Aplikácia Jeenie poskytuje nepretržité tlmočenie prostredníctvom videohovoru

Jazykoví experti pomáhajú používateľom s prekladom do iných jazykov, a to aj sluchovo postihnutým. Platforma si získala srdcia zákazníkov, lekárov či opatrovateľov vo viac ako 140 krajinách sveta.

Ak niekto cestuje do krajiny, ktorej jazyk neovláda, má viacero možností, ako sa dorozumieť s tamojšími domácimi obyvateľmi. Jednou z nich je Prekladač Google, ktorý síce dokáže preložiť viac ako 100 jazykov, avšak nie je úplne presný a dokáže komicky zmeniť dlhšie frázy. Ďalšou možnosťou je služba tlmočenia. Tá však niečo stojí, pričom ide o relatívne vysoké sumy, ktoré sa pohybujú vo výške desiatok až stoviek eur za hodinu. So zmenou však prišla Američanka Kirsten Brecht Bakerová.

Nový nápad tlmočenia cez mobil

Zakladateľkou spoločnosti Jeenie je Kirsten Brecht Bakerová z Washingtonu, ktorá sa rozhodla priniesť do oblasti tlmočenia a prekladania z iných jazykov zmenu. Kirsten je absolventkou viacjazyčnej ekonomickej a obchodnej fakulty na Pensylvánskej univerzite, kde získala titul MBA (Master of Business Administration). Stála pri zrode viacerých startupov a jeden z nich – Global Professional Search – vznikol s myšlienkou spájať zamestnávateľov s potenciálnymi zamestnancami, ktorí ovládajú cudzie jazyky. Vtedy Kirsten spolu s kolegami vycítila veľký dopyt po jazykovej technológii, ktorú by bolo možné využiť každý deň v akejkoľvek situácii.

Jeenie je mobilná aplikácia, ktorá spája používateľov so živým kvalifikovaným tlmočníkom pomocou videohovorov. Ide o jazykovú asistenciu na požiadanie. Stačia tri pohyby palcom a používateľ hovorí s reálnou osobou prostredníctvom kamery, a to nech sú dané osoby kdekoľvek na svete.

Tým, že aplikácia ponúka ľudský ústny preklad, jej tvorcovia dúfajú, že prekonajú nedostatky, ktoré súčasné možnosti strojového prekladu nedokážu vyriešiť.

Platforma pomáha aj slabo počujúcim a nepočujúcim, službu chvália lekári či ošetrovatelia

Jeenie je zároveň prvá aplikácia, ktorá poskytuje jazykovú podporu komunite nepočujúcich tým, že im sprostredkuje tlmočníka posunkového jazyka. Spoločnosť taktiež ponúka lekárskych tlmočníkov pre komunikáciu s pacientmi. Lekári a ošetrovatelia označujú Jeenie za najrýchlejšie, najprívetivejšie a najprístupnejšie tlmočnícke riešenie na trhu. Vďaka viac ako 250 jazykom (vrátane vzácnych domorodých a posunkových jazykov) majú napríklad opatrovatelia prístup k certifikovanému lekárskemu tlmočníkovi za menej ako 30 sekúnd, vďaka čomu zabezpečia lepšiu komunikáciu, liečbu a výsledky pre svojich pacientov.

Konkurenciu poráža vďaka kvalite tlmočenia aj nízkej cene

Spoločnosť má tisíce kvalifikovaných overených tlmočníkov, ktorí poskytujú nepretržitú službu vo viac ako 140 krajinách sveta. Konkurovať tlmočníckym firmám sa však tvorcom Jeenie darí nielen vďaka špecifickému biznis modelu, ale aj vďaka nižším sadzbám pre zákazníkov. Namiesto bežných poplatkov, ktoré sa pohybujú od 90 do 125 dolárov za hodinu (približne 80 až 110 eur), platia používatelia aplikácie približne 60 dolárov (približne 53 eur) za rovnaký čas, pričom je možné objednať si aj viacero hodín za zvýhodnenú cenu.

Zdroje: jeenie.com, planetwordmuseum.org, inboundreport.com, startupofyear.com

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Plyšová hračka povie deťom rozprávku na dobrú noc namiesto rodiča

Inteligentná hračka, ktorá je pôsobivou náhradou tabletov a smartfónov, deti dokáže nielen zaujať, ale aj učiť a byť im priateľom. Vynález právnika prerazil na ruskom trhu, cieľom je ale svet.

Krabička FabFitFun obsahuje všetko pre zdravý životný štýl

Z webovej stránky, ktorá hodnotila kozmetické a zdravotnícke produkty, sa stala predplatiteľská služba. Balíčky s kvalitnými kozmetickými produktmi pravidelne tešia viac ako milión zákazníkov.

BibeCoffee dokáže vďaka monitorovaniu kávovarov minimalizovať straty kaviarní

Niet nad chutnú a kvalitnú kávu, avšak dôležitý je aj kávovar. Ak nie je v dobrom stave, môže ovplyvniť kvalitu a chuť aj tej najvýnimočnejšej kávy. Trojica priateľov z Grécka však vymyslela spôsob, ako je možné tento problém riešiť.

Navigácia v topánkach – inovatívne vložky vedú do cieľa pomocou vibrácií

Špeciálne vložky v topánkach nahradia navigáciu v telefóne, pomáhajú nevidiacim, no aj športovcom a ďalším. O predobjednávky nebola núdza a produkt zaujal vo viac ako sto krajinách sveta.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky