Microsoft pritvrdil. Nechce, aby sme používali starý Windows

Microsoft pritvrdil. Nechce, aby sme používali starý Windows
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Microsoft hádže starý Windows do koša. Obnoviť sa ho určite nechystá. Nečakajte preto kedy vzniknú problémy, prejdite na nový softvér a pracujte efektívnejšie.

Koniec podpory pre operačný systém Windows Server 2003

Po ukončení podpory operačného systému Windows XP , prichádza ďalšia rana pre podnikateľov. Spoločnosť Microsoft oznámila, že dňom 14. júla 2015, ukončí podporu svojho populárneho serverového riešenia Windows Server 2003.

Serverové operačné systémy zabezpečujú potrebnú funkcionalitu pre firemné počítače. Starajú sa o firemné e-maily, zdieľanie dokumentov, úložisko dát, tlač, skenovanie a pod. Počítačoví administrátori pomocou nich inštalujú a aktualizujú vaše programy.

Pri ukončení podpory vznikajú nasledovné problémy:

  • nebudú vydávané bezpečnostné aktualizácie (novo nájdene bezpečnostné chyby ohrozia celú firemnú infraštruktúru),
  • nové softvéry nebudú podporovať Windows Server 2003 (ani sa nesnažte inštalovať nové programy na tento 12 rokov starý operačný systém),
  • pri prechode na novšiu verziu operačného systému je potrebné zakúpiť novší hardvér (novšie systémy majú väčšie požiadavky na hardvérové prostriedky).

Windows Server 2003 používa v súčasnosti viac ako 25% firiem na Slovensku. Všetkým podnikateľom odporúčame prechod na novšiu verziu Windows Server 2012, resp. Windows Server 2012 R2.

Koniec predaja operačného systému Windows 7 sa blíži

Nedávno bola zverejnená správa o ukončení predaja populárnej „sedmičky“ pre bežných spotrebiteľov. Hoci zatiaľ nebolo uvedené dokedy Microsoft ešte plánuje predávať Windows 7 pre firmy, jeho podiel vo svete pomaly ale isto klesá. Odporúčame vám prechod na najnovšiu verziu Windows 8.1 (s následnou aktualizáciou na pripravovaný Windows 10).

Prechod z nižšie uvedeného operačného systému na Win 8.1 Cena za prechod na Windows 8.1
Windows 7 od 119 €
Windows 8 bezplatne

Windows 10

Nový operačný systém sa nachádza vo fáze verejného testovania. Očakáva sa, že bude uvedený na trh v polovici roku 2015. Prečítajte si základné informácie o novom Windowse . Pri súčasnej stratégií Microsoftu veríme, že bude poskytovaný zadarmo (ak nie úplne, tak aspoň pre systémy Windows 8 a Windows 8.1).

Po novej verzií operačného systému by mal prísť na trh vynovený kancelársky balík Office 2016 (bude aj súčasťou cloudového Office 365), rovnako ako aj populárny komunikačný program Skype. Ten už viac nebudeme musieť inštalovať. Bude sa spúšťať v prehliadači rovnako ako konkurenčná služba Hangouts od Google.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Vojtyla
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.


Nová aktualizácia Windows 10 prinesie 3D a virtuálnu realitu

Microsoft chystá na jar veľkú aktualizáciu Creators zameranú na tvorbu obsahu. Môžeme sa tešiť na tvorbu 3D prvkov, hudby, ale aj úpravy dokumentov pomocou dotykového pera.

Podnikateľské programy na prenájom (softvér ako služba)

Prečo by ste mali nakupovať softvér na niekoľko rokov dopredu? Prečo by ste mali nakupovať fixný počet licencií pre zamestnancov, ktorých počet sa neustále mení? Nepoužívajte zastaraný softvér a inšpirujte sa modernou formou platby za softvér.

Zmeňte svoju podnikateľskú víziu na realitu s Microsoft Ventures

Microsoft Ventures je ďalším projektom, vďaka ktorému môžu startupy so sľubnými podnikateľskými nápadmi po celom svete naštartovať svoj biznis. Ide o jeden z ďalších korportánych fondov, podobne ako je Google Ventures alebo Dell Ventures.

Prekvapenia a sklamania nového Windowsu

Microsoft vypočul sťažnosti zákazníkov a vo väčšej miere upravil svoj nie veľmi podarený Windows 8, resp. Windows 8.1. Aké zmeny bude obsahovať nový Windows 10?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky