Zabudnite na opravné výkazy a dodatočné zmeny v účtovníctve. Zdravotná poisťovňa má pre vás zlepšovák

Online služba, ktorá ušetrí mzdárom, účtovníkom a personalistom množstvo času a práce. Vďaka nej sa totiž môžu vyhnúť opravám účtovníctva, mesačných výkazov a hromadných oznámení. To je novinka od Dôvery, ktorú spustila v júli tohto roka.

Ide o novú funkciu jej Elektronickej pobočky, zapracovanú do mzdových a personálnych softvérov používaných zamestnávateľmi. Priamo ich prepojí s dátami zdravotnej poisťovne bez zbytočných klikov či Grid kariet.

Umožňuje overiť si a skontrolovať údaje o zamestnancoch týkajúce sa zdravotného poistenia ešte pred odoslaním mesačného výkazu alebo hromadného oznámenia.

Kontrola prebieha voči aktuálnym dátam, tak ako sa kontrolujú už reálne zaslané výkazy a oznámenia. Výsledkom kontroly je zrozumiteľne popísaný zoznam chýb, ktoré treba opraviť pred finálnym odoslaním oznámenia do Dôvery. Toto testovanie sa dá robiť kedykoľvek počas mesiaca a opakovať ho bez obmedzenia, až kým nebude výsledok bezchybný.

Novú službu mzdári ocenia aj pri odvodovej odpočítateľnej položke, ktorú si tiež vedia overiť skôr než si ju zamestnanec uplatní. Predídu tak chybám a častým následným stornám a opravám.

Problémy s určením príslušnosti k poisťovni vznikajú najmä začiatkom roka, kedy zamestnanci často zabúdajú na svoju povinnosť oznámiť zmenu zdravotnej poisťovne svojmu zamestnávateľovi. Je to aj praktická pomôcka v prípade overovania brigádnikov, ktorí pracujú v rozličných dňoch v mesiaci. Novinka zahŕňa aj množstvo ďalších možností.

Dôvera svoju službu poskytuje softvérovým spoločnostiam na zapracovanie do svojich softvérov pre mzdárov a účtovníkov bezplatne.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Konsolidačný balíček mení dane, odvody aj poplatky od roku 2024

Konsolidačný balíček opätovne zavádza daňové licencie pre právnické osoby, zvyšuje daň z dividend aj odvody zamestnávateľov a SZČO. Aké ďalšie zmeny čakajú podnikateľov v roku 2024?

Vyššie dane, odvody aj poplatky, zrušenie dňa voľna: ako vláda naplní štátnu kasu?

Vláda schválila opatrenia na ozdravenie štátneho rozpočtu. Na zmeny by sa od začiatku roku mali pripraviť najmä firmy a živnostníci.

Minimálne zdravotné odvody zamestnanca od roku 2023

Novela zákona zavádza od roku 2023 minimálne poistné na zdravotné poistenie. Dotkne sa niektorých zamestnancov, ktorých príjmy sú nízke. Do minima si zamestnanec doplatí sám.

Zmena zdravotnej poisťovne v kocke: otázky a odpovede

Ako si vybrať správnu poisťovňu? Dokedy podať prihlášku a ako postupovať? Kedy môže žiadateľ začať čerpať benefity od novej poisťovne? Odpovede na najdôležitejšie otázky.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky