Mladá Írka pomáha psom dosiahnuť dlhý a zdravý život vhodnou stravou

Nikita O’Rourkeová si v chovateľských potrebách privyrábala počas strednej školy. Práca so zvieratami však prerástla do vášne a snaha o ich lepší zdravotný stav k úspešnému biznisu.

Nikita O'Rourkeová z írskeho mestečka Mountmellick začala pracovať so zvieratami, keď mala 17 rokov. V tom čase popri strednej škole pracovala na polovičný úväzok v predajni s chovateľskými potrebami, pričom túto prácu vnímala len ako možnosť privyrobiť si. Nikita sa však po niekoľkých odpracovaných mesiacoch vypracovala na pozíciu asistenta manažéra a postupom času sa stala manažérkou predajne. Čoraz viac sa vzdelávala v oblasti výživových potrieb zvierat. Vtedy pochopila, že kvalitná výživa domácich miláčikov je oveľa zložitejšia ako vyzerá. Kvalitných krmív pre psy, špeciálne pre tie, ktoré majú komplikovanejší zdravotný stav, bolo na trhu v Írsku žalostne málo.

Nedostatky v strave pre psy ju doviedli k vlastnému podnikaniu

Rovnako ako pri potravinách pre ľudí, obal môže byť niekedy trochu zavádzajúci. Na prednej strane môže sľubovať, že krmivo je nabité mäsom, zeleninou, omega-3 mastnými kyselinami, a pre domáceho miláčika bude tou najlepšou voľbou. Keď si však zákazník prečíta zloženie, zistí, že produkt okrem tej zeleniny a mäsa obsahuje aj mnoho éčok a konzervantov, ktoré nie sú pre zdravie zvierat prospešné.

To bol hlavný dôvod, prečo sa Nikita rozhodla opustiť pozíciu manažérky a ísť vlastnou cestou so svojou značkou Fetch Your Pet Needs. Rozhodla sa, že prinesie na trh prírodný sortiment krmív a maškŕt určených špeciálne pre psy, ktoré trpia citlivosťami alebo alergiami. Zároveň jej prioritou nebolo len predávať produkty, ale aj vzdelávať ľudí o zdravej výžive pre psy, aby mali čo najviac informácií o vhodnosti produktov pre svojich miláčikov. K zákazníkom chcela byť stopercentne úprimná a nechcela ich len lákať na luxusné balenie či marketingové slogany.

Obavy okolia Nikitu neodradili, svojmu nápadu verila

Nikitina rodina a priatelia zo začiatku neboli nadšení jej nápadom dať výpoveď v práci a pustiť sa do vlastného biznisu. Pochybnosťami druhých sa nenechala odradiť a nestrácala vieru, že jej nápad sa uchytí. Vedela, že tak, ako sa chcú zdravo a kvalitne stravovať majitelia psov, rovnako dobrú stravu chcú aj pre svojich maznáčikov. Navyše zákazníkov k nej mala priviesť túžba pomôcť svojim zvieratkám v boji s alergiami a chorobami.

Na vývoji kvalitnej stravy pre psy spolupracovala Nikita s rôznymi odborníkmi na výživu psov, napríklad s jednou z najväčších organizácií venujúcich sa záchrane psov Cara Rescue Dogs. Značka Fetch Your Pet Needs priniesla na trh nové druhy krmiva pre psy bez pridanej chémie – vegetariánske či raw krmivo, čerstvé mäso alebo ryby, ale aj zdravé maškrty. Vhodnú stravu pre svoje zvieratko si našli aj majitelia, ktorých psík trpel tráviacimi problémami, srdcovými chorobami, epilepsiou, diabetom, artritídou či bedrovým syndrómom. Nikita do svojej ponuky zahrnula taktiež potrebný sortiment na starostlivosť o domáce zvieratko.

Online obchod nestačil, zákazníci chceli osobný kontakt

Zakladateľka značky Fetch Your Pet Needs najskôr v máji 2016 spustila online obchod, ktorý doručoval tovar po celom Írsku. Ten si však rýchlo našiel svojich priaznivcov a čoraz viac naberal na popularite. Začali sa ozývať zákazníci z rôznych častí Írska a chceli si dohodnúť osobné stretnutie, aby sa o jedle pre svojho domáceho miláčika dozvedeli viac a zároveň aby Nikita videla ich psíka a jeho zdravotný stav naživo.

Nikita preto začala premýšľať o kamennej prevádzke. Pustila sa do hľadania vhodných nehnuteľností v Mountmellicku, kde bývala tri roky, pretože sa jej na tomto meste páčila komunita a dobrá údržba prostredia. Jej srdce si napokon získal priestor, kde o pár mesiacov rozbehla svoju predajňu. Išlo o bývalú pekáreň, prerobenú do moderného štýlu so zachovanou rustikálnou atmosférou.

Odvtedy majiteľka nemala núdzu o návštevníkov, ktorí do Mountmellicku každý týždeň prichádzali nielen z okolia, ale z celého Írska. Zúfalo totiž túžili vyliečiť kožné či tráviace alergie svojich maznáčikov. Nikita a jej Fetch Your Pet Needs pomohli stovkám psov v rôznom zdravotnom stave, ktoré sa vďaka ich výživovým plánom a vhodnejšej strave úplne zotavili.

Úprimnosť, presvedčenie a kvalita. To bola najdôležitejšia výzbroj, s ktorou do podnikania Nikita O‘Rourkeová išla. Nestačí totiž pekný obal, dôležité sú reálne výsledky, ktoré sa odrážajú na stave domáceho miláčika. A výsledky Fetch Your Pet Needs hovoria samy za seba.

Zdroje: laoistoday.ie, fetchyourpetneeds.ie, marketing4everyone.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.

Filmy o biznise, pri ktorých načerpáte inšpiráciu

Cesty, skúsenosti aj pády úspešných podnikateľov či geniálne nápady, ktoré dokazujú silu reklamy. Výber filmov z oblasti podnikania, ktoré sa oplatí pozrieť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky