Tipy na vianočné darčeky pre zákazníkov. Čo ocenia a čomu sa radšej vyhnúť?

Výber vhodného darčeka závisí predovšetkým na tom, aký je váš biznis a kto sú vaši zákazníci. Niektoré darčeky sú univerzálne, iné sú vhodné len pre určitú skupinu ľudí. Spolu so špecialistami na darčeky z Reda.sk sme sa pozreli na to, ako pri výbere neurobiť chybu.

Moderný darček, na ktorý nebude sadať prach

Kvalitná káva, čaj, čokoláda či víno určite nezostanú zabudnuté v zásuvke na zbytočné darčeky. Popularita jedlých darčekov sa každým rokom zvyšuje a niet sa čomu čudovať. Tento typ pozornosti ocení naozaj každý.

Samozrejme platí, že čím krajšie balenie, tým skôr bude chcieť zákazník váš darček ochutnať. A ak sa nebudete vedieť rozhodnúť pri výbere, môžete zvoliť nejaký z predpripravených darčekových setov. Každý z nich si môžete nechať potlačiť logom vašej firmy.

Všetci milujú kancelárske potreby

Zápisníky, perá, diáre a doplnky do kancelárie sú skvelý darček, pokiaľ sa váš zákazník pohybuje v kancelárskom prostredí.

Investícia do darčeka tohto typu obvykle nebýva vysoká a predmety sa dajú jednoducho upraviť podľa vašich predstáv. Ak chcete do darčeka investovať viac, môžete vybrať nejaké prémiové pero a nechať ho upraviť pomocou laserového gravírovania.

Elektronickí pomocníci

Drobná elektronika je vec, ktorá je ako darček obľúbená už dlhé roky. USB kľúč, powerbanka alebo univerzálna nabíjačka nájdu uplatnenie u väčšiny vašich zákazníkov. A keby obdarovaný zrovna takýto kúsok elektroniky nepotreboval, posunie ho ďalej a váš darček bude spolu s vaším logom slúžiť inde.

Článok pokračuje pod reklamou

Vianočných vecí nikdy nie je dosť

Ozdoby na stromček, vianočné hrnčeky a dekorácie zostávajú po väčšinu roku zatvorené v skrinke. Na svetlo sa ale dostanú práve v tom najkrajšom čase. Ak chcete u zákazníka vyvolať príjemnú asociáciu s vašou firmou práve v období Vianoc, budú darčeky z tejto kategórie dobrá voľba.

Pri tomto druhu darčeka je ale dôležité, aby si ho obdarovaný rozbalil ešte pred samotnými sviatkami. Inak by jeho kúzlo nezapôsobilo naplno.

Čomu sa radšej vyhnúť?

Každý rok po Vianociach ľudia vracajú späť do obchodov milióny nevhodných darčekov. Lídrom v tejto štatistike je oblečenie. Niekomu nepadne veľkosť, niekomu sa nepáči farba, niekomu nesedí štýl.  Preto sa pri výbere vianočného darčeku tričkám alebo mikinám s vaším logom radšej vyhnite.

Podobne ťažké je trafiť sa do zákazníkovho vkusu aj pri kozmetike. Každému vonia niečo iné a môže sa ľahko stať, že váš darček nakoniec skončí v koši, aj keď ste to mysleli dobre.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Dve tretiny malých firiem vydržia bez prijatia opatrení najviac mesiac

30 % podnikateľov hovorí, že zatvorili prevádzku a prišli o jediný zdroj príjmov, 59 % hovorí, že mzdy a faktúry zvládnu platiť v splatnosti najviac mesiac a 37 % firiem hovorí, že už dnes vedia, že budú musieť prepúšťať alebo skracovať úväzky. Tieto zistenia vyplývajú z prieskumu Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Príspevok na podporu udržania pracovných miest v roku 2020

Príspevok pre zamestnávateľa, ktorý má zabrániť prepúšťaniu zamestnancov, by mal mať kvôli situácii s koronavírusom široké využitie. Aké sú podmienky a výška tohto príspevku?

Náhrada škôd spôsobených koronavírusom (COVID-19) a karanténnymi opatreniami – Česko a Slovensko

Aké možnosti náhrady škody a kompenzácie finančných strát v dôsledku karanténnych opatrení kvôli koronavírusu majú podnikatelia na Slovensku a v Česku?

Ekonomický balíček proti koronavírusu: 13 opatrení, ktoré plánuje vláda

Odložené splátky úverov, odpustenie odvodov, rýchlejšie odpočty daňových strát či zmena v podmienkach OČR. Minister hospodárstva navrhol prvú sériu protikrízových ekonomických opatrení, ktoré majú pomôcť živnostníkom a zamestnávateľom.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky