Začínajúci podnikatelia nájdu podporu v programe Microsoft BizSpark

Ste začínajúci podnikateľ, ktorý pripravuje softvér s vynikajúcim nápadom? Alebo malá firma bojujúca s každodennými problémami? Pri týchto otázkach má cenu zlata myšlienka „najľahšie zarobené peniaze sú tie ušetrené“. Unikátnou možnosťou, ako dosiahnuť úsporu, je program Microsoft BizSpark, ktorý poskytuje začínajúcim podnikateľom v oblasti IT všetky potrebné softvérové nástroje a aplikácie pre úspešný rozbeh ich podnikania.

Podnikatelia, ktorí sa do programu Microsoft BizSpark zapojili vyzdvihujú najmä:

  • Dostupnosť profesionálnych vývojárskych nástrojov.
  • Dostupnosť operačných systémov a prostredí na vývoj a testovanie zdarma (pretože pre začínajúcich podnikateľov je veľmi náročné zakúpiť všetky verzie systémov).
  • Podpora zahrnutá do programu na riešenie technických aj netechnických problémov (prostredníctvom telefónu, internetu a špecializovaných fór).
  • Prevádzkové licencie. V prípade vývojárov web aplikácii alebo vývojárov iných riešení ide o komerčné licencie operačných systémov, na ktorých fyzicky prevádzkujú svoje riešenia. Tieto majú k dispozícii v rámci programu.

Microsoft BizSpark sa snaží poskytnúť riešenie na spoločný a dlhodobý problém malých a začínajúcich podnikateľov – nedostatok kapitálu na kúpu vývojarskych nástrojov, testovacích prostredí ako aj prevádzkových systémov. Samozrejme, pre vytvorenie produktu nie sú všetky tieto systémy nevyhnutné, ale profesionálne nástroje a prostredie pre beh aplikácií môžu výrazne ovplyvniť rýchlosť a kvalitu vývoja, spoľahlivosť aplikácie ako aj jej úspešnú a úspornejšiu prevádzku.

Článok pokračuje pod reklamou

Microsoft BizSpark umožňuje podnikateľovi za poplatok 100 USD (bez ohľadu na počet licencií, splatný na konci 3-ročného obdobia) získať do 3-ročného prenájmu najvyššie edície vývojárskych nástrojov (Visual Studio 2010 Ultimate, Microsoft Expression Studio 4) spolu s ucelenou infraštruktúrou na vývoj a testovanie (všetky operačné systémy Windows, aplikačné servery, databázové systémy). K softvéru je „pribalený“ aj bezplatný prístup do najväčšej databázy znalosti pre vývojárov – MSDN (Microsoft Developers Network).

Aké sú požiadavky na zapojenie sa do programu Microsoft BizSpark? Absolútne minimálne: súkromná spoločnosť vyvíjajúca softvérový produkt alebo službu (aj také, ktoré používajú open source kód), ktorá podniká menej ako 3 roky a má obrat menej ako 500 tisíc USD. Úplné podmienky vstupu spolu s adresou na registráciu do programu Microsoft BizSpark nájdete na http://www.microsoft.com/slovakia/bizspark a http://www.microsoft.com/bizspark/.

Program BizSpark je založený na viere, že pokiaľ Microsoft pomôže začínajúcim firmám uspieť, pomôžeme vybudovať obojstranne výhodné a dlhodobé partnerstvo. Zároveň podporuje globálnu sieť podporných organizácií – inkubátorov, investorov, vládnych agentúr a poradcov, ktorí sú rovnako zapojení a investovali do inovácie a podnikania poháňaného softvérom.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


KROS Fakturácia – moderná aplikácia pre podnikateľov

Čo si všímať pri výbere fakturačnej aplikácie a aké výhody ponúka tá od spoločnosti KROS?

Ako si vybrať dobrý mzdový softvér?

Na čo si dať pozor pri výbere nového alebo pri výmene mzdového softvéru? Aké ďalšie kritériá okrem ceny zvažovať a prečo je potrebné myslieť aj na elektronizáciu?

Digitalizácia mení pracovný trh, zvládať zmeny pomáha vzdelávací projekt

Dopyt po digitálnych kompetenciách rastie, Slovensko je v digitalizácii v rámci EÚ na posledných priečkach. Pomôcť môžu kurzy zamerané na prácu s jedným z najrozšírenejších podnikových softvérov.

Druhotná licencia na softvér – riešenie, ktoré šetrí rozpočet firiem

Nakupovanie z druhej ruky je obľúbené už dlhodobo, a to nielen v oblasti oblečenia. Výrazne ušetriť môžu aj firmy – nákupom softvérových licencií „zo second handu“. O čo ide, ako to funguje a na čo si dať pozor?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky