Stavebné sporenie

Komu sa stavebné sporenie oplatí? Koľko treba vložiť na získanie plnej štátnej prémie na stavebné sporenie? Akú výšku príjmu sporiteľ nemôže presiahnuť na získanie štátnej prémie? Aká je maximálna výška štátnej prémie?

Stavebné sporenie a štátna prémia v roku 2021

Aká je výška štátnej prémie v roku 2021 a aké podmienky musíte splniť na jej získanie? Oplatí sa stavebné sporenie v roku 2021?

Štátna prémia na stavebnom sporení pre rok 2020

Aká je maximálna výška štátnej prémie v roku 2020 a čo je potrebné splniť, aby ste ju dostali v plnej výške.

Stavebné sporenie – zmeny od 1.1.2019

Stavebné sporenie čakajú od 1. januára 2019 výrazné zmeny, ktoré ovplyvnia nielen jeho atraktivitu, ale aj spôsob fungovania. Náš článok vám pomôže zorientovať sa v schválených zmenách podľa toho, či stavebné sporenie už máte, alebo nad ním len uvažujete.

4 fakty, ktoré ste o stavebnom sporení nevedeli

Stavebné sporenie funguje na slovenskom trhu od roku 1993. Za ten čas si našlo mnoho spokojných klientov, no momentálne jeho využitie v osobných/rodinných portfóliách klesá. Je to spôsobené rastom investičných príležitostí, ale zároveň znižovaním úrokov a zvyšovaním potrebnej sumy na získanie štátnej prémie. V článku sa zameriame na 4 zaujímavé fakty, ktoré ste o stavebnom sporení (možno) nevedeli a pomôžu vám dotvoriť si názor na tento finančný produkt.

Stavebné sporenie – prežitok alebo výhodný produkt?

Stavebné sporenie je produkt, ktorý v množstve o ňom kolujúcich poloprávd azda nemá konkurenta na trhu finančných produktov. Ako funguje stavebné sporenie a kedy sa v súčasnej dobe nad ním oplatí uvažovať?

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky