Na Slovensku pribudla ďalšia elektronická stravovacia karta. Stravníkom prináša nové funkcie

Spoločnosť Axasoft uviedla na slovenský trh nový produkt – elektronickú stravovaciu kartu s názvom Stravenka. Okrem toho, že ide o pohodlnú náhradu klasických gastrolístkov, prináša tiež pridanú hodnotu bezkontaktnej platby a možnosť vzájomného preposielania finančných prostriedkov medzi držiteľmi karty.

Elektronická stravovacia karta Stravenka je atraktívnou náhradou klasických papierových stravných lístkov. Kartou zaplatíte rovnako jednoducho ako platobnou kartou a navyše poskytuje možnosť zaplatiť za stravu a potraviny presne toľko, koľko používateľ karty skutočne minie.

Karta zároveň výrazne zjednodušuje proces spracovania stravovacích poukážok pre zamestnávateľov. Na rozdiel od klasických gastrolístkov, ktoré sa musia medzi zamestnancov rozdeľovať manuálne, sa totiž prerozdeľovanie prostriedkov na karty Stravenka rieši jednoducho cez elektronický systém. Tento systém poskytuje užívateľom tiež prehľad o minutých prostriedkoch.

Konkurenčné výhody

Spoločnosť Axasoft vstúpila na trh so stravovacou kartou v čase, keď už boli zavedené konkurenčné stravovacie karty. Karta Stravenka od spoločnosti Axasoft však prináša novú funkciu elektronickej peňaženky a možnosť bezkontaktnej platby. Práve to sa stalo jej konkurenčnou výhodou.

„Naša spoločnosť vyvinula elektronickú stravovaciu kartu s elektronickou peňaženkou. To znamená, že na čipe karty je uložená určitá čiastka, ktorou môže užívateľ platiť bezkontaktne. Tú sme z bezpečnostného dôvodu stanovili s limitom do 10 eur. Riziko straty finančných prostriedkov je tak znížené vďaka obmedzenej čiastke, o ktorú by mohol užívateľ prísť v prípade straty alebo krádeže karty. Bezkontaktný limit si držiteľ karty môže zvýšiť alebo, naopak, znížiť. Ďalšou výhodou je možnosť posielania finančných prostriedkov z jednej karty Stravenka na kartu iného držiteľa Stravenky. Takýto prenos možno využiť napríklad po spoločnom obede s kolegami,“ vyjadril sa Juraj Polák, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Axasoft.

Výhodou je tiež fakt, že prostriedky, ktoré sú uložené na elektronickej stravovacej karte Stravenka, na konci roka nestrácajú svoju platnosť a automaticky sa prenášajú do nového roka.

Príchod na slovenský trh

Spoločnosť Axasoft začala s aktívnejšou komunikáciou Stravenky v priebehu roka 2016, avšak na trh bola uvedená už v decembri 2015, keď boli spustené prvé akceptácie týchto stravovacích kariet v jednej z najväčších sietí predajní s domácimi potravinami COOP Jednota Slovensko.

Prevádzky akceptujúce Stravenku

Do siete zariadení, ktoré prijímajú platby kartou Stravenka, sa postupne pridali aj ostatné potravinové reťazce, ako napríklad Terno, Hypernova, Moja Samoška, CBA Verex, Domáce potraviny, Domäsko, Danubius, ako aj rôzne reštaurácie a jedálenské zariadenia.

Sieť akceptačných zariadení sa pritom naďalej rozrastá.V súčasnosti pripravujeme ďalšie miesta, ako napríklad Billa. Dnes máme viac ako 2600 miest akceptujúcich Stravenku,“ dodáva Juraj Polák.

Viac informácií na webe www.stravenka.sk

O spoločnosti AXASOFT, a.s.

AXASOFT je poskytovateľom inovatívnych softvérových riešení pre finančné inštitúcie, verejnú správu a súkromný sektor. V rámci komplexnej starostlivosti o zákazníka patria do portfólia produktov a služieb implementácia informačného systému SAP, jeho integrácia na externé aplikácie, zabezpečovanie podpory v produktívnej prevádzke a poskytovanie komplexného outsourcingu v oblasti ICT. Spoločnosť aktívne pôsobí v oblasti platobných terminálov, vyvíja aplikácie na podporu kartových transakcií, systémy pre manažment siete platobných terminálov, verifikáciu a smerovanie platieb. Na trhu informačných technológií pôsobí od roku 1990.

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Stravné v roku 2024 - tabuľka

Prehľad nároku na stravné pri tuzemskej aj zahraničnej pracovnej ceste a stravného v daňových výdavkov SZČO a zamestnávateľa pre rok 2024 v tabuľkách.

Ako účtovať finančný príspevok na stravovanie

Kedy sa poskytuje finančný príspevok na stravovanie, v akej výške a ako tento príspevok zaúčtovať v podvojnom a v jednoduchom účtovníctve, sa dočítate v článku.

Stravné od 1. 9. 2024

Od 1. septembra 2024 sa zvyšujú sumy stravného pri tuzemských pracovných cestách. Suma diét však ovplyvní aj ďalšie veličiny – nároky zamestnancov či daňové výdavky zamestnávateľov a SZČO .

Účtovanie stravného v jednoduchom účtovníctve – gastrolístky a karta

Aké účtovné prípady vznikajú v súvislosti so stravovacími poukážkami (gastrolístkami) a s elektronickými stravovacími kartami v jednoduchom účtovníctve, sa dočítate v článku.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky