Zvoľte vhodný kancelársky nábytok

Máte pocit, že sú vaši zamestnanci unavení, nemotivovaní a nepodávajú pracovný výkon, ako by ste si predstavovali? Možno by postačila malá zmena v podobe nábytku, či kancelárskych doplnkov. Správne zariadenie kancelárie vám môže pomôcť k zvýšeniu výkonnosti vašich zamestnancov.

Ľudia strávia v kancelárii väčšinu svojho dňa. Preto je prirodzené, že od svojho pomyselného druhého domova, očakávajú istý štandard. To, ako sa vaši zamestnanci v práci cítia (a nemáme namysli vzájomné pracovné vzťahy), má značný vplyv aj na ich pracovný výkon.

Prvý dojem robí biznis

Vzhľad kancelárie, či priestorov recepcie ovplyvňuje nielen zamestnancov, ale i návštevníkov firmy. Kancelársky nábytok a celkový dizajn priestorov veľa vypovedá o samotnej spoločnosti. Aj na základe toho si klient vytvára prvý dojem.

Na čo nezabúdať:

  • Typ firmy a jej služby.

Dizajn kancelárií bude iný pre mladú vznikajúcu spoločnosť IT technológií, než v prípade firmy predávajúcej liečivá. 

  • Veľkosť priestorov.

Zariadenie, ktoré vyberáte, musíte prispôsobiť nie len veľkosti a tvaru miestnosti, ale takisto tomu na aký účel daná miestnosť slúži a pre koľkých ľudí má byť určená.

Nábytok v kancelárii by mal predovšetkým spĺňať potreby zamestnanca - byť funkčný, vyrobený z kvalitných materiálov a v neposlednom rade by mal ladiť s celkovým vzhľadom interiéru. Ak zariaďujete kanceláriu od nuly, základom je vybrať vhodné stoly a stoličky.

Kancelársky stôl:  Kritériom č.1 je predovšetkým veľkosť pracovnej dosky. Mala by byť priestranná a poskytovať dostatok priestoru pre klávesnicu, monitor i ďalšie príslušenstvo. Stôl by mal byť nastaviteľný a obsahovať otvory na PC káble. Praktickým riešením je zaobstarať si k stolu tzv. kontajner s kolieskami.

Náš tip: Písací stôl Oracle

 

K stolu nesmie chýbať vhodné kancelárske kreslo.  Pokiaľ chcete svojim zamestnancom dopriať komfort pri práci, investujte do kvality. Samozrejme, aj dizajn tu má svoje miesto. Všímajte si ergonomické vlastnosti kresiel – nastaviteľné operadlo, opierky chrbta a hlavy a pod. Poťah kresla nie  je len otázkou štýlu, ale i pohodlia. Vhodné čalúnenie zabezpečí primeranú teplotu a správne rozloženie tlaku.

Otázka financií

Ak máte istú predstavu o vzhľade kancelárie, dôležité je stanoviť si rozpočet. Rozdeľte si financie, ktoré chcete investovať do nového zariadenia kancelárskych priestorov. Okrem známeho hľadania v klasických obchodoch môžete využiť rýchlosť a pohodlie, ktoré poskytuje internet.

Na www.nabytok-aldo.sk nájdete v špecializovaných kategóriách celé série, ale aj jednotlivé kusy nábytku.
Moderná a elegantná kancelária vhodná napr. pre vedúceho oddelenia.

 

Toto riešenie je vhodné do menších kancelárií, ale i do „open-space“

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Reštaurácie musia preukazovať pôvod mäsa. Zatiaľ nevedia ako, čakajú na štát

Necelý mesiac pred povinným preukazovaním pôvodu mäsa v reštauráciách ešte nie je pripravené usmernenie, ako majú prevádzky postupovať.

Prevádzkový poriadok zariadenia spoločného stravovania a jeho vzor

Kaviarne, reštaurácie a iné gastroprevádzky musia mať vypracovaný prevádzkový poriadok. Čo musí obsahovať? Ako prebieha jeho schvaľovanie a koľko stojí jeho vypracovanie na mieru?

Otvorenie reštaurácie (gastronomickej prevádzky) v roku 2019

Aké povinnosti si treba splniť v súvislosti s otvorením (zriadením) prevádzky reštaurácie na Slovensku?

Otvorenie kaderníckeho, kozmetického či masážneho salónu - podmienky roku 2019

Aké povinnosti si treba splniť v súvislosti s otvorením (zriadením) prevádzky kaderníctva, kozmetiky, či masážneho salónu?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky