Manželia vyrábajú obrúčky z kostí dinosaura, jeleních parohov aj meteoritov

Nepríjemná skúsenosť pri nákupe obrúčok viedla k vzniku e-shopu s unikátnymi svadobnými prsteňmi, ktorý sa stal najrýchlejšie rastúcim online obchodom v USA.

Vybrať si tie pravé obrúčky, ktoré sa budú páčiť obom partnerom a zároveň budú dostatočne originálne alebo praktické, nie je jednoduché. V takejto situácii sa ocitol aj zakladateľ spoločnosti Manly Bands – svoju nepríjemnú skúsenosť s nákupom svadobnej obrúčky premenil na úspešný rodinný biznis.

E-shop s unikátnymi svadobnými prsteňmi na trhu zaujal a  začal rýchlo rásť

Manželia John a Michelle Ruggierovci z Utahu v USA, zakladatelia firmy Manly Bands, mali pred svadbou nepríjemný zážitok, keď hľadali vhodnú obrúčku pre Johna. Bolo pre nich náročné nájsť prsteň, ktorý by sa mu hodil, bol praktický a zároveň vyhovoval ich rozpočtu. Obaja sa po tejto skúsenosti rozhodli opustiť svoju prácu a založiť spoločnosť Manly Bands priamo vo vlastnej garáži, kde začali z netradičných materiálov vyrábať obrúčky pre pánov.

Bývalá herečka Michelle dala každému prsteňu vlastné meno, zatiaľ čo John, zamestnanec americkej fotobanky Getty Images, poznal silu fotografií a videí, vďaka čomu následne kvalitne vystaval obsah e-shopu ich značky. Manželia zapojili do podnikania aj ostatných členov rodiny. Johnova mama vyrábala brezové krabičky a Michelleina mama písala karty s poďakovaním.

Produkty začali predávať v novembri 2016, medzičasom ich tržby dynamicky rástli, až sa stali najrýchlejšie rastúcim maloobchodným e-shopom s jedinečnými pánskymi obrúčkami v USA. Ženísi si môžu objednať prsteň z desiatok netradičných materiálov, ako sú napríklad kosti dinosaura, meteorit či drevo zo suda na whisky známej značky Jack Daniel’s.

Ukážka netradičnej obrúčky. Zdroj: manlybands.com
Ukážka netradičnej obrúčky. Zdroj: manlybands.com

Spoločnosť Manly Bands vytvára prstene, ktoré sú odolné, ale zároveň cenovo dostupné. Ponúka vyše 200 rôznych štýlov, k dispozícii je však aj výroba obrúčky podľa želania zákazníka. Cena za svadobnú obrúčku začína na 30 dolároch (približne 26 eur), ale pri originálnych materiáloch sa môže vyšplhať aj na 2 000 dolárov (približne 1 700 eur). Priemerná cena obrúčok je ale približne 250 dolárov (približne 220 eur).

Obrúčky pripravené na odoslanie sú zvyčajne spracované a odoslané do piatich až siedmich pracovných dní. Vyrábanie prsteňov na objednávku trvá približne štyri až päť týždňov. Doručenie v rámci USA je bezplatné (pokiaľ zákazník nevyžaduje expresnú zásielku do jedného alebo dvoch pracovných dní) a je možné aj do iných krajín, no vtedy si už zákazník musí priplatiť.

Manželia ponúkajú už aj obrúčky pre ženy

Firme Manly Bands sa podarilo od uvedenia v roku 2016 dosiahnuť tržby viac ako 10 miliónov dolárov (približne 8,8 milióna eur). Spoločnosť svoju ponuku postupne rozširovala o prstene z ďalších materiálov ako silikón či titán. Do roku 2021 ponúkala unikátne prstene najmä pre mužov, pretože teóriou zakladateľov je, že obrúčky nemusia byť zhodné, ak sa chce každý z manželov držať svojho vlastného štýlu. Mnohí muži navyše neradi nosia prstene, a preto môžu mať väčší problém zohnať prsteň, ktorý pre nich bude dostatočne praktický, bude im sedieť na ruke a zmestí sa aj do rozpočtu. Napokon však firma rozšírila svoje podnikanie o ďalšiu sesterskú spoločnosť s názvom Rosie Ray. Ide o novú značku zameranú na svadobné obrúčky pre ženy. Aj nevesty si tak už môžu vybrať prsteň, ktorý zladí ich osobnosť s jedinečnými drahokamami a alternatívnymi materiálmi, akými sú napríklad meteorit, jelenie parohy či dinosaurie kosti.

Zdroje: manlybands.com, honestbrandreviews.com, entrepreneur.com, superbcrew.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


O produktivitu zamestnancov sa stará kávovník z dielne českých dizajnérov

Rastlina spríjemní vzhľad pracoviska, no tiež prezradí, aká je tam akustika, teplota, svetlo, kvalita vzduchu či aká je spokojnosť a sústredenie zamestnancov.

Plochá fľaša ako dizajnérsky kúsok, ktorý šetrí miesto v batožine aj životné prostredie

Inovatívna fľaša, ktorá spája ekológiu s praktickosťou na trhu od začiatku zaujala a úspech zožala aj na odovzdávaní Oscarov. Memobottle šetrí prírodu a pomáha tiež v rozvojových krajinách.

Startup Zenyum bojuje s krivými zubami použitím 3D technológie

Strojček na zuby vie potrápiť pacienta aj peňaženku. Na trhu je ale inovatívne riešenie, ktoré je lacnejšie a zubára takmer netreba ani navštíviť.

Dánsky ekologický nápad Sprout – ceruzky, z ktorých vyklíči paradajka či bazalka

Aj z ceruzky sa dá vytvoriť zaujímavý produkt, stačí na jej koniec dať semiačka rastliny. Projekt Sprout bol nápadom študentov. Ako sa dostal do celého sveta?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky