžete tiež pozrieť online webinár:

Našťastie existuje kopec rôznych nástrojov a softwarov, ktoré dokážu efektívne prepojiť online prostredie s tým fyzickým. Napríklad taký systém  ODOO má vo svojej “výbave” hneď niekoľko užitočných modulov, akými sú napríklad:

  • Prepojenie pokladníc v obchode s ERP systémov.
  • Manažment pracovných aktivít v teréne.
  • Manažment požičiavania vecí.

Aké sú možnosti efektívnej online komunikácie? Nemusíte hneď meniť celý firemný systém na to, aby ste vedeli komunikovať so zamestnancami, vyučovať klientov či robiť obchodné prezentácie online. Možností je hneď niekoľko.

Nástroje na konferenčné hovory

V dnešnej dobe asi najviac využívané online nástroje zabezpečujú priamo video konferenciu medzi ľuďmi. Najpoužívanejšie alternatívy uvádzame v tabuľke nižšie.

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Google Meet Neobmedzene NIE
Zoom.us 40 min call pre max 100 ľudí Od 14,99 $ mesačne
Cisco Webex Počas pandémie neobmedzene do 100 účastníkov Od 12,85 € mesačne
ZOHO meeting Na 14 dní Od 8 € mesačne
Join.me Free trial Od 9 € mesačne
Whereby áno Od 9,99 $ mesačne
Websupport Meet áno NIE

Nástroje na starostlivosť o zákazníkov

Ak potrebujete pri komunikácii so zákazníkmi aj niečo viac ako len chat, do úvahy pripadajú nasledujúce možnosti. 

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Muut Free trial Od 16 $ mesačne
Zingle Demo Individuálne
HelpJuice Free trial Od 120 $ mesačne
Freshdesk Áno Od 15 $ mesačne
Článok pokračuje pod reklamou

Nástroje na web chat

Ak je priorita priama a okamžitá komunikácia so zákazníkmi na stránke, online chatov je pomerne veľa a aj možnosti integrácie na web sú pomerne široké.

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Pure Chat Pre 3 operátorov Od 39$ mesačne
Livechatoo Pre 1 operátora Od 7€ mesačne
Tawk Áno Nie
Smartsupp Pre 1 operátora Od 10€ mesačne

Nástroje na on-line výučbu

Cez internet sa dá efektívne aj vyučovať formou on-line kurzov. Ak prevádzkujete jazykovú školu, kurzy varenia alebo potrebujete zaškoliť nových zamestnancov, je z čoho vyberať.

Nástroj Bezplatná licencia Platená licencia
Google Classroom áno nie
ODOO áno Pri určitých moduloch
Socrative áno Od 59.99$ ročne
ClassDojo áno nie

Pevne verím, že sa niektorý z týchto nástrojov ujme a bude sa hodiť nie len v tejto dobe. Testujte a skúšajte, čo sa vám hodí najviac.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Juraj Sasko
Juraj Sasko

S online marketingom začal počas štúdia na Coventry University vo Veľkej Británii. V roku 2009 založil agentúru Visibility, z ktorej sa postupne stala full servis digitálna agentúra s viac ako 70 pracovníkmi v dvoch krajinách. Ako prvý v Československu som spracoval tému online reputačného manažmentu v dizertačnej práci MBA na LIGS University v Prahe.


Trendy v benefitoch pre zamestnancov: čím si ich chcú firmy získať?

Ako vyzerá ponuka zamestnaneckých benefitov vo firmách? Zamestnávatelia sa snažia zaujať zamestnancov finančnými bonusmi, rozšíreným parkovaním či flexibilným pracovným časom.

Aktivácia občianskeho preukazu eID: ako nastaviť KEP PIN a KEP PUK online

Postup, ako si nastaviť KEP PIN a KEP PUK na diaľku na novom občianskom preukaze a ako získať platné certifikáty pre kvalifikovaný elektronický podpis (KEP) v aplikácii eID klient.

Pomoc v energetickej kríze: voľnejšie pravidlá pripájania lokálnych zdrojov elektriny

Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) uvoľnila pravidlá pre pripájanie nových lokálnych zdrojov elektriny. Pomôcť by to mohlo verejným inštitúciám aj malým firmám.

Inovatívne predplatné: tlačiareň sama objednáva toner, odbremení podnikateľa

Spoločnosť HP rozširuje svoju službu HP Instant Ink aj na malé firmy. Spolu s novými tlačiarňami radu HP LaserJet Pro uľahčuje správu tlače, šetrí čas, peniaze aj prírodu. Ako to funguje?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky