Zmeňte svoju podnikateľskú víziu na realitu s Microsoft Ventures

Microsoft Ventures je ďalším projektom, vďaka ktorému môžu startupy so sľubnými podnikateľskými nápadmi po celom svete naštartovať svoj biznis. Ide o jeden z ďalších korportánych fondov, podobne ako je Google Ventures alebo Dell Ventures.

Projekt Microsoftu bol spustený v roku 2013 a do dnešného dňa podporil viac ako 200 startupov z celého sveta. Jeho snahou je podporovať ekosystém, v ktorom žijú startupy a lámať bariéry, ktorými sa boria mladí podnikatelia s inovatívnymi nápadmi. Poskytuje startupom nástroje, zdroje, analýzy, mentoring, technické poradenstvo a iné benefity. Spoločnosť Microsoft nie je v oblasti spolupráce so začínajúcimi podnikateľmi žiadnym nováčikom. Od roku 2008 dostalo prístup k spomínaným benefitom viac ako 75 000 startupov zo stovky krajín cez program BizSpark.

Svoje investície zameriava predovšetkým na podporu obchodného rastu a rozvoja podnikov v oblasti mobilných a informačných technológií.

Platforma Microsoftu pre podporu startupov stojí na troch pilieroch: komunitný program, akcelerátory a fond Microsoft Ventures, ktorý poskytuje podnikom priame financie.

V komunitnom programe ponúka startupom s dobrými nápadmi cestu k technológiám a zdrojom cez BizSpark program, ale aj pomoc cez 200 ďalších partnerských organizácií po celom svete ako sú napr. Startup BootCamp, Enterprise Ireland a Wayra. V BizSparku sa podnikatelia jednoducho dostanú k firemným technológiám Microsoftu vrátane Windows, Office, Visual Studio, Windows Azure a ďalším.

Okrem komunitného programu môžu startupy získať až 6 mesačný program v jednom z ich akcelerátorov. Je ich celkovo 7 a sú lokalizované sú po celom svete. Požiadavkou je, aby mal startup tím zakladateľov, ktorí fungujú na plný úväzok, silnú víziu produktu alebo služby, ktorá rieši nejaký reálny problém, technologické riešenie produktu a potrebuje dodatočný kapitál v hodnote menšej ako milión dolárov.

Poslednou časťou platformy je fond zárodočného kapitálu Microsoft Ventures, ktorý startupom ponúka priamy prístup ku kapitálu, po tom, ako dosiahnu prvé podnikateľské úspechy.

Dnes má Microsoft Ventures desiatky pobočiek a spolupracujúcich globálnych. Na ich webstránke nájdete viac ako 200 podporených startupov z celého sveta. Viac informácií nájdete na http://www.microsoftventures.com/.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.

Nová možnosť financovania pre slovenské firmy cez dlhopisy! CVI prináša 50 miliónov eur

Slovenské firmy majú novú možnosť, ako financovať svoj rast. Spoločnosť Credit Value Investments (CVI), ktorá poskytuje financovanie ziskových firiem s rastovým potenciálom cez odkup súkromných dlhopisov, tu chce investovať 50 miliónov eur. V lete tohto roka rástla vďaka nej aj známa sieť so športovými potrebami Exisport.

Private equity fond Genesis podporil fúziu reťazca Datart s majiteľom predajní Euronics a Hej

Na trhu maloobchodného predaja spotrebnej elektroniky prišlo v nedávnom čase k česko-slovenskej fúzii HP Tronicu (Hej.sk, Kasa.cz, Euronics) a DATARTu, vďaka čomu vznikol subjekt so zhruba 20 % podielom na trhu, 130 špecializovanými predajňami a silnou pozíciou v on-line predaji. Celá transakcia bola zrealizovaná s finančnou podporou fondu Genesis Private Equity Fund III.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky