Založenie s.r.o. - kompletné

Plánujete si založiť vlastnú spoločnosť s ručením obmedzeným? Ponúkame vám kompletné založenie s.r.o. bez starostí. Vďaka nám nemusíte študovať množstvo zákonov, vypĺňať komplikované formuláre a navštevovať úrady. V prípade, ak plánujete podnikať prostredníctvom s.r.o., ale v súčasnosti nedisponujete potrebnou finančnou čiastkou na splatenie základného imania, ponúkame vám riešenie založenia spoločnosti aj so splatením základného imania.  

Celý proces založenia s.r.o. vám zabezpečíme na základe plnej moci. Naše služby využilo viac ako 2500 spokojných klientov. 

A) Kompletné založenie s.r.o. vo variante bez splatenia základného imania prebieha v týchto krokoch:

 1. Úvodná konzultácia pred založením s.r.o.. Prebieha osobne, telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailu.

 2. Pripravíme vám listiny na podpis. Pravosť podpisu sa overuje u notára alebo na matrike.

 3. Podpísané listiny elektronicky overíme a zasielame na príslušný okresný úrad, obchodný register a daňový úrad.

 4. Poradíme vám pri zložení základného imania.

 5. Uhradíme za vás poplatok za zápis spoločnosti do obchodného registra.

 6. Po úspešnom založení spoločnosti vám zašleme originálny výpis z obchodného registra vrátane všetkých zakladateľských listín.

 7. Cenu za naše služby platíte až po úspešnom zapísaní vašej s.r.o. do Obchodného registra.

B) Kompletné založenie s.r.o. vrátane splatenia základného imania

Služba založenia s.r.o. vrátane splatenia základného imania prebieha rovnako ako štandardné založenie s.r.o. V rámci procesu zakladania vám vyhotovíme kompletné listiny, ktoré podpíšete u notára alebo na matrike. Všetky ostatné úkony týkajúce sa založenia s.r.o. zabezpečíme za vás a, samozrejme, splatí sa aj základné imanie v plnom rozsahu. Okrem zákonom vyžadovaných 5000 Eur ponúkame aj možnosť splatenia vyššieho základného imania. Táto možnosť je aktuálna najmä pri zakladaní dopravných spoločností, ktoré musia mať kvôli finančnej spoľahlivosti vyššie základné imanie, minimálne však 9 000 eur.

Kompletné založenie s.r.o. vám garantuje plnú asistenciu a úhradu všetkých poplatkov týkajúcich sa založenia spoločnosti s ručením obmedzeným.

Cena za kompletné založenie s.r.o.

 • Naša odmena za službu od 299 eur
 • Zvýhodnený súdny poplatok od 150 eur
 • Poplatok za voľné živnosti 0 eur
 • Celkom od 449 eur

Kompletné založenie spoločnosti s.r.o. trvá zvyčajne 18 pracovných dní.

Naše služby vám zmluvne garantujú:

 • Neplatíte vopred! Odmenu za založenie s.r.o. nám zaplatíte až po úspešnom zápise s.r.o. do Obchodného registra (klient hradí v úvode len súdny poplatok vo výške od 150,- EUR). Platíte dohodnutú cenu bez ďalších poplatkov. 
 • V cene služby je 20 voľných živností.
 • Garanciu zápisu s.r.o. do OR SR v dohodnutom termíne.
 • Objednávkou prostredníctvom nášho kontaktného formulára naviac zdarma získate súvisiace konzultačné služby od spoločnosti Fontionnel&Co, s.r.o. po dobu 1 mesiaca.
 • Ako bonus Vám v cene pripravíme návrh firemného loga a vizitiek.
 • Na rozbeh tiež získate možnosť bezplatného kreditu na Google Adwords kampane v hodnote 75 EUR.
 • Pri objednávke služby virtuálneho sídla vám poskytneme zľavu na založenie s. r. o. vo výške 100 eur.
 • Služby v rámci celej SR zabezpečuje zmluvný partner podnikajte.sk Fontionnel&Co, s.r.o., ktorý obslúžil už viac ako 2500 spokojných zákazníkov.

Kontaktný formulár (zakladanie spoločností)

Meno a priezvisko *
Váš email *
Vaše telefónne číslo *
Druh služby, o ktorú máte záujem *
Váš text *
Overenie *
verify

Založenie s.r.o. v častých otázkach

1. Prečo je výhodné prenechať založenie s.r.o. profesionálom?

Profesionál vám v prvom rade zabezpečí bezproblémový zápis s.r.o. do Obchodného registra. Ak v dokumentoch urobíte chybu, obchodný register odmietne váš návrh na zápis a súdne poplatky budete musieť platiť opakovane. Nehovoriac o tom, že ak nedisponujete elektronickým podpisom, budete platiť sumu súdneho poplatku 300 Eur plus ďalšie poplatky za každú jednu voľnú živnosť spoločnosti. Ak si necháte založiť spoločnosť profesionálom, voľné živnosti neplatíte vôbec a súdny poplatok na Obchodný register máte o 50 % nižší, t.j. len za 150 eur. Zakladaním s.r.o. vo vlastnej réžii určite neušetríte, pretože sa vystavujete riziku chýb a následných časových prieťahov.

2. Potrebujem podnikať čím skôr. Je možné skrátiť čas zakladania s.r.o.?

Ak potrebujete začať podnikať v priebehu niekoľkých hodín či dní, riešením je variant štartu podnikania kúpou už založenej čistej spoločnosti. Ak je toto váš prípad, ponúkame vám na výber niekoľko spoločností. Neváhajte nás kontaktovať, radi pomôžeme a všetko vysvetlíme.

3. Chcem založiť s.r.o. svojpomocne, kde sa dozviem viac informácií?

Na túto tému pravidelne publikujeme články, viac informácií môžete nájsť napríklad v článku Ako založiť s.r.o. v roku 2016.

4. Podľa čoho sa mám rozhodnúť či založiť s.r.o. alebo živnosť?

Aktuálne porovnanie podnikania formou s.r.o. a živnosti sme spracovali do prehľadného článku. V princípe platí, že ak si chcete podnikanie len vyskúšať, odporúčame založiť živnosť, ak máte seriózny podnikateľský plán či projekt, odporúčame založiť s.r.o. Výhodou s.r.o. je najmä obmedzené ručenie, výhodou živnosti nižšie administratívne zaťaženie. Ak napríklad potrebujete pri živnostenskom podnikaní vybrať peniaze na osobný účet, jednoducho tak ľahko urobíte tým, že tento výdavok označíte ako "osobná spotreba". V prípade s.r.o. sa peniaze z firmy vybrať tak ľahko nedajú. Takisto ukončenie podnikania je v prípade živnosti relatívne jednoduché, v prípade s.r.o. je tento proces zdĺhavý a komplikovaný. Daňovo-odvodového zaťaženie sa pri živnosti ako aj pri podnikaní formou s.r.o. mení z roka na rok a rozhodovať sa len na základe tohto parametru neodporúčame.

5. Aké budú moje ďalšie povinnosti po založení s.r.o.?

Podnikanie prináša množstvo administratívnych povinností, ktorých kompletný výpočet snáď ani nie je možné uviesť na jednom mieste. Zoznam povinností sa líši aj od typu podnikania, v našom zozname uvedieme len základné všeobecné povinnosti.

V prvom rade ak chce podnikateľ uspieť, mal by podnikať, nie sa venovať administratíve. Odporúčame vám nájsť si šikovného účtovníka, ktorý prevezme agendu voči daňovému úradu, sociálnej poisťovni či zdravotným poisťovniam.