Inšpiratívny podnikateľský nápad (č. 4) – Nepredávajte, požičiavajte!

Požičovňa namiesto klasickej predajne môže byť veľmi úspešný podnikateľský koncept! Ktorá módu milujúca žena by sa nechcela každý mesiac pochváliť novou kabelkou značky Gucci, Fendi či Prada? Pre väčšinu slovenských žien je to len veľmi ťažko realizovateľný sen. Predpokladáme, že len málo žien si môže dovoliť kúpiť každý mesiac novú kabelku v hodnote 1000 eur... A čo takto vyriešiť tento problém zákazníčiek a ponúknuť im low-costové riešenie spočívajúce v tom, že si prostredníctvom internetu budú môcť požičiavať kabelky podľa vlastného výberu a ešte k tomu na ľubovoľne dlhý čas?

Autorka tejto idey Maik Senger hovorí, že jej typickým zákazníkom je žena vo veku 25 až 39 rokov. Obchodný model je pomerne jednoduchý a spočíva v tom, že zákazníčky podpíšu so spoločnosťou nájomnú zmluvu v hodnote od 29 do 79 eur mesačne v závislosti od požadovanej luxusnej kategórie kabeliek. Internetová stránka tak funguje ako vzdialený šatník zákazníčky, ktorá sa ním môže prehrabávať a vyberať si produkty podľa svojej nálady alebo toho, čo sa jej aktuálne hodí. Zákazníčka si môže vybranú kabelku ponechať tak dlho, ako chce a keď ju omrzí, vymení ju za iný kus, ktorý sa jej páči viac. Podnikateľka kabelky zákazníčkam zasiela balíkom prostredníctvom kuriéra.

Článok pokračuje pod reklamou

Pred prvým nákupom zákazníčky si pani podnikateľka Senger najskôr overí jej bonitu a zároveň na začiatok požaduje zaplatenie vratnej zálohy a nájomného na prvý mesiac vopred. Tovar nakupuje priamo od výrobcov alebo v outletových predajniach, kde vyjde lacnejšie ako v klasických predajniach.

Maik Senger s úsmevom hovorí, že biznis začínala s dvanástimi opotrebovanými kabelkami a rozbehol sa jej takým závratným tempom, že o jeden a pol roka už mala v ponuke 150 kabeliek. Konkrétny príklad tohto podnikateľského konceptu si môžete prezrieť na stránke www.luxusbabe.de. Čo poviete, ide o skutočne zaujímavý nápad, k realizácii ktorého netreba veľké peniaze...

Možnosti použitia tohto obchodného modelu sú neobmedzené.

Napríklad spoločnosť Hilti, výrobca špecializovaného náradia, v tomto podnikateľskom koncepte našla veľmi silný doplnkový zdroj tržieb – len v Nemecku má viac ako desaťtisíc zákazníkov, ktorí si za cenu 2,50 až 4,50 eur na deň požičiavajú náradie ako napr. príklepová vŕtačka, brúska a podobne.

Séria článkov o inšpiratívnych podnikateľských nápadoch je spoločnou iniciatívou portálu Podnikajte.sk a Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Netradičné ubytovanie v Česku, Poľsku, Rakúsku a Maďarsku

Rozprávková dedinka, pobyt v „skale“ či vo vínnom sude. Čím lákajú turistov podnikatelia v okolitých krajinách?

Atrakcie (nielen) pre deti: inšpiratívne biznis nápady zamerané na rodiny

Odpoveď na otázku „Kam na výlet s deťmi?“ ponúkajú viacerí podnikatelia. Inšpiratívne príklady zo Slovenska, Česka či Rakúska ako ukážka toho, že kreativite sa v biznise medze nekladú.

Zážitkové ubytovanie na Slovensku ako dovolenkový biznis

Podnikatelia zákazníkom ponúkajú netradičné ubytovanie na Slovensku so zážitkom. Spanie na úľoch, v lietadle, mongolskej jurte či Draculovom apartmáne – čím lákajú hostí?

Darčeky, pozvánky či menovky pre svadobných hostí: originálne nápady podnikateľov

Aby každá svadba bola nezabudnuteľnou pre ženícha, nevestu aj hostí, podnikatelia prichádzajú s rôznymi kreatívnymi nápadmi a produktmi. Čo netradičné ponúkajú?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky