Windows XP končí

Windows XP končí
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Vo svete operačných systémov Windows sa aktuálne dejú významné zmeny. Jedna éra sa končí, druhá začína. Pozrite si preto prehľad podstatných zmien zaujímavých pre podnikateľov.

Windows XP končí, vystupujte prosím

08. 04. 2014 skončila podpora pre operačný systém Microsoft Windows XP aj pre kancelársky balík Microsoft Office 2003. Od tohto dňa sa nebudú vydávať žiadne nové bezpečnostné aktualizácie, nebude sa ani vylepšovať antivírusový program Microsoft Essential. Ak budú firmy používať Windows XP aj po tomto dátumu, nebudú môcť  dostatočne chrániť svoj počítač. Existuje síce možnosť zaplatenia aktualizácií alebo inštalácie programov tretích strán, ktoré by mali zlepšiť bezpečnosť, ale myslíme si, že sa neoplatí investovať ani čas ani peniaze do 13 rokov starého operačného systému. Odporúčame preto prechod na najnovší operačný systém Windows 8, resp. Windows 8.1.
 

Windows 8 a jeho nasledovníci

Windows 8 je po dizajnovej i technickej  stránke veľkým krokom vpred a boli časy, keď som tento operačný systém nikomu neodporúčal. Časy sa však zmenili, prišiel veľký update, resp. nový operačný systém Windows 8.1 a veľa vecí sa vylepšilo. K tomu všetkému sa nedávno konala konferencia, na ktorej Microsoft prezentoval ďalšie vylepšenia. Väčšia bezpečnosť a optimalizácia, vylepšená práca pre nedotykové zariadenia, tlačidlo Štart a iné. Aktualizácie možno začať bezplatne sťahovať od 08. 04. 2014. Ostatné zmeny prídu čoskoro. Za zmienku tiež stojí aj možný bezplatný Windows s Bingom alebo cloudový Windows, ktorému sa pravdepodobne v budúcnosti nevyhneme.

Windows Phone je pre podnikateľov prínosom

Najmladší operačný systém pre mobilné zariadenia sa funkcionalitou doťahuje na konkurenciu. Boli zverejnené viaceré významné novinky ako virtuálna asistentka Cortana, zálohovanie obsahu, bezplatné mapy celého sveta, podpora VPN a mnohé iné. Vylepšiť sa má aj obchod Windows Phone Store a poteší aj správa spúšťania aplikácií na rôznom type zariadení (notebook, tablet, telefón). K tomu všetkému Microsoft sľubuje bezplatný operačný systém pre zariadenia s uhlopriečkou do 9 palcov (22,86 cm). Mobilné zariadenie s operačným systémom od Microsoftu budú lacnejšie a bude ich viac.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Vojtyla
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.


Nová aktualizácia Windows 10 prinesie 3D a virtuálnu realitu

Microsoft chystá na jar veľkú aktualizáciu Creators zameranú na tvorbu obsahu. Môžeme sa tešiť na tvorbu 3D prvkov, hudby, ale aj úpravy dokumentov pomocou dotykového pera.

Microsoft pritvrdil. Nechce, aby sme používali starý Windows

Microsoft hádže starý Windows do koša. Obnoviť sa ho určite nechystá. Nečakajte preto kedy vzniknú problémy, prejdite na nový softvér a pracujte efektívnejšie.

Podnikateľské programy na prenájom (softvér ako služba)

Prečo by ste mali nakupovať softvér na niekoľko rokov dopredu? Prečo by ste mali nakupovať fixný počet licencií pre zamestnancov, ktorých počet sa neustále mení? Nepoužívajte zastaraný softvér a inšpirujte sa modernou formou platby za softvér.

Zmeňte svoju podnikateľskú víziu na realitu s Microsoft Ventures

Microsoft Ventures je ďalším projektom, vďaka ktorému môžu startupy so sľubnými podnikateľskými nápadmi po celom svete naštartovať svoj biznis. Ide o jeden z ďalších korportánych fondov, podobne ako je Google Ventures alebo Dell Ventures.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky