Namiesto odchodu do dôchodku vynašiel unikátny recept na popcorn, ktorý zbožňuje celé mestečko

Aj v dôchodkovom veku sa dá rozbehnúť vlastný biznis. Stačí dobrý nápad a kladná odozva. Podobný príbeh je aj za vznikom spoločnosti s netradičnými príchuťami popcornu.

Mill Street Treats je rodinná prevádzka v mestečku Troy v Pensylvánii, ktorá sa preslávila rôznymi druhmi ochutených popcornov, ale aj praženými arašidmi, praženou domácou kávou a zmrzlinou. Zakladateľovi Johnovi Seeleymu ostávalo už len pár rokov do dôchodku, no namiesto toho, aby zostávajúce obdobie pokračoval v práci učiteľa, rozhodol sa dať výpoveďrozbehnúť vlastný startup s popcornom. Od roku 2014 si Mill Street Treats získal mnoho fanúšikov a jeho fungovanie neovplyvnila ani pandémia koronavírusu.

Namiesto dôchodku založil vlastný biznis

Američan John Seeley bol učiteľom na strednej škole v meste Troy v Pensylvánii. Tesne pred odchodom do dôchodku si raz počas víkendu kúpil kukuricu a stroj na výrobu popcornu. John si však neurobil obyčajný slaný popcorn, ale pridal doň rôzne iné ingrediencie, ktoré doma našiel. Vtedy ešte netušil, že jeho domácky recept na popcorn vzbudí nadšenie a stane sa základom pre jeho nové podnikanie. Svoje „tajné recepty“ postupom času zdokonaľoval a vytvoril mnoho ďalších kombinácií.

Johnov popcorn si obľúbila nielen jeho rodina, ale aj priatelia. Vďaka dobrým odozvám sa rozhodol otvoriť si vlastný obchod, v ktorom bude popcorn ponúkať. John založil svoj obchod v jednej z najstarších budov v meste, ktorá jeho podnikaniu dodala domácu atmosféru.

Hoci John pracoval ako učiteľ, mal predchádzajúce skúsenosti aj s vedením firmy. V minulosti totiž prevádzkoval obchod s drevenými výrobkami, ktoré sám vyrezal a neskôr predával. Aj tieto skúsenosti mu pomohli úspešne viesť startup s jedinečným popcornom, ktorý by sa v tom čase inde len tak ľahko nedal kúpiť.

Nadšená susedka urobila startupu reklamu, ktorá prilákala mnoho záujemcov

Johnovej susedke sa netradičný popcorn zapáčil tak veľmi, že napísala o jeho startupe článok pre miestne noviny Pennysaver. Článok prilákal veľké množstvo záujemcov, ktorí tento unikátny produkt chceli ochutnať.

Johnov zať si spočiatku myslel, že sa jeho svokor zbláznil. Keďže ho ale John požiadal o pomoc, chodil mu každý deň po práci pomáhať pripravovať nový popcorn. Svokrov nápad ho napokon natoľko zaujal, že mu sám začal dôverovať a vkladať doň veľkú nádej.

Základom úspechu je kvalita produktov a atmosféra, ktorú spoločnosť vytvára

Mill Street Treats sa od iných výrobcov pocornu odlišuje napríklad tým, že všetky ingrediencie sú lokálne, vďaka čomu má Johnov výrobok príchuť domoviny. Zákazníkom ponúka chutný popcorn, ktorý je zdravší a neobsahuje modifikované rastové hormóny. Popcorn vyrába v rôznych príchutiach, od sladkých cez korenené až po slané. Zákazník si môže vybrať napríklad čerešňovú, čokoládovú, ale aj čedarovú či dokonca príchuť kôpru a kyslých uhoriek.

Cena jedného balenia popcornu je približne 8 – 12 dolárov (približne 7 – 10 eur) a je možné kúpiť si ho osobne, ale aj cez webovú stránku spoločnosti. Minimálny odber pri objednávke s dovozom je 25 dolárov (približne 22 eur).

Postupom času firma začala okrem popcornu ponúkať aj čerstvú praženú kávu, pražené arašidy a zmrzlinu, všetko naďalej domácky vyrábané a pripravované bez škodlivých prísad.

Pandémia koronavírusu podnikanie nepoznačila

Napriek každodennému stresu z pandémie COVID-19 a negatívnym správam bola prevádzka Mill Street Treats počas celej doby funkčná a Johnovho podnikania sa kríza priveľmi nedotkla. Svojich verných zákazníkov si dokázal udržať – pravidelne sa vracajú a privádzajú do obchodu svojich priateľov a známych nielen z okolia mesta Troy, ale aj z celej Pensylvánie.

Zdroje: millstreettreats.com, weny.com, articles.bplans.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.

Filmy o biznise, pri ktorých načerpáte inšpiráciu

Cesty, skúsenosti aj pády úspešných podnikateľov či geniálne nápady, ktoré dokazujú silu reklamy. Výber filmov z oblasti podnikania, ktoré sa oplatí pozrieť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky