Nové účty pre podnikateľov prinášajú väčší priestor na manažovanie biznisu

Účet je nevyhnutnou súčasťou podnikania a vstupnou bránou do banky. K účtu sa oplatí nechať si pribaliť najčastejšie využívané bankové služby, čím sa dá ušetriť veľa peňazí. Navyše aktívne využívanie účtu môže mať vplyv na rýchlejšie a komfortnejšie získanie aj iných bankových produktov, napríklad úverov.

 

Bezhotovostné bankové transakcie v neobmedzenom počte

Výhodné podnikateľské účty len nedávno zaradila do svojej ponuky Slovenská sporiteľňa. Za jednu cenu môžu mať podnikatelia, ľudia v slobodných povolaniach a malé firmy k účtu aj najčastejšie využívané služby a bezhotovostné bankové transakcie po novom v neobmedzenom počte. Podnikateľský účet a Podnikateľský účet Plus  umožňujú riadiť financie za nižšie poplatky, ako keby sa tieto služby a transakcie využívali jednotlivo, s komfortom prístupu k peniazom 24 hodín denne prostredníctvom elektronického bankovníctva, platobnej karty a širokej siete bankomatov na Slovensku a Erste Group v zahraničí. „Ponúkame podnikateľom veľmi pohodlný spôsob riadenia financií, s ktorým sa nemusia obmedzovať pri vykonávaní bankových transakcií. Získajú tak väčší priestor na manažovanie svojho biznisu,“ uviedol Štefan Panenka, produktový riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Nerozhodným sa to spočíta


Pre tých, ktorí chcú rýchlo zistiť, ktorý účet by bol pre nich cenovo najvýhodnejší, Slovenská sporiteľňa pripravila jednoduchú pomôcku. Je to kalkulačka na internetovej adrese

http://www.slsp.sk/kalkulacky/kalkulacka-pre-podnikatelske-ucty

„Stačí v nej označiť služby, ktoré chce podnikateľ bežne využívať a predpokladaný počet transakcií, ktoré chce mesačne realizovať. Ktorý účet je pre neho finančne najvýhodnejší, zistí okamžite,“ dodal Š. Panenka. Podnikatelia určite ocenia, že k Podnikateľskému účtu Plus je možné bez poplatku urobiť v obchodnom mieste banky aj 10 hotovostných vkladov mesačne a mať k dispozícii aj embosovanú platobnú kartu VISA alebo MasterCard Business. Účet a neobmedzený počet bezhotovostných transakcií k nemu je možné využívať celkom bez mesačného poplatku vtedy, ak priemerný mesačný zostatok na účte je v prípade Podnikateľského účtu 10 tisíc eur a v prípade Podnikateľského účtu Plus 15 tisíc eur. Vklady na týchto účtoch sú úročené v závislosti od výšky vkladu úrokovou sadzbou od 0,01% do 0,10% ročne. Kompletný obsah Podnikateľského účtu a Podnikateľského účtu Plus nájdete tu.
 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Musí mať živnostník (podnikateľský) účet?

Je živnostník povinný mať účet? Musí mať založený podnikateľský účet alebo mu stačí aj jeho osobný účet?

Účty v internetových (online) bankách

Aké možnosti prinášajú online banky? Môžu byť alternatívou klasických bánk? Viac napovie prehľad najpopulárnejších digitálnych bankových služieb.

Živnostník a účet v banke

Musí mať živnostník podnikateľský účet? Čo mu hrozí, ak ho nemá? A čo zvažovať pri jeho výbere?

Porovnanie podnikateľských účtov v roku 2019 – čo sa zmenilo?

Ako upravovali banky cenníky? Za ktoré úkony zaplatíte v roku 2019 viac? Ak nechcete byť pri pohľade na výpis nepríjemne prekvapený, prečítajte si náš článok.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky