INOFEST 2022: tretí ročník festivalu inovácií sa blíži

Prezentácie od popredných odborníkov, tematické workshopy aj networkingové stretnutia ponúka nadchádzajúci INOFEST. Čo ďalšie je pripravené, kedy a kde sa uskutoční a pre koho je určený?

INOFEST, ako už napovedá aj jeho názov, je festival inovácií, ktorý organizuje združenie INOVATO so svojimi členmi a partnermi, medzi ktorých patrí aj portál Podnikajte.sk, už tretí rok. 

INOFEST sa organizuje už potretí raz: o čom je?

Ide o podujatie, kde sa stretávajú zástupcovia firiem, aby spolu diskutovali o inováciách, trendoch v biznise a spoločnosti. Ponúka možnosť odprezentovať a zviditeľniť svoje firmy, predstaviť inovácie, na ktorých pracujú, nájsť si partnerov pre spoluprácu, alebo zákazníkov. Podujatie vzbudzuje pozornosť a záujem nových firiem alebo partnerov o spoluprácu a členstvo v INOVATO CLUSTER, a tiež chuť pracovať na spoločných projektoch či rozvíjaní siete. Takto pomáha tvoriť inovačný ekosystém na Slovensku a snaží sa pomôcť podnikateľskému prostrediu.

Podujatie vzniklo na základe dopytu firiem a ich reprezentantov, ktorí sa chcú stretnúť, v príjemnej atmosfére podiskutovať o biznise, projektoch, spoznať nových ľudí, firmy či nadviazať kontakty.

Aký program je pre účastníkov INOFESTu pripravený?

Aj tento rok je počas akcie pripravený kvalitný odborný, ako aj sprievodný program. Účastníci budú mať možnosť si vypočuť veľmi zaujímavé a aktuálne prezentácie od popredných odborníkov ako:

  • prof. Sedlařík – rektor UTB Zlín,
  • prof. Marek – VUT Brno,
  • J. Košturiak – INOVATO,
  • F. Simančík – SAV a iní.

V rámci panelovej diskusie budú zástupcovia inovačných ekosystémov a inštitúcií ako KInIT, CIVITTA, EOS Innovazioni, BS 2.1 a ďalší diskutovať o stave inovácií na Slovensku. Podstatná časť programu bude venovaná prezentácii inovatívnych projektov a produktov z dielne členov INOVATO. Účastníci sa budú môcť aktívne zapojiť do diskusií v rámci šiestich paralelných tematických workshopov. Počas celého dňa bude pre účastníkov pripravený priestor pre B2B, B2C networkingové stretnutia a rozhovory.

Po intenzívnej odbornej časti príde na rad motivačný príspevok Kataríny Lynczenyiovej – úspešnej slovenskej freediverky (potápači bez dýchacích prístrojov). Tradičné odovzdávanie inovačných cien tento rok doplní a oživí hudobné vystúpenie Mišky Šipekovej, šikovnej mladej saxofonistky.

Programom bude sprevádzať Ľubomír Straka, moderátor relácie „Svet technológií" stanice TA3, ako čestný hosť prijala pozvanie aj Veronika Vadovičová – úspešná paralympijská reprezentantka v športovej streľbe.

Pridanou hodnotou INOFESTU je možnosť aktívnej participácie a zapojenia sa účastníkov. Toto prináša sekcia workshopov na témy ako:

  • autonómne poľnohospodárstvo,
  • cirkulárna ekonomika,
  • sociálne inovácie,
  • inovácie v športe,
  • nové výrobné koncepty a 
  • umelá inteligencia bližšie k firmám.

Je to široká ponuka, z ktorej si účastníci určite vyberú. Tematická rozmanitosť poukazuje na to, čo je špecifikom INOVATO. Prepájanie ľudí a členov z odlišných sektorov, od priemyslu, high tech, dizajnu, právnych služieb až po sociálnu oblasť, pretože v INOVATO zastávajú názor, že budúci svet bude multidisciplinárny, založený na vzájomnej spolupráci, synergii a zdieľaní vedomostí, know-how, kapacít, zdrojov naprieč sektormi.

Kde a kedy sa bude INOFEST konať?

Podujatie je výnimočné aj miestom, kde sa koná – kongresové centrum spoločnosti bizzcom v Bučanoch neďaleko Trnavy, je úplne nové a bude mať počas INOFESTu svoju premiéru. V rovnakom areáli je aj sídlo spoločnosti bizzcom – poprednej slovenskej spoločnosti, ktorá ponúka komplexné riešenia pre druhy priemyslu od jednoúčelových zariadení až po komplexné automatizované linky. Výrobu budú mať účastníci možnosť vidieť počas exkurzie. Festival sa bude na tomto mieste konať 28. septembra 2022 od 8:00 hod. Vstupné je 100 eur, pre členov INOVATO CLUSTER 70 eur. Registrovať sa možno na stránke združenia INOVATO (inova.to).

„Obdobie pandémie nám ukázalo, že možnosť stretnúť sa tvárou v tvár, nie je tak úplne samozrejmé ako sme boli zvyknutí. Dostali sme sa do nového normálu, kde však platí, že osobné stretnutie s partnermi a priateľmi je zážitkom a hodnotou, ktorá sa virtuálne nasimulovať nedá. Preto by som účastníkov a priateľov pozvala, aby prišli medzi pozitívne naladených ľudí, využili možnosť rozšíriť si obzory a naučiť sa niečo nové v oblasti výskumu, inovácií, technológií a užiť si príjemnú, kreatívnu, uvoľnenú atmosféru doplnenú hudobným a kulinárskym zážitkom,“ pozýva Anna Čaplovičová, výkonná riaditeľka klastra INOVATO.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Vstupenky zdarma na Online festival vzdelávania 2024

Tri dni nabité užitočnými tipmi pre biznis. Na čo sa môžete tešiť na 5. ročníku Online festivalu vzdelávania a ako sa zúčastniť?

Roztočte to na Online festivale vzdelávania

Štvrtý ročník prinesie skúsenosti podnikateľov, cenné rady a zaujímavé diskusie o digitalizácii či nových zákonoch. Čo všetko je pripravené a ako sa zúčastniť?

Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

Technologická konferencia Metro ON Line 2022 bude zameraná na ekológiu aj mladých ľudí

22.6.2022 otvorí svoje brány medzinárodná technologická konferencia Metro ON line, ktorá bude prezentáciou integrovania technológií do sveta. Venovaná bude aj motivácii mladých ľudí a dôvodom, prečo podnikať. Čo ešte na účastníkov čaká?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky