Zmeňte svoju podnikateľskú víziu na realitu s Microsoft Ventures

Microsoft Ventures je ďalším projektom, vďaka ktorému môžu startupy so sľubnými podnikateľskými nápadmi po celom svete naštartovať svoj biznis. Ide o jeden z ďalších korportánych fondov, podobne ako je Google Ventures alebo Dell Ventures.

Projekt Microsoftu bol spustený v roku 2013 a do dnešného dňa podporil viac ako 200 startupov z celého sveta. Jeho snahou je podporovať ekosystém, v ktorom žijú startupy a lámať bariéry, ktorými sa boria mladí podnikatelia s inovatívnymi nápadmi. Poskytuje startupom nástroje, zdroje, analýzy, mentoring, technické poradenstvo a iné benefity. Spoločnosť Microsoft nie je v oblasti spolupráce so začínajúcimi podnikateľmi žiadnym nováčikom. Od roku 2008 dostalo prístup k spomínaným benefitom viac ako 75 000 startupov zo stovky krajín cez program BizSpark.

Svoje investície zameriava predovšetkým na podporu obchodného rastu a rozvoja podnikov v oblasti mobilných a informačných technológií.

Platforma Microsoftu pre podporu startupov stojí na troch pilieroch: komunitný program, akcelerátory a fond Microsoft Ventures, ktorý poskytuje podnikom priame financie.

V komunitnom programe ponúka startupom s dobrými nápadmi cestu k technológiám a zdrojom cez BizSpark program, ale aj pomoc cez 200 ďalších partnerských organizácií po celom svete ako sú napr. Startup BootCamp, Enterprise Ireland a Wayra. V BizSparku sa podnikatelia jednoducho dostanú k firemným technológiám Microsoftu vrátane Windows, Office, Visual Studio, Windows Azure a ďalším.

Okrem komunitného programu môžu startupy získať až 6 mesačný program v jednom z ich akcelerátorov. Je ich celkovo 7 a sú lokalizované sú po celom svete. Požiadavkou je, aby mal startup tím zakladateľov, ktorí fungujú na plný úväzok, silnú víziu produktu alebo služby, ktorá rieši nejaký reálny problém, technologické riešenie produktu a potrebuje dodatočný kapitál v hodnote menšej ako milión dolárov.

Poslednou časťou platformy je fond zárodočného kapitálu Microsoft Ventures, ktorý startupom ponúka priamy prístup ku kapitálu, po tom, ako dosiahnu prvé podnikateľské úspechy.

Dnes má Microsoft Ventures desiatky pobočiek a spolupracujúcich globálnych. Na ich webstránke nájdete viac ako 200 podporených startupov z celého sveta. Viac informácií nájdete na http://www.microsoftventures.com/.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


CB ESPRI Impact One: nový fond na financovanie projektov s pozitívnym spoločenským vplyvom

Na Slovensku vznikol fond zameraný na podniky s merateľným spoločenským dopadom. Koľko plánuje investovať, do akých firiem a aké podmienky treba splniť?

Riaditeľ UVP TECHNICOM: ako prezentovať startup na súťaži či pred investorom

František Jakab radí, na čo dať pozor pri prezentovaní inovatívneho nápadu na súťaži a približuje, kto a ako môže využiť tzv. inkubátor či s čím pomáhajú experti z Technickej univerzity v Košiciach.

GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky