Čo prináša ochrana duševného vlastníctva v podnikaní? Prezradia odborníci

Čo si možno chrániť ako duševné vlastníctvo? Koľko môžu stáť prihlášky ochranných známok či patentov? Podstatné informácie (nielen) pre podnikateľov prezradia 28.4.2022 odborníci na webinári.

Duševné vlastníctvo predstavuje určitú formu „bohatstva“. A je v tomto prípade jedno, či ide o podnikateľa, akademika alebo výskumníka. Vlastné duševné vlastníctvo je potrebné vnímať ako potenciál. Neoplatí sa nechať ho len tak, bez ochrany a možnosti maximalizácie ďalšieho zhodnotenia. Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) preto pripravilo odborný webinár, kde zaznejú nielen teoretické informácie, ale aj praktické rady.

Webinár nabitý informáciami (nielen) pre podnikateľov

Širokú otázku „Čo mi prinesie ochrana duševného vlastníctva v podnikaní?“ bude možné položiť priamo odborníkom. Účastníci webináru tak získajú hodnotné informácie pre ďalšie kroky a dozvedia sa odpovede na otázky:

  • Čo všetko si možno chrániť v podnikaní ako duševné vlastníctvo?
  • Čo môže priniesť podnikateľovi komerčné zhodnotenie môjho duševného vlastníctva?
  • O koľko menej môžu stáť prihlášky ochranných známok a dizajnov, ale i patentov?
  • Ako možno nadviazať spoluprácu pri vývoji produktu s výskumným pracoviskom z univerzity?
  • Ako možno získať bezplatné konzultácie či rešeršné služby a zistiť, ktoré duševné vlastníctvo si môžem ochrániť?
Prečítajte si tiež

Na webinár je možné si pripraviť aj otázky, ktoré účastníkov zaujímajú k danej téme a následne ich bude možné klásť v diskusii.

Kedy sa webinár uskutoční a dokedy sa registrovať?

Webinár  „Čo mi prinesie ochrana duševného vlastníctva v podnikaní?“ sa bude konať pri príležitosti svetového dňa duševného vlastníctva – 28. apríla 2022 od 15:00 do 16:00 hod. Podujatie bude prebiehať v online forme. Registrácia je možná prostredníctvom elektronického formulára, ktorý možno nájsť na stránke cvtisr.sk. Registrovať sa je potrebné do 27.4.2022.

Zdroj: cvtisr.sk

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Inovovať vo firmách pomáhajú univerzity: ako využiť ich výskumný potenciál?

Ako môžu podnikatelia spolupracovať so slovenskými univerzitami, čo všetko môžu získať a ako postupovať v prípade záujmu? Súhrn základných informácií.

Podpora ochrany duševného vlastníctva: firmy môžu žiadať o granty z EÚ

Podnikatelia majú možnosť získať poukazy na refundáciu nákladov spojených s ochranou duševného vlastníctva. O aké sumy možno žiadať a ako postupovať?

Registrácia ochrannej známky v roku 2023: ako získať podporu?

Podnikatelia môžu žiadať o refundáciu nákladov na ochranu patentu, ochrannej známky či dizajnu do výšky 1000 eur. Ako postupovať, aké sú podmienky a termíny?

Novela autorského zákona od roku 2022

Akým spôsobom má byť po novom dohodnutá odmena za udelenie licencie? Odmeňovania autorov, ale aj ďalších oblastí autorského práva sa dotkla novela Autorského zákona.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky