Michaela Královičová

Michaela Královičová

Špecializujem sa na medzinárodný obchod a logistiku, v ktorých aj podnikám. Riadim spoločnosť Infinity Standard, a. s., ktorá zásobuje firmy tovarom, strojmi a výrobnými vstupmi z Ázie a realizuje aj export do Ázie. Moja druhá firma, Infinity Forwarding, s. r. o., je logistická spoločnosť, ktorá prepravuje tovar po celom svete.


Antidumpingové a vyrovnávacie clá: „prekvapenie“ pri dovoze z tretích krajín

Kedy môže byť na dovážaný tovar uvalené antidumpingové či vyrovnávacie clo a ako sa počíta? Praktické informácie aj príklad.

Dovozné clo pri nákupe z Číny a tretích krajín: ako sa počíta?

Základné informácie o tom, čo to dovozné clo je, kedy sa platí a príklady výpočtu z praxe. Čo treba vedieť a na čo dať pozor?

Vývoz a dovoz tovaru z tretích krajín: praktické rady a tipy

Ako nájsť spoľahlivého obchodného partnera, čo si pred uzavretím obchodu overiť, ako si dohodnúť obchodné podmienky a kedy slovenská firma (ne)platí clo či DPH?

Vývoz do Ázie: príležitosť pre slovenských a českých exportérov

Slovenské a české firmy nevyužívajú exportný potenciál Ázie, tá pritom firmám prináša mnoho benefitov. O aké výhody ide a ktoré produkty môžu uspieť na trhu ázijských krajín?

Dovoz z Číny (Ázie): potenciál pre slovenské firmy

Aké výhody okrem nižších nákladov slovenským firmám prináša dovoz výrobkov z Ázie, na aké tovary a v ktorých krajinách sa zamerať a na čo si dať pri importe z Ázie pozor?


Obchodný potenciál Ázie

Ázijský trh netvorí len Čína. Slovenské a české spoločnosti môžu uspieť aj inde. Čo ponúka Vietnam, Japonsko či India a po čom je na týchto trhoch dopyt?

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky