Student Startup Cup 2016: Oceníme tvoje nápady!

Student Startup Cup 2016:  Oceníme tvoje nápady!
Michal Ondruš

Milovník kníh a hier so slovíčkami. Často lieta v oblakoch. Tam sa totiž rodia tie najlepšie nápady. Snaží sa vidieť veci inak, preto založil PR agentúru First media, v ktorej aktívne pôsobí. Verí, že univerzálny recept na úspech neexistuje, preto hľadá nové možnosti a cesty. Má rád voľnosť, dôslednosť a férovy prístup.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Najlepšie univerzitné tímy z celého sveta sa stretnú počas jedného týždňa na jednom mieste, aby prezentovali svoje nápady a súťažili o ten najlepší vysokoškolský podnikateľský nápad. Ak si študent vysokej školy a máš chuť sa zapojiť do prestížnej súťaže, práve teraz je ten správny čas. Veď aj tvoj nápad môže byť zvolený za najlepší študentský start-up na svete!

Hovorí sa, že už bolo vymyslené všetko. Študenti majú otvorenú myseľ a neraz dokazujú, že množstvo užitočných nápadov ešte len čaká na objavenie. Príkladom sú víťazi posledného ročníka medzinárodnej súťaže University Startup World Cup 2015, ktoré sa uskutočnilo v Kodani. V kategórii „mobile & web“ sa víťazmi stala dvojica vysokoškolských študentov z univerzity Rio Grade de Sul v Brazílii. Ich nápad je veľmi jednoduchý. Volá sa Easybox a ide o sieť garáží na prenájom. Ak nemáte v meste kam zaparkovať, aplikácia Easybox vám poradí najbližšie voľné parkovacie miesta. Aplikácia totiž spája sieť voľných garáži s tými, ktorí nemajú kde ponechať svoje auto. Tomu sa hovorí nápad za milión! Jednoduchý a pritom veľmi praktický nápad, ktorí by ocenili aj mnohí slovenskí vodiči. Skús sa nad tým zamyslieť a posuň tento nápad ďalej a víťazstvo v ďalšom ročníku svetových univerzitných nápadov môže byť aj tvoje!

Nápady sú neobmedzené!

Druhým príkladom, že tvoje podnikateľské nápady nemajú hranice dokazuje ocenený podnikateľský nápad Sensohive z Kodanskej univerzity v Dánsku. Sensohive je bezdrôtová sieť senzorov pre veľké skleníky, ktoré merajú kvalitu vzduchu a zabezpečujú ich optimálne nastavenie. Pestovateľ sa tak vyhne zbytočným manipuláciám s výrobkami, alebo neproduktívnemu času pri neustálom zabezpečovaní optimálnych podmienok pre rast rastlín v skleníku. Vnútorná pamäť systému Sensohive umožňuje plnú kontrolu nad bezdrôtovými senzormi. Všetky jednotlivé údaje sú automaticky odosielané a tak spätnú kontrolu máte neustále k dispozícii.

Ide o jednoduché a pritom praktické nápady! Nemusíš si lámať hlavu nad tým, že dnes už bolo vymyslené všetko a nič nové sa vymyslieť nedá. Silu tvojej myšlienky vždy porovnávaj s tými najlepšími. Len tí budú vedieť oceniť tvoj inovatívny prístup. Hlavné je, aby nápad uľahčoval ľudom prácu, alebo život. Keď to tvoj nápad spĺňa, od dobrého nápadu nie si ďaleko.

Ako sa vysokoškoláci môžu zapojiť do súťaže Student Startup Cup?

Ak máš v hlave nápad, ktorý stojí za to, nenechaj si ho len pre seba! Stačí aby si bol vysokoškolák a zapojil sa do slovenskej verzie Student Startup Cup 2016. Deadline je 20. 8. 2016. Odborná komisia vyberie zo štyroch kategórií tie najlepšie nápady. Absolútny víťaz bude mať možnosť možnosť reprezentovať svoj nápad ako aj Slovensko na celosvetovej súťaži University Startup World Cup 2016 v Dánsku. Strávi tam päť dní spojených so špičkovým mentoringovým programom, možnosťou networkingu so študentskými startupmi z celého sveta ako aj prezentovať svoj nápad pred investormi z celej Európy! Nenechaj si ujsť túto príležitosť. Slovensko je predsa plné inovatívnych nápadov a tak daj o sebe vedieť! Bližšie informácie získaš na stránke: www.studentstartup.sk

Prečo sa do Student Startup Cup 2016 prihlásiť?

Na Slovensku ide o prvý ročník, no organizátori v zahraničí majú výborné referencie. O svetovom finále súťažiaci hovoria nasledovné:

  • 100% súťažiacich odporúča súťaž
  • 82% súťažiacim pomohla súťaž k rozbehnutiu vlastného podnikania
  • 82% súťažiacich získalo nové kontakty potrebné pre rozbeh podnikania
  • 50% súťažiacich potvrdilo, že súťažou sa im zmenil život

Student Startup Cup v skratke:

  • Zapojených viac ako 4 000 univerzít po celom svete
  • 39 finálových tímov z 24 krajín
  • Finálové tímy pochádzali z 33 univerzít z celého sveta
  • Do súťaže sa zapája 6 zo 7 kontinentov
Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Ondruš
Michal Ondruš

Milovník kníh a hier so slovíčkami. Často lieta v oblakoch. Tam sa totiž rodia tie najlepšie nápady. Snaží sa vidieť veci inak, preto založil PR agentúru First media, v ktorej aktívne pôsobí. Verí, že univerzálny recept na úspech neexistuje, preto hľadá nové možnosti a cesty. Má rád voľnosť, dôslednosť a férovy prístup.


Inovovať vo firmách pomáhajú univerzity: ako využiť ich výskumný potenciál?

Ako môžu podnikatelia spolupracovať so slovenskými univerzitami, čo všetko môžu získať a ako postupovať v prípade záujmu? Súhrn základných informácií.

Podpora startupov v praxi: skúsenosti podnikateľov

Pomoc s biznis plánom či marketingom, ale aj prezentácia v zahraničí. Čo priniesla iniciatíva Startup Sharks podnikateľom, ktorí sa do nej zapojili a ako takáto podpora funguje v praxi?

Grantový program She’s Next: financie a poradenstvo pre podnikateľky

Druhý ročník grantového programu Visa She's Next podporí mikro, malé a stredné firmy vlastnené ženami. Ako sa zapojiť a aké sú podmienky?

Podpora literárnych prekladov a propagácie kníh: EÚ rozdelí 5 miliónov eur

Európska Komisia zverejnila výzvu na šírenie európskych literárnych diel na rok 2024. Kto a dokedy môže o financie žiadať a aké sú podmienky?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky