Zdravšia „kancelária“ v lese či na pláži vďaka netradičnému nábytku

Belgický dizajnér vytvára kancelársky nábytok, ktorý umožňuje používateľom pracovať odkiaľkoľvek. Pomohol tak uniknúť zo stereotypu napríklad aj počas pandemických opatrení a nariadených home officov.

Belgičan Andreas De Smedt vyrastal na vidieku a práca v hlučnej kancelárii mu pomyselne zväzovala ruky. Túžil pracovať z miesta, na ktorom by nebol vystresovaný, napríklad v prírode. Niekoľko rokov uvažoval, ako by zjednodušil prácu na notebooku aj mimo uzavretých priestorov. Rozhodol sa preto vytvoriť drevenú podložku, ktorá sa dá so sebou zobrať kdekoľvek. Nazval ju Notadesk. Jednoduchým spôsobom je možné ju pripnúť napríklad k stene, oknu, stromu či inému povrchu. Ako uvádza na webovej stránke e-shopu, Belgicko je spomedzi európskych krajín tou s najväčším priemerným časom stráveným sedením. Cieľom teda bolo ponúknuť ľuďom vhodnú alternatívu a možnosť pracovať pohodlne aj postojačky.

Drevená podložka pripevnená k stromu. Zdroj: kickstarter.com
Drevená podložka pripevnená k stromu. Zdroj: kickstarter.com

Prenosná stolička, stôl a batoh vytvoria kompletnú kanceláriu aj v prírode

V inovovaní svojho nápadu však pokračoval ďalej a pre tých, ktorí predsa len potrebujú pri výkone práce sedieť, vyvinul skladaciu stoličku, podobnú tej režisérskej. K nej bola pripevnená pracovná doska, lakťové opierky z bambusu a rám z odolného hliníka. Ide o stoličku s názvom chAIR, ktorá má šesť kilogramov, vďaka čomu je dostatočne ľahká na prenášanie z miesta na miesto. Andreas taktiež navrhol batoh, ktorý je možné použiť spolu so stoličkou chAIR. Má viac ako desať vreciek predelených tak, aby sa v ruksaku dal nosiť notebook aj nabíjací USB port. Batoh je z nepremokavej látky a je navrhnutý takým spôsobom, aby ho bolo možné pripevniť k stoličke zo zadnej strany. Spolu tak vytvárajú príjemné pracovné miesto. Skladacia stolička navyše ponúka možnosť zorganizovať si pracovný piknik alebo vytvoriť „zasadaciu miestnosť“ priamo pri jazere.

Flexibilná kancelária. Zdroj: notadesk.com
Flexibilná kancelária. Zdroj: notadesk.com

Vo vytváraní nezvyčajného nábytku pokračuje, dôležitú rolu hrá aj ekológia

V priebehu času už Andreas vytvoril lampu, ktorú možno dotykovo prispôsobiť, a to tak jej intenzitu, ako aj teplotu svetla. Navyše umožňuje bezdrôtovo nabíjať mobil. Ďalším jeho produktom je kreslo alebo ležadlo, ktoré je možné nastaviť až do 16 rôznych pozícií. Po tom, ako človek niekoľko hodín stojí alebo sedí pri práci, môže byť veľkou pomocou, ak sa na chvíľu vystrie a nechá oddychovať svoj chrbát. Takáto malá pauza pomáha aj produktivite zamestnanca. Kreslo je navyše kompaktné, dá sa zložiť a premiestniť na iné miesto. Portfólio jeho výrobkov dopĺňa biela tabuľa, ktorá sa, podobne ako podložka, dá pripnúť na akýkoľvek povrch – napríklad na sklo, drevo či stenu. Mať poradu alebo značiť si veci je tak možné napríklad aj v prírode.

Výrobky prevažne z ekologicky pestovaného bambusového dreva si môžu zákazníci zakúpiť online prostredníctvom e-shopu, ktorý Andreas založil s názvom NOT A DESK. Ceny sa pohybujú od 70 do približne 300 eur za kus. Pridanú ekologickú hodnotu dodávajú produktom plastové diely vyrobené na mieru z recyklovaných materiálov.

Notadesk by nevznikol bez pomoci podnikateľského inkubátora či crowdfundingu

Financie na realizáciu svojich nápadov získaval Belgičan napríklad aj formou crowdfundingu. Na platforme Kickstarter získal na pracovnú podložku viac ako trojnásobok cieľovej sumy. Andreas pri založení spoločnosti Notadesk využil svoje skúsenosti zo štúdia obchodu, pri navrhovaní a výrobe prvých výrobkov mu zasa pomohli elektromechanické a technické zručnosti, ktoré získal práve vyrastaním na vidieku. Vybudovať podnikanie mu však pomohli aj mentori a podnikateľské inkubátory.

O výrobky značky Notadesk postupne začali prejavovať záujem aj iné obchody, a tak začal Andreas pôsobiť aj na B2B trhu. Objednať si netradičnú stoličku či podložku, ktorá umožní pracovať aj postojačky, si môžu aj zákazníci z iných krajín, v rámci Európskej únie dokonca ponúka dopravu zdarma.

Zdroje: notadesk.com, kickstarter.com, springwise.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Aplikácia Jeenie poskytuje nepretržité tlmočenie prostredníctvom videohovoru

Jazykoví experti pomáhajú používateľom s prekladom do iných jazykov, a to aj sluchovo postihnutým. Platforma si získala srdcia zákazníkov, lekárov či opatrovateľov vo viac ako 140 krajinách sveta.

Veľké súbory vo formáte PDF sa stali inšpiráciou na úspešný biznis

Pokúšali ste sa niekedy poslať PDF súbor e-mailom? Možno ste pri tom narazili na problém s jeho veľkosťou. Smallpdf ponúka veľmi jednoduché riešenie, ktoré umožní zmenšiť súbory na požadovanú veľkosť.

Zariadenie Lightfoot pomáha jazdiť efektívnejšie a bezpečnejšie, šetrí tiež životné prostredie

Brit, ktorý chcel pomôcť šoférom jazdiť efektívnejšie, musel na začiatku podnikania spávať na zemi v kancelárii. Ako sa mu napokon podarilo rozbehnúť biznis a v čom je jeho produkt výnimočný?

Startup Wine Valet teší predplatiteľov pravidelnou donáškou vína presne podľa ich chuti

Inovatívna aplikácia prispôsobuje ponuku vína zákazníkom podľa ich osobnej „WineDNA“. Každý mesiac tak majú postarané o dodávku najlepších svetových vín podľa vlastného vkusu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky