5 hlavných výhod, ktoré prinášajú cloudové ekonomické softvéry

Stále viac spoločností objavuje nespočetné výhody, ktoré ponúkajú mobilné zariadenia. Spolu s využívaním online softvérov a aplikácií prinášajú nové cesty a nastávajúce trendy sa rozširujú aj do biznis sféry.

Rovnako i mnohí zamestnanci si uvedomujú, že na to, aby pracovali efektívne a produktívne nemusia sedieť v kancelárii. Radi privítajú prístup k pracovnému emailu, dokumentom či samotným aplikáciám z domu alebo z pracovných ciest. Taktiež v prípade zaneprázdnených podnikateľov je dôležité praktické využitie času, či už sa nachádzajú na služobných cestách, čakajú na stretnutie či pracujú večer z pohodlia domova. Čas, ktorý majú na prácu, využívajú tak, aby stihli čo najviac práce.

S príchodom cloudových ekonomických softvérov majú účtovné spoločnosti, ale aj podnikatelia v rukách väčšiu slobodu v spracovaní údajov o spoločnosti z rôznych miest, kedykoľvek, a to aj s využitím niekoľkých prihlásení súčasne. V dnešnom modernom online svete sa postupne stáva z cloudových softvérov nielen možnosť, ale vzhľadom na nesporné výhody dokonca nutnosť.

Z hlavných výhod online ekonomických softvérov, ktoré sú prioritne určené na fakturáciu či kompletné vedenie účtovníckej agendy, by sme spomenuli nasledovné:

1. Prístup 24 hodín denne

Poskytovanie účtovníctva je tiež istá forma služby a spoločnosti, ktoré platia za využívanie tejto služby, vyžadujú, aby boli stále rýchlejšie, efektívnejšie a technologicky napredovali. S online softvérom sa môže účtovník alebo aj klient – podnikateľ, kedykoľvek prihlásiť k svojmu účtu. Tiež v prípade, že treba naliehavo riešiť akúkoľvek situáciu, môže sa používateľ prihlásiť do systému z akéhokoľvek zariadenia, či zo svojho notebooku, tabletu alebo mobilného telefónu, postačí mu iba prístup k internetu.

2. Online aktualizácie

Pri práci s online softvérmi majú používatelia po prihlásení istotu, že vždy pracujú s najnovšou verziou programu a tiež s aktuálne platnou legislatívou. Okrem toho, dodávateľ softvéru ručí aj za dostupnosť aplikácie. Všetky dáta, ktoré používatelia uložia a spracujú, sú automaticky zálohované v zabezpečených dátových centrách.

Takto je možné kedykoľvek evidovať faktúry či platby, sledovať zostatky na bankových účtoch či aktualizovať rôzne údaje. Všetky tieto dáta sú automaticky aktualizované v softvéri, účtovanie tak nikdy nebolo jednoduchšie. Cloudové softvéry poskytujú spoločnosti, a tiež obchodu, viac efektivity a vďaka nízkym cenám zabezpečia aj zníženie nákladov.

3. Nie je obmedzený geografickou polohou

Moderný obchod funguje v rýchlo meniacom sa a dynamickom prostredí. Väčšina podnikateľov vykonáva činnosti práve v teréne, nie za pracovným stolom. Byť viazaný k jednému miestu a počítaču, či už pri evidovaní alebo spracovaní faktúr a účteniek, je veľmi zaväzujúce. Preto je jedným z najzjavnejších prínosov online softvérov práve to, že vzdialenosť ani geografická poloha nie sú dôležité. Sledovať a spracovávať administratívne a finančné záznamy pomocou pár klikov odkiaľkoľvek je luxus, o ktorom účtovníci a podnikatelia pred pár rokmi ešte ani neuvažovali.

Cloudové riešenie môže byť nápomocné aj pri rozšírení oblasti pôsobnosti firmy. Účtovnícke firmy nemusia mať svojich klientov iba vo svojom blízkom okruhu, ale účtovníctvo môžu spracovávať aj na diaľku, čo určite môže pomôcť rozšíriť klientskú základňu.

Samozrejme, istá pravidelnosť osobných stretnutí musí ostať zachovaná, je však výrazne obmedzená na pár návštev ročne.

4. Šetrenie nákladov

O tom, že online softvéry výrazne šetria čas vďaka možnosti práce odkiaľkoľvek a kedykoľvek, sme už hovorili. Okrem toho však šetria aj kapitálové náklady spoločnosti. Firmy už nemusia vynakladať obrovské sumy na tvorbu vlastnej IT infraštruktúry. Netreba investovať do sieťovej infraštruktúry, serverov, diskov, zálohovania dát a podobne. Naopak, prinášajú zníženie nákladov, stačí počítač alebo notebook a prístup na internet. Využívaním online služieb vymeníte ťažkopádne softvéry za vysoko flexibilné riešenia, ktoré je možné využívať kedykoľvek a kedykoľvek. Ak by sme brali ohľad aj na rýchlosť nasadenia a implementácie, v tomto prípade sa často stačí zaregistrovať a začať ich prakticky ihneď využívať.

5. Mnoho iných výhod a funkcií

Online softvéry a aplikácie ťažia hlavne zo svojej prístupnosti a mobility, ktorá im umožňuje rozvíjať možnosti práce aj pomocou funkcií, ktoré desktopové programy s offline prístupom nemôžu ponúknuť. Jednou z týchto funkcií je napríklad obojstranný prístup, ktorý prináša softvér HELIOS One z dielne spoločnosti Asseco Solutions (bývalý Datalock). Aplikácia v sebe spája dve rôzne používateľné prostredia, priamo prispôsobené potrebám oboch skupín používateľov – účtovníkov a podnikateľov. Zároveň podnikatelia aj účtovníci pracujú nad rovnakou dátovou základňou, s rovnakými údajmi. Vďaka aktualizáciám v reálnom čase sú informácie o spoločnosti vždy aktuálne, aj na druhom konci sveta. Práca nad spoločnými údajmi výrazne šetrí čas, stráca sa duplicitná práca, a všetky zmeny, ktoré urobí jeden používateľ, okamžite vidí aj používateľ na druhom konci.

Viac informácií o softvéri HELIOS One získate na webe - kde si môžete tiež vyskúšať voľné prístupné demo programu.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Majte prehľad o svojom podnikaní aj počas dovolenky

Väčšina podnikateľov, či živnostníkov to určite pozná. Ani v období, kedy sú na dovolenke, sa nemôžu úplne odlúčiť od diania vo firme. Často musia sledovať aktuálnu situáciu vo svojej spoločnosti alebo mať minimálne základné informácie, čo je pre nich nevyhnutnosť aj počas voľna.

Posielajte svojmu účtovníkovi bločky a faktúry mobilom

Ešte pred pár rokmi sa ako jediný spôsob komunikácie a posielania dokumentov využívalo klasické zasielanie papierových listov prostredníctvom pošty. S pokrokom v rámci vývoja nových technológií a metód, prišli oveľa rýchlejšie a efektívnejšie spôsoby.

Prehľad nástrojov na spracovanie cestovných príkazov a vyúčtovaní pracovných ciest

Porovnanie online aplikácií a štandardného softvéru na spracovanie cestovných príkazov a vyúčtovaní pracovných ciest. Ich možnosti, výhody a nevýhody.

Porovnanie online (cloudových) fakturačných aplikácií v roku 2015

Online fakturačné aplikácie sú u podnikateľov ako aj ich účtovníkov čoraz populárnejšie. V článku sa nachádza porovnanie až 31 vlastností vybraných slovenských on-line fakturačných aplikácií.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky