Začínajúci podnikatelia nájdu podporu v programe Microsoft BizSpark

Ste začínajúci podnikateľ, ktorý pripravuje softvér s vynikajúcim nápadom? Alebo malá firma bojujúca s každodennými problémami? Pri týchto otázkach má cenu zlata myšlienka „najľahšie zarobené peniaze sú tie ušetrené“. Unikátnou možnosťou, ako dosiahnuť úsporu, je program Microsoft BizSpark, ktorý poskytuje začínajúcim podnikateľom v oblasti IT všetky potrebné softvérové nástroje a aplikácie pre úspešný rozbeh ich podnikania.

Podnikatelia, ktorí sa do programu Microsoft BizSpark zapojili vyzdvihujú najmä:

  • Dostupnosť profesionálnych vývojárskych nástrojov.
  • Dostupnosť operačných systémov a prostredí na vývoj a testovanie zdarma (pretože pre začínajúcich podnikateľov je veľmi náročné zakúpiť všetky verzie systémov).
  • Podpora zahrnutá do programu na riešenie technických aj netechnických problémov (prostredníctvom telefónu, internetu a špecializovaných fór).
  • Prevádzkové licencie. V prípade vývojárov web aplikácii alebo vývojárov iných riešení ide o komerčné licencie operačných systémov, na ktorých fyzicky prevádzkujú svoje riešenia. Tieto majú k dispozícii v rámci programu.

Microsoft BizSpark sa snaží poskytnúť riešenie na spoločný a dlhodobý problém malých a začínajúcich podnikateľov – nedostatok kapitálu na kúpu vývojarskych nástrojov, testovacích prostredí ako aj prevádzkových systémov. Samozrejme, pre vytvorenie produktu nie sú všetky tieto systémy nevyhnutné, ale profesionálne nástroje a prostredie pre beh aplikácií môžu výrazne ovplyvniť rýchlosť a kvalitu vývoja, spoľahlivosť aplikácie ako aj jej úspešnú a úspornejšiu prevádzku.

Článok pokračuje pod reklamou

Microsoft BizSpark umožňuje podnikateľovi za poplatok 100 USD (bez ohľadu na počet licencií, splatný na konci 3-ročného obdobia) získať do 3-ročného prenájmu najvyššie edície vývojárskych nástrojov (Visual Studio 2010 Ultimate, Microsoft Expression Studio 4) spolu s ucelenou infraštruktúrou na vývoj a testovanie (všetky operačné systémy Windows, aplikačné servery, databázové systémy). K softvéru je „pribalený“ aj bezplatný prístup do najväčšej databázy znalosti pre vývojárov – MSDN (Microsoft Developers Network).

Aké sú požiadavky na zapojenie sa do programu Microsoft BizSpark? Absolútne minimálne: súkromná spoločnosť vyvíjajúca softvérový produkt alebo službu (aj také, ktoré používajú open source kód), ktorá podniká menej ako 3 roky a má obrat menej ako 500 tisíc USD. Úplné podmienky vstupu spolu s adresou na registráciu do programu Microsoft BizSpark nájdete na http://www.microsoft.com/slovakia/bizspark a http://www.microsoft.com/bizspark/.

Program BizSpark je založený na viere, že pokiaľ Microsoft pomôže začínajúcim firmám uspieť, pomôžeme vybudovať obojstranne výhodné a dlhodobé partnerstvo. Zároveň podporuje globálnu sieť podporných organizácií – inkubátorov, investorov, vládnych agentúr a poradcov, ktorí sú rovnako zapojení a investovali do inovácie a podnikania poháňaného softvérom.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Digitalizácia mení pracovný trh, zvládať zmeny pomáha vzdelávací projekt

Dopyt po digitálnych kompetenciách rastie, Slovensko je v digitalizácii v rámci EÚ na posledných priečkach. Pomôcť môžu kurzy zamerané na prácu s jedným z najrozšírenejších podnikových softvérov.

Druhotná licencia na softvér – riešenie, ktoré šetrí rozpočet firiem

Nakupovanie z druhej ruky je obľúbené už dlhodobo, a to nielen v oblasti oblečenia. Výrazne ušetriť môžu aj firmy – nákupom softvérových licencií „zo second handu“. O čo ide, ako to funguje a na čo si dať pozor?

Aj vaše podnikanie môže byť šťastné a veselé

Dobrá správa pre podnikateľov zaplavila internet. Chcete tiež patriť medzi tých, ktorí z nej budú mať úžitok?

To musíte mať! Overený softvér so zľavou 25 %

Pomaly sa zjesenieva a návrat do reality po letných dovolenkách nebýva vždy jednoduchý. Pracovné úlohy za vás zrejme nikto nedokončil a všetky si vás počkali. Nezúfajte však a zjednodušte si život vďaka programom, ktoré množstvo práce urobia za vás.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky