Chcete podnikať aj o päť rokov? Budete potrebovať digitálnu transformáciu

„Šéf IT oddelenia by nemal byť, kráľ,“ hovorí spoluorganizátor konferencie Ako si vybudovať digitálny ekosystém Peter Bolebruch. Mozgy z oddelenia informačných technológií totiž majú byť podporou pre transformáciu firmy a nie jej brzdou, ako sa podľa neho často deje.

Konferencia chce upozorniť podnikateľov a manažérov, že sa blíži hyperrýchla doba, ktorá spôsobí vznik nových spoločností ale aj zánik mnohých existujúcich. Novú epochu prinášajú technológie, ktoré sa presúvajú z kategórie science fiction do podnikovej reality.

Umelá inteligencia, blockchain, a prechod do cloudu sú len začiatkom

Kľúčové bude rozšíriť svoj pohľad na firmu a premýšľať nad podnikaním ako nad sieťou alebo ekosystémom. Svet smeruje k spolupráci a organizátori konferencie chcú inšpirovať k hľadaniu nových foriem spolupráce a začleneniu sa do nadsystémov.

Okrem klasickej prednáškovej formy ponúka bratislavská konferencia aj praktickú workshopovú časť, kde si budú môcť účastníci pripraviť návrh svojho vlastného digitálneho ekosystému 21. storočia. Workshop je ojedinelý svojho druhu na Slovensku a do svojho inovačného vzdelávacieho programu ho má zaradená renomovaná poradenská spoločnosť IPA SLovakia.

„Toto sú strategické rozhodnutia, preto je dôležité, aby si workshopom prešli predovšetkým majitelia a strategickí riaditelia firiem,“ vysvetľuje P. Bolebruch.

Konferencia nekončí len pri filozofických odkazoch. Orientuje sa na praktické riešenia a spíkri predstavia nástroje, ktoré sami implementovali a reálne im pomohli. Usporiadatelia sa nechcú vyhnúť ani ukážkam neúspešných prípadov. Na pódiu sa ocitnú zvučné mená ako Ján Košturiak (IPA Slovakia), Michal Meško (Martinus), Jozef Kováč (Exponea), Jaroslav Satori (Dedoles) či cloud expert Miroslav Pikus.

Kompletný program a rečníkov nájdete na stránke www.digitalnyekosystem.sk.

Aká bude budúcnosť?

Jednodňová udalosť prinesie mnoho odpovedí, ale aj nových otázok. No účastníci si odnesú najmä nový pohľad na svoju firmu. „Ak máte motiváciu a chcete byť pripravený, príďte k nám,“ tak znie jednoduchá pozvánka organizátorov.

Konferencia uvádza svoj pilotný ročník 14. novembra v bratislavskom Binariu. Tvorcami ideí sú Peter Bolebruch, concept developer a majiteľ digitálnej spoločnosti Teesys a Ján Košturiak, známy inovátor a konzultant. Obaja majú vo svojej DNA zakódované prepájanie neprepojiteľného s cieľom zlepšovania podnikateľského prostredia.

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Konferencia Zamestnávanie cudzincov bude plná odborných prednášok a diskusií

Legislatívne novinky, výzvy v oblasti zamestnávania cudzincov aj skúsenosti odborníkov z praxe. Čo ďalšie ponúkne Konferencia Zamestnávanie cudzincov a kedy a kde sa uskutoční?

Budovanie nabíjacej infraštruktúry podľa nových pravidiel EÚ

Nariadenie EÚ stanovuje pravidlá a termíny výstavby nabíjacích staníc pre osobné elektromobily, no tiež pre nákladnú prepravu a autobusy. Čo a dokedy musia členské štáty stihnúť?

Autonómny robotický taxík ako chorvátska revolúcia dopravy

V Chorvátsku budú jazdiť taxíky bez volantu, pedálov a vodiča. Predstavený bol ich prototyp. Čaká nás revolúcia v doprave? V čom všetkom spočíva výnimočnosť vozidiel Verne ?

Inovovať vo firmách pomáhajú univerzity: ako využiť ich výskumný potenciál?

Ako môžu podnikatelia spolupracovať so slovenskými univerzitami, čo všetko môžu získať a ako postupovať v prípade záujmu? Súhrn základných informácií.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky