Porovnanie online fakturačných systémov – ktorý je najlepší?

Vybrať si do firmy iDoklad, iKros, SuperFaktúru či iný fakturačný systém? Porovnanie najdôležitejších funkcií obľúbených online fakturačných nástrojov.

V článku predstavíme najobľúbenejšie slovenské online fakturačné nástroje a napokon porovnáme ich najdôležitejšie funkcie v záverečnej tabuľke. Do výberu boli zaradené aplikácie určené na vyhotovovanie faktúr bez ohľadu na to, či sú zadarmo alebo nie. Mnohé z nich je možné používať so základnými fakturačnými funkciami úplne bezplatne a platí sa len za pokročilejšie funkcie. V článku však budeme vychádzať z najvybavenejších platených verzií, ktoré používateľovi ponúkajú najviac funkcií. Porovnanie bezplatných online systémov na vystavovanie faktúr nájdete v článku Faktúry on-line a zadarmo.

Niektoré online fakturačné systémy obsahujú aj ďalšie funkcionality ako napríklad kniha jázd, evidencia dochádzky zamestnancov. Tieto iné funkcie nás na účely porovnania nebudú zaujímať. Budeme sledovať len fakturačné funkcie týchto nástrojov.

Do výberu online fakturačné systémy boli zaradené tieto služby:

  • iKROS,
  • iDoklad,
  • FaktúraOnline.sk,
  • FLOWii,
  • miniFAKTÚRA,
  • SuperFaktúra,
  • Turbofaktúra.sk,
  • Účto+.

iKROS – profesionálna fakturačná platforma s prehľadným dizajnom

iKROS je prepracovanou online fakturačnou aplikáciou. Je k dispozícii na stránke www.ikros.sk alebo z prostredia mobilnej aplikácie. V iKROS v zásade nenarazíte na žiadne obmedzenia pokročilej práce s faktúrami. Faktúry si môžete doplniť vlastným logom, pečiatkou a podpisom. Samozrejmosťou je generovanie QR kódu a párovanie úhrad s bankovými výpismi. Ukladať si môžete nielen svojich odberateľov, ale aj najčastejšie fakturované položky vo forme vlastného cenníka. iKROS je možné prepojiť aj s e-shopom a vystavené faktúry je možné exportovať pre vášho účtovníka. iKROS je dostupný v troch verziách (od najjednoduchšej po najkomplexnejšiu): Štart, Pro a Flexi. Odlišujú sa od seba funkciami a prirodzene aj cenou. iKROS Štart je zadarmo. Verzia Pro začína na cene od 4,92 eura s DPH mesačne. Najvyššia verzia stojí od 6,60 eura do 16,68 eura s DPH mesačne.

Poznámka: Okrem iKROSu spoločnosť KROS a. s. vyvíja nový on-line fakturačný nástroj KROS Fakturácia. V súčasnosti je možné ju používať, ale zatiaľ neobsahuje všetky funkcie iKROSu.

Zdroj: www.ikros.sk
Zdroj: www.ikros.sk

iDoklad – fakturačný nástroj pre náročných

Fakturačná aplikácia iDoklad v najvyššej verzii patrí medzi tie najpokročilejšie, s akými sa u nás môžete stretnúť. Je dostupná na internetovej stránke www.idoklad.sk, ale fakturovať môžete aj z mobilnej aplikácie. iDoklad dokáže všetko, čo od fakturačného systému očakávate. Faktúry sa ukladajú, je možné do nich pridávať položky z vlastného cenníka, vlastné logo, pečiatku a podpis. Na rýchlu úhradu môže váš odberateľ využiť QR kód. Vystavenú faktúru uložíte do PDF súboru alebo odošlete e-mailom priamo z aplikácie. Ak obchodný partner nezaplatí, iDoklad mu automaticky odošle upomienku. Faktúry vystavené v aplikácii iDoklad môžete prepojiť s e-shopom alebo niektorým účtovným programom (podpora pre Money, Omega, Pohoda, MRP). To bol len zlomok funkcií aplikácie iDoklad, ktorá je so základnými funkciami dostupná aj zadarmo. Platené verzie tejto aplikácie stoja od 5 eur mesačne s DPH. Najvyššia verzia je za 11,60 eura mesačne s DPH.

Zdroj: www.idoklad.sk
Zdroj: www.idoklad.sk

FaktúraOnline.sk – pre jednoduché a lacné vystavovanie faktúr

FaktúraOnline.sk je prehľadná a jednoducho ovládateľná fakturačná aplikácia, čo je možné považovať za jej najväčšie výhody. Neobsahuje najmodernejšie funkcie, ale má všetko, čo bežný podnikateľ vystavujúci zopár faktúr mesačne potrebuje. FaktúraOnline.sk dokáže vystavovať bežné aj zálohové faktúry, takisto aj dobropisy. Identifikačné údaje o odberateľoch sa podľa IČO načítavajú z verejných registrov automaticky. Odberateľov si však nemôžete ukladať a to isté platí aj o fakturovaných položkách. Do faktúr si môžete pridať vlastné logo, podpis a pečiatku. Negeneruje sa však QR kód na úhradu faktúr. Vystavené faktúry si môžete stiahnuť vo formáte PDF alebo exportovať do súboru formátu ISDOC, ktorý slúži na import faktúr do účtovníctva. Faktúru môžete priamo z aplikácie FaktúraOnline.sk odoslať e-mailom. Verzia Standard stojí 1 euro mesačne a Plus stojí 2 eurá mesačne. Pri lacnejšej verzii sa faktúry nebudú ukladať.

Zdroj: www.fakturaonline.sk
Zdroj: www.fakturaonline.sk

FLOWii – moderné fakturačné funkcie sú súčasťou bezplatného modulu

Online aplikácia FLOWii je dostupná na www.flowii.com. Existuje aj mobilná aplikácia, ale tá zatiaľ neobsahuje fakturačný modul. Tým sme napovedali, že FLOWii nie je len fakturačným programom. Cez ďalšie moduly zvládne napríklad viesť skladové hospodárstvo a dochádzku zamestnancov. Výhodou je, že samotný plnohodnotný fakturačný modul je zadarmo. Ak by ste ho chceli rozšíriť, zaplatíte od 6,79 eura mesačne. Vo FLOWii vytvoríte riadne aj zálohové faktúry, či dobropisy. To všetko v slovenskom alebo v cudzom jazyku, v eurách alebo v cudzej mene. Do faktúr je možné vložiť logo, podpis, pečiatku a na rýchlu úhradu slúži QR kód. Môžete si vytvoriť vlastný cenník, z ktorého potom už len vyberáte položky do faktúr. Hotovú faktúru je možné exportovať do súborov PDF alebo XLSX, prípadne odoslať zákazníkovi e-mailom. V ponuke je možnosť exportovať dáta pre účtovné programy OMEGA a POHODA.

Zdroj: www.flowii.com
Zdroj: www.flowii.com
Článok pokračuje pod reklamou

miniFAKTÚRA – prepracovaná a zároveň prehľadná aplikácia na faktúry

miniFAKTÚRA je šikovná a veľmi obľúbená online aplikácia na vytváranie faktúr. Môžete ju používať z prostredia internetovej stránky www.minifaktura.sk alebo ako mobilnú aplikáciu. V jednoduchom prostredí aplikácie miniFAKTÚRA ľahko vytvoríte akúkoľvek faktúru. Sami si môžete nastaviť číslovanie faktúr, jazyk faktúr a menu faktúr. Táto služba umožňuje manuálne evidovať úhrady k faktúram. V tomto kontexte je možné nastaviť, aby miniFAKTÚRA k faktúram, ktoré nebudú uhradené, automaticky zasielala upomienky. Okrem vás môže mať k aplikácii prístup aj váš účtovník, ktorý si môže odtiaľ každý mesiac sťahovať dáta bez toho, aby ste mu museli faktúry posielať. Pri vytváraní faktúr pomôže to, že si môžete zostaviť vlastný cenník s položkami, ktoré už len jednoducho pridávate do faktúr. Existujú tri verzie aplikácie miniFAKTÚRA. Odlišujú sa funkciami a obmedzeniami. Verzia STARTER stojí 1,99 eura mesačne, STANDARD stojí 7,99 eura mesačne a PREMIUM stojí 14,99 eura mesačne.

Zdroj: www.minifaktura.sk
Zdroj: www.minifaktura.sk

SuperFaktúra – fakturačná platforma s množstvom unikátnych riešení

Známy online fakturačný program SuperFaktúra môžete používať ako mobilnú aplikáciu alebo cez internetovú stránku www.superfaktura.sk. Ide o prepracovanú aplikáciu s veľkým počtom užitočných funkcií. Pokiaľ ide o funkcionalitu, neexistuje nič, čo by táto aplikácia nezvládla. Samozrejme, závisí to aj od jej verzie. SuperFaktúra sa predáva za cenu od 4,50 eura s DPH mesačne. Stredne vybavená verzia stojí 9,90 eura s DPH mesačne a najvyššia verzia stojí 15,90 eura s DPH mesačne. Faktúry môžete vytvárať rôzneho druhu, v rôznych menách a v rôznych jazykoch. Všetky sa ukladajú. Môžu obsahovať vaše logo, podpis a pečiatku. Samozrejme nechýba ani QR kód na úhradu platieb. Spomedzi zaujímavých funkcií je možné spomenúť automatické pravidelné vystavovanie faktúr a zasielanie upomienok k neuhradeným faktúram e-mailom alebo SMS správou. Faktúry môžete exportovať do viacerých účtovných programov a SuperFaktúra je ľahko prepojiteľná aj s e-shopom.

Zdroj: www.superfaktura.sk
Zdroj: www.superfaktura.sk

Turbofaktúra.sk – jednoduchá a bezplatná

Online fakturačná aplikácia Turbofakúra.sk dostupná na stránke www.turbofaktura.sk je vytvorená známym tvorcom účtovného programu MRP. Možno aj z tohto dôvodu je možné z nej exportovať dáta len do účtovných programov tohto výrobcu. V pomerne jednoduchom prostredí máte možnosť vystavovať faktúry so základnými funkciami. Obchodných partnerov si môžete ukladať, ale fakturované položky si uložiť nie je možné. Budete ich musieť vždy manuálne vyplniť. Do faktúry je možné vložiť vlastné logo, pečiatku a podpis, ale QR kód na úhradu nebude pri vyhotovení faktúry vygenerovaný. Vystavené faktúry je možné exportovať do súborov PDF. Okrem toho je tu možnosť vystavenú faktúru odoslať e-mailom. Napriek absencii niekoľkých funkcií v porovnaní s ostatným fakturačnými aplikáciami je výhodou to, že Turbofaktúra.sk je v plnej verzii úplne zadarmo. Platená verzia teda ani neexistuje.

Zdroj: www.turbofaktura.sk
Zdroj: www.turbofaktura.sk

Účto+ – fakturácia zadarmo z množstvom užitočných funkcií

Účto+ je internetová fakturačná aplikácia dostupná zo stránky www.uctoplus.sk. Účto+ je zložitejší súbor viacerých modulov, z ktorých jedným je aj fakturácia. K tým ostatným patrí napríklad kniha jázd alebo evidencia objednávok. Samotný fakturačný modul je však zadarmo. Rozšírenie o ďalšie moduly stojí od 5 eur s DPH mesačne. Čo sa týka fakturácie, Účto+ dokáže vystavovať riadne faktúry, zálohové faktúry a taktiež dobropisy k faktúram. K vystaveným faktúram môže mať prístup aj váš účtovník. Navyše, umožnený je aj export dát do známych účtovných programov MONEY S3, OMEGA a POHODA. Pri tvorbe faktúr sa zíde automatické načítavanie údajov o obchodných partneroch a pridávanie fakturovaných položiek z cenníka, ktorý si môžete sami tvoriť. Vystavené faktúry obsahujú QR kód pre urýchlenie platby. Úhrady faktúr môžete zadávať manuálne alebo sa spárujú s importovaným bankovým výpisom.

Zdroj: www.uctoplus.sk
Zdroj: www.uctoplus.sk

Porovnanie online nástrojov na vystavovanie faktúr

Záverečné zhrnutie nie je porovnaním všetkých funkcií spomínaných fakturačných systémov, ale len tých najdôležitejších, ktoré však budú postačovať aj pomerne náročným používateľom. Ak budete mať záujem zistiť viac o tom, ako konkrétny fakturačný nástroj funguje a či vám vyhovuje, odporúčame, aby ste si ho vyskúšali. Všetky zo spomínaných online fakturačných systémov umožňujú aj ich bezplatné vyskúšanie.

Poznámka: Informácie o funkcionalitách sú spracované k 4.2.2021. <br> Zdroj: Vlastné spracovanie na základe údajov uvedených na webstránkach poskytovateľov porovnávaných riešení
Poznámka: Informácie o funkcionalitách sú spracované k 4.2.2021.
Zdroj: Vlastné spracovanie na základe údajov uvedených na webstránkach poskytovateľov porovnávaných riešení
Poznámka: Informácie o funkcionalitách sú spracované k 4.2.2021. <br>Zdroj: Vlastné spracovanie na základe údajov uvedených na webstránkach poskytovateľov porovnávaných riešení
Poznámka: Informácie o funkcionalitách sú spracované k 4.2.2021.
Zdroj: Vlastné spracovanie na základe údajov uvedených na webstránkach poskytovateľov porovnávaných riešení

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Norbert Seneši
Norbert Seneši

Absolvent odboru Účtovníctvo a audítorstvo na Ekonomickej univerzite v Bratislave a odborník na témy z oblasti účtovníctva, daní a podnikateľského prostredia a je externý spolupracovník v spoločnosti Účtovná jednotka, s.r.o.


Archivácia účtovných dokladov v elektronickej podobe: problémy z praxe

V súvislosti s elektronizáciou účtovníctva sú časté otázky, napríklad či je potrebné uchovávať aj listinný originál dokladu. Odpovede na prípady z praxe prinieslo Finančné riaditeľstvo SR.

Elektronizácia účtovníctva: problémy z praxe

Odpovede na opakujúce sa otázky, ktoré sa týkajú povinností pri vedení účtovníctva a uchovávaní účtovnej dokumentácie v elektronickej (digitálnej) podobe.

Faktúra vs. zjednodušená faktúra

Aký je rozdiel medzi faktúrou a zjednodušenou faktúrou podľa zákona o DPH, kedy je možné zjednodušenú faktúru vystaviť a aké zmeny nastanú od roku 2025, sa dočítate v článku.

KROS Fakturácia – moderná aplikácia pre podnikateľov

Čo si všímať pri výbere fakturačnej aplikácie a aké výhody ponúka tá od spoločnosti KROS?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky