Nenechajte svoju firmu napospas zlodejom: Zabezpečovacie systémy vyberajte rozumne

Stojíte pred otázkou, či sa rozhodnúť pre nejakú formu ochrany majetku vo vašej firme? Alebo či netreba posilniť niektoré bezpečnostné prvky? V rozhodovaní vám môžu byť užitočné nasledujúce riadky.

Vlámania a krádeže spôsobujú obrovské škody

Väčšina týchto trestných činov sa týka predovšetkým majetku obchodov, kancelárií a iných firemných objektov. Ochrana firemného majetku a jeho správne zabezpečenie preto rozhodne nie sú zbytočnou investíciou, práve naopak.

Hrozba číha všade

Škodu vo firme vám nemusia nutne spôsobiť len klasickí zlodeji, ako si ich predstavujeme. Teda tí, ktorí v noci preliezajú ploty, pília zámky či rozbíjajú okná a dvere, aby sa dostali do vašej firmy. Trestnej činnosti sa môžu dopúšťať aj najrôznejší vandali, neznáme osoby na pracovisku, ale dokonca aj samotní zamestnanci počas pracovnej doby.

Viditeľná ochrana budovy firmy či jej pozemku je tak nielen účinným nástrojom na odhaľovanie a dokazovanie trestnej činnosti, ale zároveň aj vynikajúcou prevenciou pred jej spáchaním. Potenciálni zlodeji si radšej vyberú objekt, kde nie je žiadne zabezpečenie. V niektorých prípadoch stojí za zváženie pri odhaľovaní trestnej činnosti okrem viditeľnej ochrany aj napríklad skrytá civilná ochranka.

Aké zabezpečenie je pre firmu najlepšie?

Možností na zabezpečenie firiem a ochrany ich majetku je v súčasnosti pomerne veľké množstvo. Vždy však záleží na konkrétnych podmienkach a prostredí, v ktorom firma sídli. Taktiež to závisí od veľkosti a rozlohy firemného areálu a najmä od bezpečnostných rizík. Zo spôsobov, ako efektívne zabezpečiť firemný majetok, je najvhodnejším inštalácia zabezpečovacej techniky, ako sú pohybové čidlá, poplachové sirény či kamerové systémy.

Aby ste dokázali aj spätne zistiť, kto stál za prípadnou vlámačkou, spoľahnite sa na montáž kamerového systému. Cena je úplne prijateľná a vy tak budete môcť sledovať strážené zóny v reálnom čase, ako aj spätne skontrolovať záznamy.

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Budovanie nabíjacej infraštruktúry podľa nových pravidiel EÚ

Nariadenie EÚ stanovuje pravidlá a termíny výstavby nabíjacích staníc pre osobné elektromobily, no tiež pre nákladnú prepravu a autobusy. Čo a dokedy musia členské štáty stihnúť?

Autonómny robotický taxík ako chorvátska revolúcia dopravy

V Chorvátsku budú jazdiť taxíky bez volantu, pedálov a vodiča. Predstavený bol ich prototyp. Čaká nás revolúcia v doprave? V čom všetkom spočíva výnimočnosť vozidiel Verne ?

ChatGPT-4o a iné nástroje AI: využitie vo firme očami odborníka

Čo podnikateľom ponúka nová verzia ChatGPT, ako AI môžu využiť marketéri či personalisti, aj na čo myslieť ohľadom bezpečnosti, priblížil expert na umelú inteligenciu Jan Tyl.

Digitalizácia a technológie vo firmách: inovácie vs regulácie

Ako politiky Európskej únie ovplyvňujú technologický pokrok vo firmách? A ako môže zvrátiť zaostávanie využívania potenciálu technológií štát či samotní podnikatelia?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky