Startupisti pozor! Eshop Alza podporuje inovačné projekty, startupom dá 200 miliónov CZK

Alza podporuje startupy v Česku a na Slovensku. V rámci vlastného akcelerátora ponúka v druhom kole inovatívnym firmám na rozbeh 200 miliónov českých korún. Stačí iba poslať svoj projekt mailom.

V lete minulého roka spustil eshop Alza projekt na podporu startupov AlzaVentures. Odvtedy dostal desiatky žiadostí o investície, z toho aktuálne rokuje o vstupoch do troch startupov. Zaujímavosťou je, že vybraným firmám neponúka iba štartovací kapitál, ale aj kancelárske priestory a pomoc desiatok skúsených mentorov. Alza Ventures podporuje projekty z oblasti IT, marketingu, ale aj obchodu a logistiky či iných oblastí e-commerce. V rámci druhého kola vyčlenila spoločnosť na investície 200 miliónov českých korún. O investíciu sa môžu uchádzať aj spoločnosti, ktoré ešte nemajú vyvinutý produkt, stačí, ak majú zaujímavý nápad s potenciálom do budúcna a pošlú ho firme mailom.

„O naše peniaze sa môžu uchádzať firmy z Čiech aj zo Slovenska, ale aj z iných krajín. Doteraz nám však chodili ¾ projektov z Čiech a zvyšnú štvrtinu tvorili slovenské firmy spolu s ďalšími európskymi. V rámci AlzaVentures sme úplne otvorení. Podporujeme podniky v rôznych fázach životného cyklu, mali sme aj projekty len vo fáze myšlienky a napísaného podnikateľského plánu, ale aj investície do firiem, ktoré fungovali už nejakú dobu,“ vysvetľuje Jan Sadílek, manažér projektu AlzaVentures. Zároveň dodáva zaujímavú informáciu: „Podporujeme aj také projekty a firmy, ktoré nemajú žiadnu súvislosť s naším podnikaním: e-commerce. Napríklad teraz rokujeme o vstupe do troch projektov, pričom dva z nich sú úplne mimo nášho poľa pôsobnosti. U jedného z nich by sme však chceli v budúcnosti jeho technológiu implementovať k nám do firmy.“

Najčastejším nedostatkom zaslaných projektov je chýbajúci alebo nedostatočne zostavený podnikateľský plán. No ako hovorí Jan Sadílek, ani to nie je taký neprekonateľný problém. Ak má firma dobrý nápad, vo vzájomnej spolupráci sa snažia tento nedostatok pomôcť odstrániť.

Záujemcovia o kapitál môžu posielať svoje nápady a podniakteľské plány na emailovú adresu [email protected].

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Dotácia na budovanie nabíjacích staníc: kto a koľko môže získať?

Podnikatelia môžu požiadať o príspevok na vybudovanie nabíjačky pre elektromobily, stanovené podmienky ale stavajú do nevýhody menšie prevádzky. Ako postupovať?

Inovačné a digitálne vouchery v roku 2023

Firmy môžu získať poukážky, na základe ktorých im bude preplatená časť nákladov na inovačné a digitálne projekty. Aké sú podmienky a postup žiadania či výška príspevku?

Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

HR, IT či marketingový audit pomáha firmám rásť: ako naň získať financie?

Pohľad nezávislých profesionálov dokáže odhaliť mnohé slabé miesta. Ako získať príspevok na realizáciu auditu v rôznych oblastiach a v čom konzultanti poradia?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky