Na Slovensku pribudla ďalšia elektronická stravovacia karta. Stravníkom prináša nové funkcie

Spoločnosť Axasoft uviedla na slovenský trh nový produkt – elektronickú stravovaciu kartu s názvom Stravenka. Okrem toho, že ide o pohodlnú náhradu klasických gastrolístkov, prináša tiež pridanú hodnotu bezkontaktnej platby a možnosť vzájomného preposielania finančných prostriedkov medzi držiteľmi karty.

Elektronická stravovacia karta Stravenka je atraktívnou náhradou klasických papierových stravných lístkov. Kartou zaplatíte rovnako jednoducho ako platobnou kartou a navyše poskytuje možnosť zaplatiť za stravu a potraviny presne toľko, koľko používateľ karty skutočne minie.

Karta zároveň výrazne zjednodušuje proces spracovania stravovacích poukážok pre zamestnávateľov. Na rozdiel od klasických gastrolístkov, ktoré sa musia medzi zamestnancov rozdeľovať manuálne, sa totiž prerozdeľovanie prostriedkov na karty Stravenka rieši jednoducho cez elektronický systém. Tento systém poskytuje užívateľom tiež prehľad o minutých prostriedkoch.

Konkurenčné výhody

Spoločnosť Axasoft vstúpila na trh so stravovacou kartou v čase, keď už boli zavedené konkurenčné stravovacie karty. Karta Stravenka od spoločnosti Axasoft však prináša novú funkciu elektronickej peňaženky a možnosť bezkontaktnej platby. Práve to sa stalo jej konkurenčnou výhodou.

„Naša spoločnosť vyvinula elektronickú stravovaciu kartu s elektronickou peňaženkou. To znamená, že na čipe karty je uložená určitá čiastka, ktorou môže užívateľ platiť bezkontaktne. Tú sme z bezpečnostného dôvodu stanovili s limitom do 10 eur. Riziko straty finančných prostriedkov je tak znížené vďaka obmedzenej čiastke, o ktorú by mohol užívateľ prísť v prípade straty alebo krádeže karty. Bezkontaktný limit si držiteľ karty môže zvýšiť alebo, naopak, znížiť. Ďalšou výhodou je možnosť posielania finančných prostriedkov z jednej karty Stravenka na kartu iného držiteľa Stravenky. Takýto prenos možno využiť napríklad po spoločnom obede s kolegami,“ vyjadril sa Juraj Polák, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Axasoft.

Výhodou je tiež fakt, že prostriedky, ktoré sú uložené na elektronickej stravovacej karte Stravenka, na konci roka nestrácajú svoju platnosť a automaticky sa prenášajú do nového roka.

Príchod na slovenský trh

Spoločnosť Axasoft začala s aktívnejšou komunikáciou Stravenky v priebehu roka 2016, avšak na trh bola uvedená už v decembri 2015, keď boli spustené prvé akceptácie týchto stravovacích kariet v jednej z najväčších sietí predajní s domácimi potravinami COOP Jednota Slovensko.

Prevádzky akceptujúce Stravenku

Do siete zariadení, ktoré prijímajú platby kartou Stravenka, sa postupne pridali aj ostatné potravinové reťazce, ako napríklad Terno, Hypernova, Moja Samoška, CBA Verex, Domáce potraviny, Domäsko, Danubius, ako aj rôzne reštaurácie a jedálenské zariadenia.

Sieť akceptačných zariadení sa pritom naďalej rozrastá.V súčasnosti pripravujeme ďalšie miesta, ako napríklad Billa. Dnes máme viac ako 2600 miest akceptujúcich Stravenku,“ dodáva Juraj Polák.

Viac informácií na webe www.stravenka.sk

O spoločnosti AXASOFT, a.s.

AXASOFT je poskytovateľom inovatívnych softvérových riešení pre finančné inštitúcie, verejnú správu a súkromný sektor. V rámci komplexnej starostlivosti o zákazníka patria do portfólia produktov a služieb implementácia informačného systému SAP, jeho integrácia na externé aplikácie, zabezpečovanie podpory v produktívnej prevádzke a poskytovanie komplexného outsourcingu v oblasti ICT. Spoločnosť aktívne pôsobí v oblasti platobných terminálov, vyvíja aplikácie na podporu kartových transakcií, systémy pre manažment siete platobných terminálov, verifikáciu a smerovanie platieb. Na trhu informačných technológií pôsobí od roku 1990.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Finančný príspevok na stravovanie od 1.5.2022

V akej výške je finančný príspevok na stravovanie pre zamestnancov či stravné pre živnostníkov a SZČO od 1.5.2022? Aké zmeny nastávajú pri príspevku na stravovanie od 1.5.2022?

Stravné od 1.5.2022 – tabuľka

Aká je výška stravného od 1.5.2022 ? Akú výšku daňových výdavkov na stravné si môžu uznať živnostníci a SZČO od 1.5.2022?

Stravné a základná náhrada od 1.5.2022

Od 1. mája 2022 sa menia sumy stravného pri tuzemských pracovných cestách, ktoré majú vplyv aj na ďalšie veličiny. Zároveň sa zvyšuje aj základná náhrada za kilometer jazdy pri pracovnej ceste.

Stravné a cestovné náhrady: plánované zvýšenie v roku 2022

Stravné pri pracovných cestách a cestovné náhrady sa budú v roku 2022 pravdepodobne zvyšovať. Ako by sa sumy mali zmeniť, čo to bude znamenať pre SZČO či pre zamestnancov?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky