Podnikanie v doprave

Ako získať taxikársku licenciu a aké povinnosti má vodič taxíku? Aký je postup pri získavaní povolení a licencií pri autobusovej doprave? Aké zákonné povinnosti nájdete pri nákladnej doprave a ako založiť prevádzku, ktorá zabezpečuje nákladnú cestnú dopravu?

Extra náklady v medzinárodnej preprave: ako ich eliminovať?

Pozor treba dať na špekulatívne praktiky obchodníkov, nevypláca sa ani nepripravenosť dokumentácie či nedbalosť pri balení tovaru. Tipy, ako si zbytočne nenavýšiť náklady.

Organizácia pracovného času v doprave od 2. 2. 2022

Kedy bude vodič povinný absolvovať prestávku v jazde a aká pokuta hrozí za nesprávne organizovanie pracovného času v doprave?

Prevádzkovanie taxislužby od 1. apríla 2019

Od apríla vstúpia pre prevádzkovateľov taxislužby do účinnosti viaceré dôležité zmeny. Taxikárom mnoho povinností ubudne a začatie tohto podnikania bude oveľa jednoduchšie.

UBER nie je taxi služba, ale symbol generácie Y

Na čele Uberu stojí vlk, ktorý je pripravený spraviť z každého vodiča „uber“ vodiča. Nejde o to, že by ste si nemohli vziať taxík a odviezť sa, kam potrebujete. Ide o to, že si môžete zabezpečiť luxus jediným dotykom obrazovky svojho telefónu a cítiť sa na chvíľu ako „kráľ“. O to ide...

5 povinností poskytovateľov dopravných služieb UBER

Aké daňové, účtovné, odvodové, DPH a ďalšie povinnosti majú vodiči UBERu?


Nepravidelná medzinárodná preprava osôb mikrobusom

Založenie podnikania v oblasti osobnej dopravy mikrobusom je pomerne administratívne náročné, pretože si vyžaduje získanie rôznych povolení ako aj plnenie konkrétnych podmienok počas jeho prevádzkovania.

Povolenie a licencia na prevádzkovanie prepravy osôb

Informácie a postup ako získať povolenie na prevádzkovanie prepravy osôb autokarmi a autobusmi.

Prevádzkovanie nákladnej cestnej dopravy

Postup ako získať povolenie, licenciu a splniť všetky legislatívne požiadavky na začatie podnikania v nákladnej cestnej doprave nad 3,5t.


To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky