Majte prehľad o svojom podnikaní aj počas dovolenky

Väčšina podnikateľov, či živnostníkov to určite pozná. Ani v období, kedy sú na dovolenke, sa nemôžu úplne odlúčiť od diania vo firme. Často musia sledovať aktuálnu situáciu vo svojej spoločnosti alebo mať minimálne základné informácie, čo je pre nich nevyhnutnosť aj počas voľna.

Ideálnym riešením na získanie prehľadu je online ekonomický softvér v cloude, kedy sú informácie prístupné prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek – z tabletu, notebooku či z mobilného telefónu. Z pláže v Chorvátsku, z domu, z výletov po Slovensku, či z New Yorku. Stačí iba pripojenie k internetu. Z cloudových riešení sme si všimli nový, zaujímavý ekonomický softvér HELIOS One, ktorý je poskytovaný v dvoch prístupoch – podnikateľský profil, ktorý prináša podnikateľovi množstvo výhody a prehľadov, ktoré sú mu kedykoľvek k dispozícií. Druhý, účtovnícky profil, prináša funkcie vďaka ktorým je možné viesť kompletnú agendu k jednoduchému alebo podvojnému účtovníctvu.

Vďaka aktualizáciám v reálnom čase sú informácie o spoločnosti vždy aktuálne, aj na druhom konci sveta. Intuitívne rozhranie zabezpečí rýchle a ľahké ovládanie aplikácie a robí tak aj samotnú prácu jednoduchou a efektívnou.

Okamžitá dostupnosť všetkých potrebných informácií na jednom mieste

Podnikatelia musia často operatívne riešiť rôzne požiadavky ako je oprava faktúry, kontrola úhrady faktúry alebo vystavenie dobropisu. Odteraz sa o všetky tieto záležitosti môžu postarať aj priamo z pláže. Vďaka responzívnemu dizajnu je možné sa do softvéru HELIOS One prihlásiť z notebooku, ale aj z tabletu či smartfónu a okamžite úpravy vykonať. Alebo treba rýchlo vystaviť faktúru? Žiadny problém. Základným princípom fakturácie u podnikateľa je zadávanie údajov priamo do tlačiva faktúry, preto je práca ešte prehľadnejšia a jednoduchšia.

Mobilná aplikácia HELIOS One – aj na cestách stále s podnikateľmi

Okrem týchto možností majú podnikatelia k dispozícií aj mobilnú aplikáciu HELIOS One, ktorá je špeciálne vyvinutá pre potreby podnikateľov a prináša okamžitý online prehľad o stave účtovníctva. Aplikácia HELIOS One rýchlo a jednoducho poskytne prehľad:

 • o stave financií (stav na účtoch aj v pokladni),
 • záväzkov (výška záväzkov do splatnosti a po splatnosti a najväčší veritelia),
 • pohľadávok (výška pohľadávok do splatnosti a po splatnosti a najväčší dlžníci),
 • o výške DPH (aktuálne a otvorené priznanie DPH).

Do pozornosti tiež dávame unikátnu funkciu – obojstranný prístup, vďaka ktorému možno účtovníkovi posielať rôzne dokumenty. Pomocou mobilnej aplikácie je možné vyhotoviť fotografiu dokladu a jej následné uloženie v úložisku dokladov, kam má prístup aj účtovník zo svojho profilu. Týmto spôsobom je možné zabezpečiť okamžitý informačný tok a dostupnosť smerom k účtovníkovi. Ten bude mať takto doklady ihneď k dispozícií a môže ich bezodkladne spracovať. Stačí použiť fotoaparát v mobile a odfotiť napríklad faktúru, ktorú podnikateľ zabudol účtovníkovi na poslednom stretnutí odovzdať a ten ju potrebuje bezodkladne spracovať. Tiež je možné odfotiť práve uhradené pokladničné bloky, ktoré v papierovej podobe odovzdá podnikateľ na spracovanie až neskôr.

Online softvér HELIOS One je určený pre aktívnych podnikateľov , ktorí chcú mať prehľad o svojom podnikaní , vždy aktuálne dáta a informácie, či už počas služobných ciest alebo dovolenky.

Využívaním HELIOS One získajú:

 • kontrolu a prehľad nad svojou spoločnosťou kedykoľvek a kdekoľvek – aj počas dovolenky
 • prehľad nad tržbami, výdajmi, informácie o finančnej kondícií podniku
 • možnosť vytvárať a evidovať vystavené aj prijaté faktúry
 • prehľad o úhrade faktúr
 • možnosť vytvoriť fotografiu dokladu, ktorá bude uložená v úložisku dokladov
 • komunikácia so svojim účtovníkom prostredníctvom úloh
 • identifikácia najväčších dlžníkov a veriteľov
 • jednoduché ovládanie a prehľadné grafy
 • množstvo funkcií, ktoré sa vykonávajú automaticky a šetria pritom čas

Jedinou podmienkou v rámci využívania plnej funkcionality softvéru HELIOS One je, aby oba subjekty – podnikateľ aj účtovník – využívali na prácu softvér HELIOS One. Potom môže jednoducho ktokoľvek z nich nadviazať spojenie prostredníctvom tlačidla „spojiť sa s používateľom“ a plnohodnotne využívať prednosti tohto softvéru.

Ukážka funkcionality aplikácie HELIOS One

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


5 hlavných výhod, ktoré prinášajú cloudové ekonomické softvéry

Stále viac spoločností objavuje nespočetné výhody, ktoré ponúkajú mobilné zariadenia. Spolu s využívaním online softvérov a aplikácií prinášajú nové cesty a nastávajúce trendy sa rozširujú aj do biznis sféry.

Posielajte svojmu účtovníkovi bločky a faktúry mobilom

Ešte pred pár rokmi sa ako jediný spôsob komunikácie a posielania dokumentov využívalo klasické zasielanie papierových listov prostredníctvom pošty. S pokrokom v rámci vývoja nových technológií a metód, prišli oveľa rýchlejšie a efektívnejšie spôsoby.

Prehľad nástrojov na spracovanie cestovných príkazov a vyúčtovaní pracovných ciest

Porovnanie online aplikácií a štandardného softvéru na spracovanie cestovných príkazov a vyúčtovaní pracovných ciest. Ich možnosti, výhody a nevýhody.

Porovnanie online (cloudových) fakturačných aplikácií v roku 2015

Online fakturačné aplikácie sú u podnikateľov ako aj ich účtovníkov čoraz populárnejšie. V článku sa nachádza porovnanie až 31 vlastností vybraných slovenských on-line fakturačných aplikácií.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky