Nové účty pre podnikateľov prinášajú väčší priestor na manažovanie biznisu

Účet je nevyhnutnou súčasťou podnikania a vstupnou bránou do banky. K účtu sa oplatí nechať si pribaliť najčastejšie využívané bankové služby, čím sa dá ušetriť veľa peňazí. Navyše aktívne využívanie účtu môže mať vplyv na rýchlejšie a komfortnejšie získanie aj iných bankových produktov, napríklad úverov.

 

Bezhotovostné bankové transakcie v neobmedzenom počte

Výhodné podnikateľské účty len nedávno zaradila do svojej ponuky Slovenská sporiteľňa. Za jednu cenu môžu mať podnikatelia, ľudia v slobodných povolaniach a malé firmy k účtu aj najčastejšie využívané služby a bezhotovostné bankové transakcie po novom v neobmedzenom počte. Podnikateľský účet a Podnikateľský účet Plus  umožňujú riadiť financie za nižšie poplatky, ako keby sa tieto služby a transakcie využívali jednotlivo, s komfortom prístupu k peniazom 24 hodín denne prostredníctvom elektronického bankovníctva, platobnej karty a širokej siete bankomatov na Slovensku a Erste Group v zahraničí. „Ponúkame podnikateľom veľmi pohodlný spôsob riadenia financií, s ktorým sa nemusia obmedzovať pri vykonávaní bankových transakcií. Získajú tak väčší priestor na manažovanie svojho biznisu,“ uviedol Štefan Panenka, produktový riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Nerozhodným sa to spočíta


Pre tých, ktorí chcú rýchlo zistiť, ktorý účet by bol pre nich cenovo najvýhodnejší, Slovenská sporiteľňa pripravila jednoduchú pomôcku. Je to kalkulačka na internetovej adrese

http://www.slsp.sk/kalkulacky/kalkulacka-pre-podnikatelske-ucty

„Stačí v nej označiť služby, ktoré chce podnikateľ bežne využívať a predpokladaný počet transakcií, ktoré chce mesačne realizovať. Ktorý účet je pre neho finančne najvýhodnejší, zistí okamžite,“ dodal Š. Panenka. Podnikatelia určite ocenia, že k Podnikateľskému účtu Plus je možné bez poplatku urobiť v obchodnom mieste banky aj 10 hotovostných vkladov mesačne a mať k dispozícii aj embosovanú platobnú kartu VISA alebo MasterCard Business. Účet a neobmedzený počet bezhotovostných transakcií k nemu je možné využívať celkom bez mesačného poplatku vtedy, ak priemerný mesačný zostatok na účte je v prípade Podnikateľského účtu 10 tisíc eur a v prípade Podnikateľského účtu Plus 15 tisíc eur. Vklady na týchto účtoch sú úročené v závislosti od výšky vkladu úrokovou sadzbou od 0,01% do 0,10% ročne. Kompletný obsah Podnikateľského účtu a Podnikateľského účtu Plus nájdete tu.
 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Centrálny register účtov – otázky a odpovede

Čo je centrálny register účtov, ktoré údaje sa do neho zapisujú a aké povinnosti majú banky? Odpovede na tieto a aj iné otázky nájdete v našom článku.

Centrálny register účtov od 1. 5. 2022

Čo je centrálny register účtov a ktoré údaje sa do neho zapisujú? Komu môžu byť zapísané údaje poskytnuté a aké sankcie hrozia za porušenie povinností?

Porovnanie podnikateľských účtov v roku 2022

Stručný prehľad toho, aké služby a za akú cenu ponúkajú banky podnikateľom pri bankových účtoch a zdôraznenie základných odlišností, výhod a nevýhod.

Centrálny register účtov: kedy sa zriadi a čo v ňom bude?

Parlament schválil zákon, ktorý upravuje práva a povinnosti súvisiace s prevádzkou registra účtov. Aké údaje budú banky nahlasovať a ako dlho k nim budú mať oprávnené orgány prístup?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky