Úspešní podnikatelia, ktorí začali už „v plienkach“

Začať podnikať nie je nikdy skoro. Už vo veľmi mladom veku nám často napadajú myšlienky, ktoré sa bojíme zrealizovať, no nikdy nevieme či by nám nedokázali zarobiť milióny. Títo mladíci to riskli a dnes určite neľutujú.

Moziah Bridges – deväťročný návrhár motýlikov

Mladý černošský chlapec sa jedného dňa rozhodol, že si kúpi motýlika, ktorého by rád nosil a ktorý by skrášľoval jeho vzhľad. Keď však prišiel do obchodu, nevedel si vybrať žiadneho z ponuky. Preto sa po návrate domov vybral za svojou babičkou a poprosil ju, aby ho naučila šiť. Po pár pokusoch sa mu podarilo vyrobiť motýlika podľa vlastných predstáv a šitie sa mu natoľko zapáčilo, že začal motýlikov vyrábať vo veľkom. Dnes má Moziah už 12 rokov a na svojom bankovom konte niečo cez 30 tisíc dolárov. Cena jedného motýlika sa pohybuje od 20 do 60 USD. Moziah pustil uzdu svojej fantázii, a tak si na jeho internetovom obchode http://mosbowsmemphis.com/ môžete vybrať z rôznej ponuky pestrých, vzorovaných, ale aj jednofarebných ozdôb každého gentlemana. Tomuto mladému podnikateľovi z Memphisu sa podarilo zriadiť aj päť kamenných obchodov v okolitých mestách Spojených štátov amerických.

Niekedy stačí len bláznivý nápad vyrobiť si niečo, čo nikde nemôžete zohnať. Mladému Moziahovi sa to podarilo. Takže ak sa vám, milí páni, pri najbližšom nákupe novej kravaty žiadna nebude páčiť, neváhajte si vyrobiť vlastnú.

Cameron Johnson – od plyšákov až k reklame

Cameron je ďalším kreatívnym Američanom, ktorý začal podnikať vo veku 9 rokov. Hneď potom, ako mu rodičia kúpili počítač, nelenil a začal vymýšľať, čo by mohol podniknúť. Najprv vyrábal narodeninové pohľadnice a blahoželania na rôzne oslavy a sviatky. Spočiatku sa jeho zákazníkmi stali len rodina a priatelia. Potom dostal ďalší nápad. Od svojej sestry odkúpil kolekciu plyšákov, ktoré potom na ebay predal desaťkrát drahšie.

Neskôr v trocha vyššom veku sa spojil so svojimi kamarátmi a spolu založili internetovú reklamnú agentúru SURFINGPRIZES. Nezaoberali sa len reklamou, ale aj predajom softvérov. Svojou šikovnosťou, talentom, podnikavosťou si Cameron dokázal zarobiť krásne peniaze. Veď skôr, ako zmaturoval, činil jeho majetok viac ako milión dolárov.

Maddie Bradshaw – kreatívna šperkárka

A nakoniec jedna mladá dáma, aby sme poukázali na to, že aj ženy sa vedia v biznise pohybovať. Ďalšia kolegyňa z USA síce začala podnikať o rok neskôr ako spomínaní chlapci, no darilo sa jej rovnako dobre ako im. Ako správna americká školáčka si chcela svoju skrinku nejako pekne ozdobiť. Od strýka dostala niekoľko vrchnákov od fliaš, našla všetko, čo by sa dalo použiť, a potom už len využila svoju fantáziu a skrinku si krásne vyzdobila. Ostatným sa to veľmi páčilo, a tak ju požiadali, aby svoju kreativitu vyskúšala aj na ich skrinkách. Maddie bola ozaj úspešná. Nechcela svoj talent nechať len pri zdobení skriniek, a tak začala vyrábať náhrdelníky. Prvých 50 kusov zožalo neskutočných úspech. Keď ich ponúkla na predaj v hračkárstve, do dvoch hodín sa vypredali a dopyt po nich stále stúpal.

Maddie sa rozhodla investovať svojich zarobených 300 dolárov a založila si firmu SNAP CAPS, kde svoje náhrdelníky predáva vo veľkom. Maddie sa tento biznis ozaj vydaril. Ročný obrat jej predaja sa pohybuje vo výške 1,5 milióna dolárov a mesačne predá okolo 60 000 náhrdelníkov. V roku 2012 navyše vyhrala americkú súťaž, kde získala finančnú podporu od investorov na rozvoj svojho podnikania. Maddie by túto sumu, ktorá činila 300 000 dolárov, chcela využiť na expanziu svojho predaja. Jej produkty sú hravé, farebné a pestré a ponuku môžete nájsť na stránke http://www.snapcapsonline.com/.

Článok pokračuje pod reklamou

Svet patrí mladým

Detská kreativita by sa mala rozvíjať a práve deťom by malo byť umožnené ich sny realizovať a využiť ich talent, pretože sa to v mnohých prípadoch naozaj oplatí a svojimi výrobkami tak dokážu potešiť celý svet. Veď nakoniec, keby mladíka Marka Zuckerberga v 19 nenapadlo, že založí Facebook a keby sa Bill Gates v dvadsiatke nepohrával s myšlienkou založiť Microsoft, ktovie, kde by sme dnes boli. Títo milionári začali podnikať v trocha vyššom veku, než spomínaní mladí obchodníci, no je potrebné uznať, že ich produkty sú už trocha viac náročnejšie.

Zoznam ďalších úspešných mladých milionárov, ktorí začali podnikať v mladom veku

MENO SPOLOČNOSŤ VEK PRI ZALOŽENÍ HODNOTA MAJETKU DNES
Mark Zuckerberg Facebook 19 28,7 mld dolárov
Bill Gates Microsoft 20 81,7 mld dolárov
Steve Jobs Apple 21 14,7 mld dolárov
Paul Allen  Microsoft 22 15,9 mld dolárov
Larry Page Google 25 31,1 mld dolárov
Sergey Brin Google 25 30,9 mld dolárov
Jerry Yang Yahoo 26 2 mld dolárov
Pierre Omidyar eBay 28 7,6 mld dolárov

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Znakovanie si zamilovala, dnes vedie franšízu Baby Signs® na Slovensku

Anna Beňadiková počas materskej zistila, že so svojím dieťaťom môže komunikovať skôr ako začne rozprávať, a to použitím jednoduchých gest. Metódu znakovania si obľúbila natoľko, že vedie slovenskú pobočku americkej značky Baby Signs®. Ako sa projektová manažérka v oblasti IT dostala k vedeniu kurzov pre deti a ich rodičov?

Pop-art umelec Charles Fazzino: Tajomstvo úspechu? Buďte vytrvalí a experimentujte

Viera v samého seba, podpora rodiny, experimentovanie a vytvorenie vlastného jedinečného štýlu. To sú ingrediencie úspechu najpopulárnejšieho a zberateľmi najviac vyhľadávaného súčasného amerického popového umelca, ktorého obrazy nájdete v zbierkach viacerých prezidentov a svetových celebrít.

Inovatívny nápad z dielne SPANNER SK- dezinfekčné brány môžu pomôcť mnohým firmám

Ešte donedávna vyrábali na zákazku zvárané a montované zariadenia. Kvôli koronakríze sústredili svoju pozornosť na vlastnú výrobu a za pár týždňov vytvorili produkt, ktorý pomáha s prevenciou pred šírením koronavírusu a uľahčuje firmám plniť vládne nariadenia.

E-šport alebo klasický šport? Hranie na počítači môže byť slušný biznis

Z miliónového biznisu sa za rok stal miliardový. Popularita e-športov každoročne rastie a sú veľkým lákadlom pre investorov. Ako vyzerá biznis vo svete e-športov?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky