Zlúčenie spoločností s ručením obmedzeným

Zlúčenie je postup, pri ktorom na základe zrušenia s.r.o. bez likvidácie dochádza k zániku jednej spoločnosti alebo viacerých spoločností, pričom imanie zanikajúcich spoločností prechádza na inú už jestvujúcu spoločnosť, ktorá sa tým stáva právnym nástupcom zanikajúcich spoločností.

Tento úkon je medzi podnikateľmi vyhľadávaný hlavne z dôvodu jeho krátkej časovej náročnosti oproti klasickému zrušeniu s.r.o. likvidáciou. Podmienkou je existencia takzvanej nástupníckej spoločnosti, ktorá prevezme práva a povinnosti pôvodných spoločností.

Proces zrušenia spoločnosti bez likvidácie prebieha nasledovne:

  1. Úvodná konzultácia, ktorej cieľom je oboznámenie sa o priebehu výkonu tejto služby a priblíženie jednotlivých etáp a úkonov. Pri zlúčení spoločností dohliada na proces daňový poradca a účtovník.
  2. Vypracovanie a zaslanie listín. Oboznámenie s jednotlivými listinami a o spôsobe ich podpísania.
  3. Odoslanie listín na obchodný register.
  4. Úhrada súdneho poplatku.
  5. Po úspešnom zrušení spoločnosti bez likvidácie – zlúčením, vám budú odovzdané všetky originálne dokumenty týkajúce sa zlúčenia s.r.o.
Máte záujem o naše služby alebo sa len potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás prostredníctvom nášho formulára alebo telefonicky v pracovných dňoch od 7:30 do 17:00.

Neviete si poradiť s likvidáciou spoločnosti? Kontaktujte nás.

Rýchlo, odborne, bez starostí a za férové ceny.         

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je spoločnosť Fontionnel & Co s.r.o., IČO: 45574570. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.


Súvisiace služby

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky