Poznáme najlepšie podnikateľky Slovenska za rok 2016

Slovak Business Agency už po 17.-krát udeľovala ocenenia najlepším podnikateľkám. O titul Podnikateľka Slovenska sa uchádzali ženy, ktoré majú často neľahkú úlohu – skĺbiť rodinný život s podnikaním.

V súťaži Podnikateľka Slovenska Slovak Business Agency každoročne predstavuje  nové hrdinky spomedzi podnikateliek v troch kategóriách: Vynikajúca podnikateľka (podnikajúca viac ako 3 roky), Začínajúca podnikateľka (podnikajúca od 1 do 3 rokov) a Úspešná živnostníčka. Okrem týchto troch ocenení si tak, ako každý rok,  jedna z ocenených dám odniesla hlavnú cenu – titul Podnikateľka Slovenska 2016.

Titul Podnikateľka Slovenska 2016 získala Julianna Hložek Grmannová, majiteľka firmy Oxywater Slovakia. „Doteraz som podporu podnikania z našej krajiny veľmi necítila. Invektíva typu ‚predavačka vzduchu‘ boli tými najmenšími. Prvýkrát cítim podporu aj zo Slovenska,“ povedala výherkyňa, ktorá priznala, že uznanie doteraz získavala predovšetkým zo zahraničia. Jej produkt Oxywater je špeciálne upravená voda, ktorá obsahuje až 90 mg kyslíka na liter namiesto bežných 7 mg. Má mnoho pozitívnych vplyvov na ľudský organizmus a môže byť aj zdravou alternatívou energetického nápoja. Za podnikaním Juliany Hložek Grmannovej stojí silný príbeh, jej nezlomná vôľa prekonala rakovinu a pobila sa so zdravotnými problémami. Lekári jej dávali takmer nulové šance. Ona popri svojej liečbe vytvorila slovenskú značku Oxywater.

Ocenenie Vynikajúca podnikateľka získala ďalšia dáma, ktorá sa v roku 2009 pustila do rekonštrukcie schátraných meštianskych domov, z ktorých je dnes elegantný boutique hotel 4*kategórie a to Sylvia Holopová, vedúca Hotel Hviezdoslav v Kežmarku. Spolu so synom sa jej podarilo vytvoriť historický hotel s kvalitnými službami.

Cenu Úspešná živnostníčka si odniesla Eva Balogová. Vo svojej chránenej dielni v Michalovciach zamestnáva 33 ľudí so zdravotným postihnutím. Tí sa venujú výrobe káblových zväzkov a komponentov do elektromotorov.

Iveta Hrabovská, ktorá pod značkou Gentle Jam vyrába originálne džemy s prímesou kvalitného alkoholu, získala ocenenie Začínajúca podnikateľka v súťaži Podnikateľska Slovenska 2016.

Špeciálnu cenu odovzdal Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. Získala ju Silvia Mahutová. Jej firma Simlogic ponúka elektronické vzdelávacie kurzy v oblasti medzinárodných štandardov pre finančné vykazovanie (IFRS) a venuje sa celosvetovej vzdelávacej a konzultačnej činnosti v oblasti IFRS.

Medzi ďalšími finalistkami boli Zuzana Pintérová, ktorej firma Aquababy Zuzka sa v Senci venuje plávaniu batoliat a detí, či Tatiana Nátna (Turčan - auto, s.r.o.), ktorá podniká v oblasti výroby, predaj a servisu obytných áut a karavanov.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodla hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov Ministerstva hospodárstva SR, Združenia podnikateľov Slovenska, Slovenského živnostenského zväzu, Platformy žien Slovenska,  TOP Centra Podnikateliek, Finančnej správy, Tlačovej agentúry Slovenskej republiky, SBA, Internet.sk a víťazka predchádzajúceho ročníka súťaže.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Veronika Cifrová Ostrihoňová (SIT DOWN stories): Nemám Show Jana Krausa, no je moja a milujem ju

Študovala politológiu a históriu, dnes robí televíznu redaktorku a na Instagrame ju sleduje 120-tisíc ľudí. Má vlastnú show v rádiu a živý formát, s ktorým vypredáva 250-miestne sály.

Monika Nógellová (Beermalade): Horko-sladký príbeh v pohári

Jej manžel miluje pivo, ona varí džemy. Rozhodla sa to spojiť a vytvorila Beermalade – pivné džemy, ktoré sú na trhu raritou. Vyrobila už 92 druhov. Pri štarte biznisu ich bolo ťažké zaregistrovať.

Ivana Zuzinová (Ponio): Od programovania k ručne robenej kozmetike

Začínala u mamy v kuchyni s vyradeným kuchynským náradím. Dnes spracuje 300 kíl šampónového prášku za pol roka a výrobky balí do 100% kompostovateľných obalov.

Karolína a Doris Kedrové (Twin-Set) - Sestry, ktoré obliekajú Bratislavu

Karolína chcela byť umelkyňou a Doris je rodená obchodníčka. V podnikaní si vymenili role a dnes majú dva veľké obchody s módou. Franšízu v Eurovei rozbehli s investíciou 160 000 eur.