Koncept „telocviku” pre najmenších, ktorý rozvíja detskú motoriku a kreativitu

Mini Monkey Gym sa venuje batoľatám a rozvoju ich pohybových schopností. Z jednoduchého nápadu mamičky sa stala úspešná spoločnosť, ktorá má franchisingové prevádzky v celej Británii.

Osobná skúsenosť alebo problém býva často inšpiráciou na rozbehnutie vlastného podnikania. Rovnako to bolo aj v prípade Britky Penny Holbrookovej, ktorá sa vrátila so svojimi deťmi z Nemecka do Spojeného kráľovstva ako slobodná matka a potrebovala si nájsť prácu, v ktorej by využila svoje schopnosti a ktorá by ju zároveň bavila. Keďže vždy milovala fitness a roky pracovala s deťmi, rozhodla sa spojiť svoje záľuby a skúsenosti do jedného a v roku 2009 založila firmu s názvom Mini Monkey Gym.

Spojením pohybu a hudby k rozvíjaniu motoriky

Mini Monkey Gym je spoločnosť zameraná na fitness, ktorej koncept spočíva v kombinácii pohybu, hudobných prvkov a rozvíjania motoriky. Penny našla britského výrobcu, ktorý vytvoril z peny mäkké zariadenie na lezenie a cvičenie pre deti. Batoľatá môžu využívať mäkké prekážkové dráhy na preskúmanie svojich pohybových schopností. Fitness priestory Mini Monkey Gym sú určené pre deti vo veku od 0 do 5 rokov. Penny takýmto spôsobom vyplnila medzeru na trhu. Vzniklo totiž zaujímavé miesto s vybavením z mäkkého povrchu, ktoré umožňuje deťom slobodný pohyb a okrem iného rozvíja aj ich kreativitu.

Ako prebiehajú lekcie Mini Monkey Gym?

Kurzy v Mini Monkey Gym trvajú 45 minút, stoja približne 8 libier (približne 9,5 eur) a fungujú na týždennej báze, pričom ich štruktúra je vždy rovnaká. Vyučovacie hodiny sú prispôsobené veku dieťaťa a zahŕňajú spev a cvičenie na špeciálne navrhnutých prekážkových dráhach z mäkkých podložiek. Počas lekcie si deti užívajú skákanie, balansovanie na trámoch, kotúľanie sa, plazenie cez tunely a mnoho ďalšieho. Na kurzoch deti používajú rôzne rekvizity, ako sú napríklad stužky, obruče či zvončeky.

Takéto cvičenie je dôležité, pretože batoľatá potrebujú v ranom štádiu rôznorodú pohyblivosť, aby si vytvorili dôležité nervové spojenia medzi svojím telom a mozgom. Prekážkové dráhy Mini Monkey Gym sa nachádzajú po celej krajine, ale dajú sa tiež prenajať na udalosti, ako sú narodeniny, ale aj na iné akcie.

Ukážka netradičnej telocvične. Zdroj: netmums.com
Ukážka netradičnej telocvične. Zdroj: netmums.com

Spoločnosť postupne rozbehla franchising

Penny spočiatku investovala do podnikania svoje vlastné úspory a začala ho rozvíjať lokálne. Tento nápad zaujal viacero detských centier a miestnych škôlok. Počas nasledujúcich rokov testovala svoj biznis model, zdokonaľovala lekcie a vybavenia. V roku 2014 sa rozhodla rozbehnúť franchisingový model, pod jej značkou tak môže ktokoľvek na svete rozbehnúť tento projekt tam, kde žije.

Jednorazová cena franchisingového balíka je 14 995 libier (približne 17 800 eur). Obsahuje všetko – školenie, vybavenie, rekvizity, hudbu, online marketing a DVD s piesňami a aktivitami pre deti. Prvá franchisingová prevádzka bola rozbehnutá v anglickom meste Yorkshire a postupne pribúdajú ďalšie a ďalšie prevádzky v celom Spojenom kráľovstve.

Zdroje: minimonkeygym.co.uk, origympersonaltrainercourses.co.uk, talentedladiesclub.com, workingmums.co.uk

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


O produktivitu zamestnancov sa stará kávovník z dielne českých dizajnérov

Rastlina spríjemní vzhľad pracoviska, no tiež prezradí, aká je tam akustika, teplota, svetlo, kvalita vzduchu či aká je spokojnosť a sústredenie zamestnancov.

Plochá fľaša ako dizajnérsky kúsok, ktorý šetrí miesto v batožine aj životné prostredie

Inovatívna fľaša, ktorá spája ekológiu s praktickosťou na trhu od začiatku zaujala a úspech zožala aj na odovzdávaní Oscarov. Memobottle šetrí prírodu a pomáha tiež v rozvojových krajinách.

Startup Zenyum bojuje s krivými zubami použitím 3D technológie

Strojček na zuby vie potrápiť pacienta aj peňaženku. Na trhu je ale inovatívne riešenie, ktoré je lacnejšie a zubára takmer netreba ani navštíviť.

Dánsky ekologický nápad Sprout – ceruzky, z ktorých vyklíči paradajka či bazalka

Aj z ceruzky sa dá vytvoriť zaujímavý produkt, stačí na jej koniec dať semiačka rastliny. Projekt Sprout bol nápadom študentov. Ako sa dostal do celého sveta?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky