Inšpiratívny podnikateľský nápad (č.46) – Kreatívne müsli

Jesť zdravo, jesť inak a jesť „custom“, to sú hlavné myšlienky dnešného inšpiratívneho nápadu na podnikanie. Dvaja kamaráti z Čiech sa rozhodli vybudovať si vlastné podnikanie na maškrtných jazýčkoch a ich projekt rozhodne neostal nepovšimnutý. Ako samotnými konzumentmi, tak aj médiami a internetovým svetom... 

 

Zdravé sladkosti na mieru

Pamätáte si ešte na inšpiratívny podnikateľský nápad s nálepkou Chocomize? Veľmi podobný princíp prichádza dnes, no je z bližších krajov a je zdravší a častejšie využiteľný ako čokoláda. O čo teda dnes pôjde? Predsa o kreatívne müsli. Zabudnite na nevzhľadné kúsky kadečoho z najbližšieho hypermarketu a nechajte sa pozvať na originálne müsli, ktoré si namiešate sami. Presne túto možnosť vám ponúkne český portál mixit.cz, ktorého hlavným predajným artiklom je müsli na mieru. Všetko funguje jednoducho online – výber cereálií, ovocia, orieškov, čokolády a iných chutností, pomenovanie zmesi ako aj samotná objednávka. Mixit nie je len jedlo, autori totiž poňali projekt tak, že je to jedna veľká zábava. Celým procesom vás sprevádzajú jasné, no dôvtipné a veľmi priateľské texty, vďaka príjemnému dizajnu sa dozviete nutričné hodnoty svojho mixu a nechýba ani intuitívne ovládanie celého procesu aj webu.
Samozrejme nechýba poctivá kvalita – do müsli si vyberáte len starostlivo vyberané suroviny, niektoré dokonca charakterizuje BIO kvalita. K dispozícii sú aj bezlepkové cereálie. Okrem vami namiešaného mixu sú na výber aj hotové mixy. Príklad? Einsteinova teorie relatimixity – na tomto názve môžeme vidieť, že autori projektu majú nielen cit pre podnikanie a pre maškrty, ale aj pre kreatívny marketing!

Článok pokračuje pod reklamou


Podnikanie premyslené do poslednej cereálie

Príjemný projekt od susedov majú na svedomí dvaja kamaráti Tomáš Huber a Martin Wallner, ktorí sa zoznámili pri štúdiu na vysokej škole. Prvotnou myšlienkou ich podnikania bolo predávať niečo, čo nedostať bežne v obchode, čo si ľudia obľúbia, čo môžu používať (alebo teda jesť) denne a k čomu sa budú radi vracať. Po ujasnení si produktu trvalo asi rok, kým sa obaja budúci majitelia zhodli na mene firmy a zohnali všetkých dodávateľov. Projekt financovali z vlastných zdrojov a aj preto sa zrejme hneď na začiatku do detailov zaujímali o každý jeden krok.
Mixit.cz už na prvý pohľad prezrádza puntičkárstvo majiteľov firmy. Ako prvý vás asi upúta elegantný a milo pôsobiaci web, potom zrejme široká ponuka prímesí do müsli a nakoniec možno i drobnosť, akou je registračná ochranná známka na meno firmy. Práve proces právnej ochrany značky totiž mnohé domáce firmy často zanedbávajú. Svetovosť projektu si už všimla aj široká verejnosť, čo dokazuje viac než 3000 fanúšikov na fanpage firmy na Facebooku (stav ku dňu 8.9.2011). Okrem samotných zákazníkov však Mixit.cz velebia aj médiá. Projekt sa objavil napr. v televíziách Nova, Prima, či ČT a nechýbajú ani magazíny ako F.O.O.D., Apetit či ELLE. Opäť sa teda dokazuje, že marketing je v podnikaní nesmierne dôležitý.


Zakladateľ Martin Wallner rozpráva o Mixit.cz v relácii Studio Erudia


Čo všetko môže byť „custom“?

Na dnešnom príklade sa potvrdzuje, že nielen za oceánom, ale aj v Európe a u nás je dopyt po špecializovaných produktoch a službách, ktoré sú vytvorené zákazníkovi na mieru. Takéto produkty a služby si potom za podpory cieleného a viackanálového marketingu dokážu získať srdcia stoviek až tisícok stálych klientov. Skúste teda popremýšľať – dalo by sa vo vašom odvetví vymyslieť niečo „na mieru“? Ak áno, smelo do toho, inšpiratívne podnikateľské nápady číslo 16 aj 46 dokazujú, že svet má o individuálne riešenia veľký záujem!
 

Seriál o inšpiratívnych podnikateľských nápadoch je spoločnou iniciatívou portálu Podnikajte.sk a Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.

Filmy o biznise, pri ktorých načerpáte inšpiráciu

Cesty, skúsenosti aj pády úspešných podnikateľov či geniálne nápady, ktoré dokazujú silu reklamy. Výber filmov z oblasti podnikania, ktoré sa oplatí pozrieť.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky