4 tipy v oblasti IT pre začínajúcich podnikateľov

4 tipy v oblasti IT pre začínajúcich podnikateľov
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Ušetrite čas, peniaze a starosti prenájmom a službami v oblasti informačných technológií. Podnikajte moderne.

1. Prezentujte sa virtuálne na úrovni top firiem

Vždy sa s nechuťou pozerám na stránky, ktoré sú vytvorené za pár minút pomocou „jedinečného“ redakčného systému alebo využívajú bezplatné hostingové služby. Takéto stránky sú určené pre študentské projekty a nie pre seriózne firmy. Nechajte si vytvoriť stránku profesionálmi a pravidelne ju aktualizujte. Zdokonaľujte. Pridávajte obsah. Ponúknite zľavu alebo sa pochváľte novým úspechom. To isté platí pre sociálne siete – Facebook, Twitter, Google+. Odlíšite sa od konkurencie a ukážete zákazníkovi, že vám záleží na podnikaní.

Vcíťte sa na chvíľu do pozície zákazníka, ktorý si vyberá firmy iba na základe internetového prieskumu. Prečo by ste si mali vybrať práve Vašu firmu? Ponúkate niečo čo iné firmy nie? Máte lepšie služby? Poskytujte na svoju prácu garancie? Vložte srdce do podnikania a úspech sa dostaví.

2. Dajte prednosť profesionálnemu webhostingu

Už viac žiadna firemná stránka na domácom/pracovnom počítači s obyčajným pripojením na internet. Potencionálnym zákazníkom sa bude vaša stránka načítavať pomaly alebo sa nenačíta vôbec. Zákazníci sú netrpezliví a odídu ku konkurencii. Použite preto profesionálny webhosting a všetko bude fungovať bez problémov.

Informácie, ako postupovať pri webhostingu nájdete v článku Ako si vybrať webhosting: kľúčové faktory, ktoré si treba porovnať pri výbere

3. Používajte tzv. virtuálne servery

Virtuálny server je prakticky rovnaký ako fyzický server s jedným rozdielom. Je vytvorený pomocou softvéru na fyzickom serveri. Na jeden fyzický server možno nainštalovať viacero virtuálnych serverov. Virtuálny server plnohodnotne nahradí váš firemný fyzický server.

Netrápte sa s nákupom, inštaláciou, údržbou fyzických serverov a namiesto toho si server jednoducho prenajmite. Jednotlivé parametre si viete upraviť niekoľkými kliknutiami. Na virtuálnych serveroch môže bežať:

  • internetová stránka,
  • e-shop,
  • firemný intranet,
  • úložisko dát,
  • iné špeciálne aplikácie.

4. Na väčšie projekty slúži dedikovaný server

Dedikovaný server je z hľadiska výpočtovej sily vyšší stupeň virtuálneho servera. Pri virtuálnom serveri si prenajímate časť fyzického servera. Pri dedikovanom serveri je celý fyzický server rezervovaný pre vaše potreby.

Je alternatívou ku vlastnému fyzickému serveru. Dedikovaný server obslúži niekoľko internetových stránok, veľký e-shop, programy, ktoré potrebujú zamestnanci na pobočkách po celom Slovensku a pod.

Prečo kupovať nové súčiastky do serverov kvôli vianočnému obdobiu, keď si jednoducho môžete navýšiť potrebné parametre niekoľkými kliknutiami? Obstarávacie náklady sú nulové a prevádzkové sa zvýšia o pár desiatok eur iba na niekoľko dní.

Na vyššie uvedené služby odporúčame napríklad spoločnosti Webglobe, Websupport alebo Exohosting. Keď si neviete poradiť s výberom služby alebo máte nejaké otázky, kontaktujte nás na [email protected], kde vám poskytneme komplexné poradenstvo v oblasti informačných technológií.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Vojtyla
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.


Ako začať podnikať: recept Jara Zacka z reklamnej agentúry TRIAD

Ako si „uvariť“ firmu radil na štvrtom ročníku Podnikateľskej fiesty spoluzakladateľ Agentúry roka 2018 - TRIAD Advertising.

Učitelia budúcich podnikateľov: Základom je motivácia a nadčasovosť biznis nápadu

Nepretržitá komunikácia, riešenie krízových situácií či organizácia výberových konaní. To je bežná súčasť práce pedagógov, ktorí pripravujú študentov na svet podnikania.

Prečo vznikol náš nový e-book o podnikaní

Ďalší z e-bookov pre začínajúcich podnikateľov má názov Vitajte v biznise! Poďme sa pozrieť na to, prečo sme ho vytvorili.

Nebezpečenstvo prirýchleho rastu malých firiem

Príliš rýchly rast malých firiem môže byť tak nebezpečný ako rast žiaden. Pripadáte si, že neustále fungujete v krízovom režime a zrazu detailne nepoznáte každého človeka v tíme. Firma je tá istá, ale okolnosti sa zmenili. A je nutné sa im prispôsobiť. Aké sú nebezpečenstvá prirýchleho rastu a ako sa im vyhnúť?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky