Home office

Ako home office upravuje legislatíva? Aké povinnosti má v súvislosti s home office zamestnávateľ a na čo by nemal zabúdať, aj keď mu to legislatíva neprikazuje? Na čo myslieť pri riadení tímov, ktoré (čiastočne) pracujú z domu? Čo je pri práci z domu dôležité z pohľadu kybernetickej bezpečnosti? Praktické informácie týkajúce sa home officu na jednom mieste.


Ponuka práce z domu rastie, v mnohých firmách už zamestnanci vôbec nemusia prísť na pracovisko

Analýza ukázala, ako sa vyvíja počet ponúk na teleprácu, v akých sektoroch je takýchto ponúk najviac a pre aké pozície je práca na diaľku najtypickejšia.

Dopad pandémie na podnikanie: bude home office nový normál?

Vrátia ešte firmy svojich zamestnancov do kancelárií? Ako sa počas pandémie zmenil pohľad zamestnancov na pracovné podmienky?

Pravidlá pri home office: rozvrhnutie pracovného času

Zamestnanci na home office si môžu sami rozplánovať pracovný čas. Aké sú podmienky a na čo myslieť, aby boli pracovníci pri práci z domu produktívni?

Manažment zamestnancov pri home office: technológie a dôvera sú kľúčové

Väčšina riadiacich pracovníkov považuje nástroje na spoluprácu za dôležité, no len polovica ich aj skutočne využíva. Práve technológie sú pritom pre prácu z domu kľúčovou záležitosťou.

Práca z domu a BOZP

Aké zásady bezpečnosti práce je potrebné dodržiavať pri práci z domu?


Domácka práca, telepráca a home office – v čom sa líšia?

Aký je rozdiel medzi domáckou prácou či teleprácou a tzv. home office?

Home office a povinnosť preplatiť zvýšené výdavky zamestnanca

Koho sa to týka nová povinnosť preplatiť zamestnancom zvýšené výdavky spojené s využívaním vlastného zariadenia pri práci z domu a aké sú podmienky?

Ako si vytvoriť pohodlnú domácu kanceláriu?

Zariaďujete si domácu pracovňu a neviete, kde začať? Nechajte sa inšpirovať a stavte na praktické rady, ako si ju prispôsobiť.


To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky