Kúpa auta do firmy: DACIA ako praktický pomocník

Automobily značky DACIA majú čo ponúknuť aj podnikateľom. Ako ich efektívne využiť vo firme a aké výhody ponúkajú autorizované servisy?

V priebehu posledných 20 rokov sa DACIA zaradila medzi najúspešnejšie značky automobilov v Európe. Model SANDERO, dlhodobý šampión v predajoch privátnym zákazníkom, sa tohto roku prepracoval na pozíciu najpredávanejšieho automobilu starého kontinentu. A ďalší model, robustný DUSTER, obsadil štvrté miesto.

I keď sú vozidlá DACIA obľúbené predovšetkým medzi súkromnými zákazníkmi, ich robustnosť a nízke prevádzkové náklady čím ďalej tým viac oslovujú tiež firemnú klientelu. Vozidlá DACIA totiž ponúkajú za málo peňazí „veľa muziky“ a pre firmy, ktoré teraz náklady strážia viac než kedykoľvek predtým, predstavujú logickú voľbu.

Základné piliere ponuky predstavujú už zmienený hatchback SANDERO a SUV DUSTER, ku ktorým v roku 2021 pribudol malý mestský elektromobil SPRING. Ten bude už v priebehu roku 2022 firemnej klientele k dispozícii v dvoch verziách: úžitkové Cargo, malý a obratný nákladný elektromobil, myslí najmä na donáškové služby a remeselníkov vo veľkých mestách, osobný variant Business s rozšírenou prípravou pre komunikačné systémy mieri na biznis klientelu. A napokon, na rok 2023 je pripravená aj premiéra hybridnej verzie nového modelu JOGGER, ktorá ponúkne až 7 miest na sedenie a veľkorysý priestor pre náklad či batožinu vo svojom konvenčnom vyhotovení prvým klientom už na jar roku 2022.

Servisné služby – aká je ich kľúčová úloha?

Predajné úspechy značky DACIA by neboli možné bez rozširovania ponuky servisných služieb aj samotnej siete značkových servisov. Práve dostupnosť, kvalita a cena servisu totiž patria medzi základné kritériá, podľa ktorých si firmy vyberajú svoje služobné vozidlá.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Výhody predplatených servisných zmlúv

Celosvetové problémy s dodávkami rôznych komponentov, pre ktoré sú zákazníci nútení čakať s nákupom nových vozidiel, a samozrejme, aj väčšie využívanie automobilov v čase pandémie covid-19, zvyšujú tlak na prácu servisov, a tým aj na ceny servisných úkonov. Značka DACIA má však riešenie: predplatené servisné prehliadky, tzv. servisné zmluvy. S nimi má zákazník istotu, že dohodnuté ceny sa nebudú meniť bez ohľadu na rast cien náhradných dielov a práce, pretože si už touto službou servis vopred predplatil. Navyše už v momente uzavretia servisnej zmluvy ušetrí, pretože cena služieb je výhodnejšia než v štandardnom platnom cenníku.

Súčasťou servisnej zmluvy sú aj rozšírené asistenčné služby kryjúce neočakávané udalosti, ako je defekt pneumatiky, vybitie batérie, nedostatok alebo zamrznutie paliva, strata kľúčov, zamrznutie ručnej brzdy alebo poškodenie motorovej časti vozidla zverou.

Ďalšou výhodou servisných zmlúv je ich univerzálnosť. Platí vo všetkých autorizovaných servisoch DACIA v celej EÚ, takže predplatené služby možno čerpať v ktoromkoľvek z nich. To má veľký význam pri ponukových konaniach a pre lízingové zmluvy, ktoré s ňou kalkulujú. Pri predaji vozidla potom servisná zmluva prechádza na nového majiteľa, čo zvyšuje zostatkovú hodnotu vozidla.

Pravidelné servisné prehliadky

Značkové servisy DACIA ponúkajú aj pravidelné prehliadky pred letnou aj zimnou sezónou, pri ktorých sú kontrolované všetky kritické body vozidla a stav prevádzkových kvapalín. Takisto možno za výhodné ceny objednať pravidelné sezónne prezutie pneumatík aj samotné pneumatiky alebo celé súpravy kompletných kolies vrátane diskov.

Servis online

Elektronická komunikácia zákazníkov so servisom je dnes samozrejmosťou. V podaní značky DACIA však ide omnoho ďalej a nejde zďaleka len o jednoduché objednanie servisu či dielov. Súčasťou stratégie tejto spoločnosti je otvorenosť voči zákazníkom, takže pri každom objednaní online je zrejmý odhadovaný rozsah prác, zoznam potrebných dielov a z toho vyplývajúca odhadovaná cena. Vzhľadom na to, že každá oprava je špecifická, nie je možné vopred stanoviť presný rozsah prác. Z tohto dôvodu bude klient kontaktovaný technikom krátko po vykonaní objednávky pre overenie detailov s navrhnutím postupov opravy.

V značkových servisoch DACIA je zaručená montáž originálnych dielov a personál je pravidelne školený tak, aby dokonale zvládal opravy a údržbu tých najmodernejších technológií, ktoré sa vo vozidlách objavujú.

Článok pokračuje pod reklamou

Logistika náhradných dielov

Každý značkový servis DACIA má rýchly a spoľahlivý prístup k originálnym náhradným dielom, takže pri zadaní objednávky do 16.00 hod. sú všetky potrebné diely k dispozícii na druhý deň ráno.

Značkové servisy DACIA priamo zásobuje logistická podpora spoločnosti RENAULT, rozvoz prebieha denne z regionálneho skladu v maďarskom Györi.

Program pre staršie vozidlá

Tohtoročnou novinkou pre majiteľov starších vozidiel DACIA je program DACIA ECONOMY, ktorý ponúka originálne diely radu Value+ za zvýhodnené ceny. Každý DACIA Servis dokáže na základe VIN kódu ponúknuť kvalitné diely pre konkrétne vozidlo a odborne ho namontovať v továrenskej kvalite.

Novinky a trendy v popredajných službách

Značkové servisy DACIA ponúkajú všetko, čo sa v súčasnosti od špičkových servisov očakáva. Firemnej klientele, ale nielen jej, poskytujú takisto nadštandardné služby, ako je vyzdvihnutie vozidla na uvedenej adrese alebo poskytnutie náhradného vozidla počas opravy. Jednou z vízií servisu Dacia je VIDEOCHECK – služba, ktorá zákazníkom uľahčí rozhodovanie o oprave pomocou videa, ktoré ukáže a vysvetlí nutné zásahy na vozidle.

Niektorí veľkí klienti, ktorí objednávajú väčšie počty vozidiel, preferujú automobily s minimálnou výbavou. Pri značke Dacia sú také vozidlá bežne dostupné a nepredstavujú len symbolickú položku v cenníku. Väčšina firiem však volí vyššiu úroveň výbavy a príslušenstva. S bohatou ponukou nadštandardnej výbavy je hračkou vybaviť každé vozidlo tak, aby maximálne vyhovovalo konkrétnym požiadavkám a optimálne plnilo každodenné potreby.

DACIA DUSTER je odolný pracovník

Robustná DACIA DUSTER ponúka naozaj široké možnosti využitia. V priebehu dňa to môže byť nezastaviteľný pracant a po pracovnom čase priestranný rodinný automobil. Vďaka svojej robustnej konštrukcii sa s istotou pohybuje po lesných a poľných cestách. Priechodnosť aj mimoriadne odolné vyhotovenie ho predurčujú na využitie na stavbách, v energetických spoločnostiach a perfektne poslúži aj v horách.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Veľkú výhodu modelu DUSTER predstavuje možnosť dokúpiť ďalšie vybavenie. To zvyšuje úžitkovú hodnotu vozidla aj úroveň bezpečia a pohodlie cestujúcich. Sieť medzi batožinovým priestorom a kabínou umožní bezpečne prepravovať náklad alebo domácich maznáčikov. Ťažné zariadenie poslúži rovnako dobre na pripojenie prívesného vozíka, vo voľnom čase ho možno doplniť o držiak na bicykle. Neoddeliteľnou súčasťou špeciálnej výbavy môžu byť okrem iného aj držiaky na strechu na uloženie a upevnenie pracovných nástrojov, ako sú napríklad rebrík, plastové potrubie a pod.

DUSTER sa nebojí ísť ani tam, kde sa môže zašpiniť. Vaňa batožinového priestoru a gumové podlahové koberce uľahčia čistenie interiéru, praktický organizér zase umožní v batožinovom priestore udržať veci na svojom mieste. Ochranu vozidla a pohodlie pri nastupovaní zvyšujú bočné nášľapy a ochranné bočné lišty dverí, pre vozidlá, pri ktorých sa predpokladá častý pohyb po nespevnených cestách. Pripravené sú aj chrómované ochranné rámy a ochrany motora, nádrže a diferenciálu.

Balíky príslušenstva za zvýhodnené ceny

Pre všetky typy vozidiel DACIA sú pripravené rôzne balíky originálneho príslušenstva, ktorých cena je minimálne o 20 % nižšia než pri nákupe zvlášť. Všetko príslušenstvo DACIA je dômyselne konštruované s ohľadom na maximálne jednoduchú montáž aj používanie.

V prípade modelu DUSTER pre firemných klientov ide predovšetkým o Adventure Pack a podobne koncipovaný Country Pack, balíčky určené pre všetkých, ktorí svoje auto vedia poriadne zapriahnuť prácou aj na cestách za dobrodružstvom. Comfort Pack sa zas postará o vyšší komfort pri cestovaní a Styling Pack dodá vozidlu osobitejší štýl.

Kancelária na cestách

DACIA má riešenie aj pre tých, ktorí potrebujú mať v aute občas kanceláriu. Praktický magnetický držiak na telefón má integrovanú indukčnú nabíjačku, k dispozícii je aj veľa možností pripojenia pomocou USB konektorov. O väčšiu pohodu na cestách sa postará prenosný chladiaci box a v ponuke je dokonca aj prenosný kávovar. Funguje na autozásuvku a je vybavený dvoma plastovými pohárikmi, aby si čerstvú kávu mohol dopriať vodič aj spolujazdec.

Vďaka širokej ponuke servisných služieb a príslušenstva je Dacia skrátka ideálnou značkou vozidiel pre súkromnú aj fleetovú klientelu.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Koľko stojí nabitie elektromobilu doma?

Aké sú náklady pri nabíjaní elektrického auta zo zásuvky v garáži či z domáceho wallboxu? Porovnanie s nabíjaním na verejných nabíjačkách aj s nákladmi na pohonné hmoty pri „spaľovákoch“.

Prihlásenie nového vozidla: podstatné informácie v kocke

Ako postupovať pri prihlásení nového auta, v čom sa líši postup, možnosti zastúpenia či dokumenty v prípade kúpy firemného vozidla a s akými poplatkami rátať?

Poplatky za prepis auta a vydanie dokladov od 1. 4. 2024

Vydanie dokladov potrebných na prepis auta bude drahšie, občania si priplatia aj za EČV, vodičský a občiansky preukaz či pas. O koľko od apríla 2024 stúpnu poplatky?

Nová emisná norma Euro 7: Európsky parlament navrhol zmeny

Európsky parlament vyšiel v ústrety automobilovému priemyslu posunom termínu platnosti novej normy Euro 7. Čo, naopak, sprísnil a na čo sa pripraviť?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky