Vďaka technológii od startupu PresenZ vás filmy doslova pohltia

PresenZ ti nedá pocit, že sa nachádzaš vo filme. On ťa doň naozaj dostane! Čítaj o novom projekte spoločnosti Nozon.

Byť v obraze

Belgická postprodukčná spoločnosť so sídlom v Bruseli Nozon predstavila na podujatí organizovanom Slovak Business Agency novú revolučnú technológiu PresenZ, ktorá zaisťuje maximálnu interakciu diváka s filmom. Technológia „360 ° film“ vytvára tzv. pohlcujúce filmy, v ktorých divák nielenže má pocit, že sa nachádza v obraze, on sa v ňom skutočne pohybuje. Predstavme si robota, ktorý pôsobí realisticky v 3D kine. PresenZ, ale dokáže viac. Diváka dostáva do scény a necháva ho kráčať v obraze. Prevedčte sa sami na webe spoločnosti.

K vytváraniu pôsobivých filmov pritom spoločnosť nepotrebuje celý natáčací štáb. Technológia sa dá použiť do už hotového filmu postprodukčne, avšak efekt nie je tak dokonalý, ako v prípade natáčania špeciálnou kameru, vďaka čomu sa vzdialenosti medzi divákom a postavami vo filme výrazne zmenšia, čo zaistí realistickejší pocit. S klasickou kamerou nejde docieliť taký reálny efekt a práve preto pracuje spoločnosť najmä na tom, aby zohnala vhodných investorov. Vďaka finančnej istote by dokázali zaistiť dostatok špeciálnych kamier. „Aby sme mohli vytvoriť obraz, ktorý je natoľko reálny, že v ňom dokážete prostredníctvom našej technológie kráčať, aby sme do obrazu dostali vzdialenosť medzi dvoma ľuďmi napríklad ako počas tohto rozhovoru, potrebujeme špeciálnu kameru. A práve to teraz robíme. Hľadáme investorov a partnerov, aby sme si mohli zaistiť kamery,“ vyjadril sa zástupca firmy Nozon Matthieu Labeau. „Vieme, čo potrebujeme, nevieme však, kto by by nám to mohol poskytnúť. Existuje zopár firiem v USA, ktoré by nám mohli pomôcť, ale zatiaľ sme sa ešte nerozhodli, ktorá z nich by mohla byť naším partnerom“ objasňuje Labeau počas rozhovoru.

Veľké filmové štúdiá si dobre rozmyslia, do čoho vložia finančné prostriedky

Cieľom firmy Nozon je zaistiť odber technológie všetkými súčasnými väčšími filmovými štúdiami v Hollywoode. Momentálne spoločnosť rokuje hneď s niekoľkými štúdiami, avšak rozhodnutia padajú pomaly. Spoločnosti ako Warner Bros si rozmyslia trikrát, do čoho skutočne zainvestujú, avšak stretnutia prinášajú úspech. Celkový pozitívny výsledok stojí a padá na veľkosti súborov generovaných technológiou PresenZ.

Malý svet virtuálneho prostredia

Technológia PresenZ je stará jeden a pol roka, avšak o mladom projekte sa vo virtuálnom svete vie, nakoľko nie je až tak veľký. Nozon pracoval najprv na tom, aby sa dostal do povedomia tých správnych ľudí a aby sa stal dobre známym vo svete virtuálneho umenia. Aj to je dôvodom, prečo začali zástupcovia spoločnosti zháňať ďalšie finančné prostriedky až teraz. Obchodné cesty sa orientujú hlavne na oblasť USA a Veľkej Británie.

Počas konferencie TechMatch 2015, ktorá ponúkla startupom z celého sveta možnosť nadviazať kontakty a prezentovať svoje projekty, si mohli návštevníci vyskúšať zážitok zo sledovanie filmu vytvoreného PresenZ technológiou naživo. Jedinečný startup v sebe nesie prísľub budúceho úspechu. Veríme, že v budúcnosti budeme môcť sledovať filmy tvorené technológiou Nozonu na pravidelnej báze.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Kristína Trníková
Kristína Trníková

Mojím poslaním na webe podnikajte.sk je motivovať a inšpirovať Vás. Aby som to mohla robiť dobre a zodpovedne, ja sama potrebujem dostatok motivácie a inšpirácie. Tieto dve komodity ku mne prichádzajú prostredníctvom komunikácie všetkých druhov. Hľadám pre nás v mori informácií, myšlienok a obsahu to pravé!


Fintech startupy, ktoré podporí Elevator lab

Spomedzi 336 spoločností z 56 krajín vybrala Raiffeisen Bank International (RBI) šesť startupových spoločností, ktoré sa zúčastnia akceleračného programu v oblasti finančných technológií pod názvom „Elevator Lab”. Pozrite sa, v ktorých fintech startupoch je budúcnosť.

Fizzics: Na nápad domáceho výčapného systému sa poskladali tisícky Američanov obľubujúcich dobre načapované pivo

Zážitok z dobre načapovaného piva a nadýchanej peny si chceli preniesť priamo do obývačky. Vyrobili si vlastný domáci výčapný systém, na ktorého výrobu sa im poskladali samotní fanúšikovia chmeľového moku. Spoznajte startup ako z amerického sna, ktorý ohrozuje existenciu pohostinstiev, pubov aj pivární.

House My Dog - Írsky startup, ktorý prezývajú aj Airbnb pre psov

Podľa ceny za noc, referencií a polohy ubytovania si už môžete vyberať aj to, kde strávi váš štvornohý miláčik čas, kým vy budete odcestovaní. Írsky startup HouseMyDog rieši dokonca aj nonstop linku či poistenie v prípade úrazu psa.

Eventbrite: Ako spraviť z predaja lístkov na lokálne akcie miliardový biznis?

Eventbrite je globálna platforma umožňujúca organizátorom vytvoriť a predávať lístky na svoju akciu. Rovnako slúži aj potenciálnym návštevníkom, ktorí majú možnosť prehliadať a vyberať si z akcií, napríklad v ich okolí. Eventbrite bol založený v roku 2006, v San Franciscu Kevinom a Juliou Hartz spolu s Renaudom Visage.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky