Inšpiratívny podnikateľský nápad (č.99) – Online zoznamka, ktorú vymysleli deti pre ich rodičov

Máte doma mamu alebo otca, ktorí sú sami a internet je pre nich niečo ako tri milióny svetelných rokov vzdialená galaxia? Potom možno tiež prídete na podnikateľský nápad, vďaka ktorému nielen vyriešite rodičovi problém s randením vo vyššom veku, ale aj rozbehnete biznis, ktorý má v dobe rýdzo technologických start-upov príjemný ľudský rozmer.

eď to nejde, tak to pôjde

Podobným spôsobom sa zamýšľali dvaja bratia z Veľkej Británie, ktorí majú milú, no osamelú 69 ročnú mamu. Matt a Tim Connollyovci, ktorí majú obaja po 30-ke, sa rozhodli, že ich mama by nemala byť viac sama. Bolo im ľúto, že hoci mama je super, nemá k sebe žiadnu svoju novú polovičku. Keď ju nahovárali na Facebook, zdvorilo odmietla, že to nie je nič pre ňu. Vraj ak chce vedieť, čo má kto nové, tak mu zavolá a nebude ho sledovať na internete. Pri pokusoch o internetové zoznamky chlapci nepochodili už vôbec. Veď čo by na to preboha povedali susedia??

Článok pokračuje pod reklamou
Výzva bola teda jasná – vytvoriť platformu, ktorá by bola bezpečná a umožnila by dospelým deťom nájsť ich už starším rodičom potenciálneho partnera. To všetko v ich réžii a s asistenciou rodiča, ktorý by sa sám nemusel k počítaču ani priblížiť. Presne takto nejako vznikla idea internetovej zoznamky pre seniorov s názvom MyLovelyParent.com (vo voľnom preklade Môj super rodič).
Samozrejme, tvorba web stránky a celého projektu nezačala iba štýlom hrrr super nápad, poďme do toho. Vývoju predchádzal prieskum, ktorý dokázal, že o podobnú zoznamku by bol záujem a našla by si svoju cieľovú skupinu. Tak napríklad... vo VB žije približne 5,8 milióna single ľudí nad 45 rokov a asi 1,7 milióna žien vdov nad 65 rokov. Na zahraničných zoznamkách existujú početné skupiny seniorov, len na Match.com ich je cca 2,5 milióna. To už je celkom slušná cieľovka...


Špecializovaná online zoznamka

Zoznamka MyLovelyParent.com bola spustená najskôr v beta verzii a vo Veľkej Británii, no jej expanzia sa plánuje aj do USA a ďalších, zatiaľ anglicky hovoriacich krajín. Už teraz však zakladatelia registrujú užívateľov z Austrálie či Brazílie.
Princíp fungovania stránky je jednoduchý. Dospelé dieťa má single, rozvedeného alebo ovdoveného rodiča. Tento rodič je internetový antitalent. Dieťa chce rodičovi pomôcť zoznámiť sa a nájsť si potenciálneho partnera alebo hoci aj iba priateľa. Ak všetko zodpovedá týmto požiadavkám, dieťa vytvorí rodičovi privátny online profil, ktorý môžu vidieť iba registrovaní návštevníci zoznamky – deti ďalších single rodičov. A navyše – e-mail ostane skrytý každému, kontakt zabezpečuje portál automaticky.
Ak nájde dieťa potenciálneho partnera pre svojho rodiča, môže mu dohodnúť rande alebo mu najskôr odoslať profil možnej budúcej polovičky na jeho e-mail. Deti single rodičov tiež môžu medzi sebou chatovať a diskutovať o tom, či by sa ich rodičia k sebe hodili. Veď napokon, kto pozná rodičov lepšie ako ich deti?


video prezentácia MyLovelyParent.com


Seniorské randenie po slovensky?

Stránka MyLovelyParent.com je zadarmo, profil rodičom môžete vytvoriť bezplatne. Ak sa pýtate, na čom je postavený biznis model, je tu niekoľko možností. Množstvo podobných webov začína s bezplatnou verziou a neskôr ponúka prémiové funkcie za príplatok. Tak napríklad, vytvorenie profilu a prezeranie ostatných môže byť zadarmo, no história správ či prednostné zobrazovanie profilu už za príplatok. Inšpiráciu môžete nájsť v mnohých portáloch aj mimo túto oblasť. Ďalšou alternatívou je možnosť zarábať na reklame, čo je pomerne klasický scenár.
MyLovelyParent.com je ojedinelá zoznamka so zaujímavým konceptom, ktorý je nielen na internete nový. Špecializované zoznamky pre starších ľudí u nás chýbajú úplne, no single rodičov máme mnohí. Nechceli by ste skúsiť takú vytvoriť?

Seriál o inšpiratívnych podnikateľských nápadoch je spoločnou iniciatívou portálu Podnikajte.sk a Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.

Filmy o biznise, pri ktorých načerpáte inšpiráciu

Cesty, skúsenosti aj pády úspešných podnikateľov či geniálne nápady, ktoré dokazujú silu reklamy. Výber filmov z oblasti podnikania, ktoré sa oplatí pozrieť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky