Turistom pomáha uskladnenie batožiny v miestnych obchodoch

Platforma LuggageHero umožňuje návštevníkom miest bezpečne uložiť osobné veci za minimálne ceny. Nápad zaujal natoľko, že o spoluprácu požiadala aj konkurencia.

Mnohí cestovatelia poznajú ten pocit, keď prídu do cudzieho mesta s mnohými kuframi či ťažkým batohom na chrbte a ubytovať sa môžu až o niekoľko hodín neskôr. Zjednodušiť život a zážitok z objavovania nových destinácií sa rozhodol zakladateľ platformy LuggageHero, ktorá umožňuje bezpečne uložiť osobné veci za minimálne ceny. Návštevníci miest si tak zatiaľ môžu bez obáv a záťaže napríklad pozrieť pamiatky.

Zakladateľa inšpirovala nepríjemná situácia, v ktorej sa ocitol

Zakladateľ Jannik Lawaetz začal svoju podnikateľskú cestu v Kodani. Myšlienka spoločnosti LuggageHero vyplynula z Jannikovej osobnej skúsenosti, ktorú zažil počas krátkej dovolenky v Barcelone. Posledný deň svojej cesty sa mu stala nepríjemnosť. Musel opustiť ubytovanie o deviatej ráno a nemal kde uložiť svoje dva veľké kufre. Jeho let bol totiž naplánovaný na neskoré popoludnie, takže nevedel, čo urobiť s batožinou. Potom zbadal miestny obchod na rohu ulice. Podarilo sa mu presvedčiť prevádzkovateľa, aby si tam mohol na necelý deň odložiť kufre.

Táto skúsenosť bola jeho inšpiráciou na vytvorenie riešenia problému, s ktorým sa počas svojich ciest stretáva veľa ľudí. Vznikol nápad na založenie spoločnosti LuggageHero.

O batožinu bude postarané a turisti ani nemusia siahať hlboko do vrecka

Spoločnosť LuggageHero poskytuje jednoduchú, cenovo dostupnú a bezpečnú službu uschovania batožiny. Miesta na odloženie kufrov či cestovných tašiek umožňujú rôzne firmy vrátane maloobchodných predajní, hotelov či kaviarní. Všetky podniky preveruje miestny zamestnanec spoločnosti LuggageHero, ktorý pravidelne kontroluje, či je služba v súlade so stanovenými štandardmi. Každá batožina je zabezpečená jedinečnými zámkami, ktoré sú bezplatne poskytované v prevádzkach a na miestach, kde je služba ponúkaná.

Zákazník si môže prostredníctvom webovej stránky spoločnosti vyhľadať ideálne miesto pre svoju batožinu v konkrétnom meste. Taktiež má možnosť kliknúť na položku „Moja poloha“ a použiť mapu. Po rezervácii termínu jednoducho príde na dané miesto, odloží si svoju batožinu a klikne na tlačidlo „spustiť časovač úložiska“ na smartfóne, alebo na odkaz uvedený v e-maile či SMS. Pri vyzdvihnutí batožiny zasa zvolí tlačidlo „zastaviť časovač úložiska“, ktoré následne spracuje platbu.

LuggageHero je jediná služba úschovne batožiny na svete, ktorá účtuje poplatky iba za hodiny, počas ktorých zákazníci mali batožinu uloženú. Ceny sa líšia v závislosti od rôznych obchodov či miest na úschovu a sú uvedené v každom profile obchodu pred rezerváciou. V Prahe turisti napríklad za odloženie batožiny zaplatia 1 euro za hodinu a 2 eurá ako rezervačný poplatok. Cena zároveň zahŕňa aj poistenie batožiny. Aby spoločnosť zabezpečila, že cestujúci nebudú platiť príliš veľa, má stanovený denný strop. Ak by si teda niekto chcel batožinu uskladniť napríklad v Prahe na viac ako 24 hodín, bude mu v prvý deň účtovaná suma maximálne 8 eur a následne 5 eur za každý začatý deň.

Článok pokračuje pod reklamou

LuggageHero pôsobí vo viacerých krajinách, batožinu postrážia na viac ako 1 000 miestach

Obľuba dánskej spoločnosti a jej jednoduchého riešenia častého problému rýchlo rastie. Do roka od jej vzniku sa z rodného mesta rozšírila do Londýna a New Yorku. V roku 2020 poskytovala možnosť úschovy batožiny vo viac ako 1 000 rôznych lokalitách v 40 veľkých mestách v Severnej Amerike a Európe. Využiť službu môžu turisti aj v mestách, ako Praha či Viedeň, na Slovensku však zatiaľ táto možnosť neexistuje.

Spoločnosť sa navyše môže pýšiť údajom vyše 2,5 milióna hodín uloženej batožiny bez podania sťažnosti za poškodenie alebo stratu.

LuggageHero spolupracuje s majiteľmi rôznych nehnuteľností, ktorí propagujú ich služby – tí dostanú províziu za platenú rezerváciu a môžu všetkým hosťom ponúknuť dve hodiny bezplatnej úschovy batožiny.

Firma LuggageHero získala podporu viacerých investorov, zapáčila sa aj konkurencii

Spoločnosť bola spočiatku financovaná z vlastných zdrojov zakladateľa, po šiestich mesiacoch sa jej však podarilo prilákať prvých investorov. V roku 2017 získala podporu dvoch veľkých anjelských investorov. Koncept sa páčil tiež spoločnosti Knock Knock City, konkurencii so sídlom v New Yorku, s ktorou v roku 2019 firma LuggageHero nadviazala spoluprácu.

Startup zároveň získal finančné prostriedky aj pomocou crowdfundingovej platformy Seedrs, kde koncept úschovy batožiny podporilo mnoho predchádzajúcich zákazníkov a partnerov. Zakladateľom sa tak podarilo vyzbierať viac ako si želali, konkrétne sumu 408 000 eur, a to za menej ako 24 hodín. Účelom ďalšieho kola financovania je pokračovať v geografickej expanzii a rozvíjať nové súvisiace služby.

Zdroje: luggagehero.com, cloudways.com, eu-startups.com, eu-startups.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.

Filmy o biznise, pri ktorých načerpáte inšpiráciu

Cesty, skúsenosti aj pády úspešných podnikateľov či geniálne nápady, ktoré dokazujú silu reklamy. Výber filmov z oblasti podnikania, ktoré sa oplatí pozrieť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky