Založenie s.r.o.

Plánujete si založiť vlastnú spoločnosť s ručením obmedzeným? Využite možnosť kompletného založenia s.r.o. bez starostí. Nemusíte študovať množstvo zákonov, vypĺňať komplikované formuláre a navštevovať úrady.

Celý proces založenia s.r.o. je zabezpečený na základe plnej moci.

Kompletné založenie s.r.o. prebieha v týchto krokoch:

  1. Úvodná konzultácia pred založením s.r.o., prostredníctvom ktorej zistíme predstavu o vašom podnikaní. Poradíme vám pri výbere vhodných predmetov podnikania, obchodného názvu a ďalších podstatných náležitostiach potrebných pre vypracovanie zakladateľských dokumentov. Konzultácia prebieha osobne, telefonicky alebo elektronicky prostredníctvom e-mailu.
  2. Príprava listín, potrebných na založenie spoločnosti s ručením obmedzeným podľa vašich požiadaviek.
  3. Pravosť podpisu je potrebné overiť u notára, resp. na matrike. Podpísané listiny budú zaslané na príslušný okresný úrad, obchodný register a daňový úrad.
  4. Uhradíme za vás poplatok za zápis spoločnosti do obchodného registra.
  5. Po úspešnom založení spoločnosti vám bude zaslaný originálny výpis z obchodného registra vrátane všetkých zakladateľských listín.

Kompletné založenie s.r.o. vám garantuje plnú asistenciu a úhradu všetkých poplatkov týkajúcich sa založenia spoločnosti s ručením obmedzeným.

Celý proces kompletného založenia spoločnosti s.r.o. trvá zvyčajne 18 pracovných dní.

Máte záujem o naše služby alebo sa len potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás prostredníctvom nášho formulára alebo telefonicky v pracovných dňoch od 7:30 do 17:00.

Založenie s.r.o. v častých otázkach

1. Prečo je výhodné prenechať založenie s.r.o. profesionálom?

Profesionál vám v prvom rade zabezpečí bezproblémový zápis s.r.o. do Obchodného registra. Ak v dokumentoch urobíte chybu, obchodný register odmietne váš návrh na zápis a súdne poplatky budete musieť platiť opakovane. Nehovoriac o tom, že ak nedisponujete elektronickým podpisom, budete platiť sumu súdneho poplatku 300 eur plus ďalšie poplatky za každú jednu voľnú živnosť spoločnosti. Ak si necháte založiť spoločnosť profesionálom, voľné živnosti neplatíte vôbec a súdny poplatok na Obchodný register máte o 50 % nižší, t.j. len za 150 eur. Zakladaním s.r.o. vo vlastnej réžii určite neušetríte, pretože sa vystavujete riziku chýb a následných časových prieťahov.

2. Potrebujem podnikať čím skôr. Je možné skrátiť čas zakladania s.r.o.?

Ak potrebujete začať podnikať v priebehu niekoľkých hodín či dní, riešením je variant štartu podnikania kúpou už založenej čistej spoločnosti. Ak je toto váš prípad, ponúkame vám na výber niekoľko spoločností. Neváhajte nás kontaktovať, radi pomôžeme a všetko vysvetlíme.

3. Chcem založiť s.r.o. svojpomocne, kde sa dozviem viac informácií?

Na túto tému pravidelne publikujeme články, viac informácií môžete nájsť napríklad v článku Založenie s.r.o. v roku 2018.

4. Podľa čoho sa mám rozhodnúť či založiť s.r.o. alebo živnosť?

Aktuálne porovnanie podnikania formou s.r.o. a živnosti sme spracovali do prehľadného článku Oplatí sa viac živnosť alebo s.r.o.? alebo si môžete v našom e-shopu zakúpiť praktickú pomôcku Porovnanie živnosti a s.r.o. v roku 2018. V princípe platí, že ak si chcete podnikanie len vyskúšať, odporúčame založiť živnosť, ak máte seriózny podnikateľský plán či projekt, odporúčame založiť s.r.o. Výhodou s.r.o. je najmä obmedzené ručenie, výhodou živnosti nižšie administratívne zaťaženie. Ak napríklad potrebujete pri živnostenskom podnikaní vybrať peniaze na osobný účet, jednoducho tak ľahko urobíte tým, že tento výdavok označíte ako "osobná spotreba". V prípade s.r.o. sa peniaze z firmy vybrať tak ľahko nedajú. Takisto ukončenie podnikania je v prípade živnosti relatívne jednoduché, v prípade s.r.o. je tento proces zdĺhavý a komplikovaný. Daňovo-odvodového zaťaženie sa pri živnosti ako aj pri podnikaní formou s.r.o. mení z roka na rok a rozhodovať sa len na základe tohto parametru neodporúčame.

5. Aké budú moje ďalšie povinnosti po založení s.r.o.?

Podnikanie prináša množstvo administratívnych povinností, ktorých kompletný výpočet snáď ani nie je možné uviesť na jednom mieste. Zoznam povinností sa líši aj od typu podnikania, v našom zozname uvedieme len základné všeobecné povinnosti.


V prvom rade ak chce podnikateľ uspieť, mal by podnikať, nie sa venovať administratíve. Odporúčame vám nájsť si šikovného účtovníka, ktorý prevezme agendu voči daňovému úradu, sociálnej poisťovni či zdravotným poisťovniam.

Zakladanie spoločností – rýchlo, bezproblémovo a efektívne. Kontaktujte nás.

Napíšte nám a využite naše služby, ktoré túto úlohu vyriešia spoľahlivo a za prijateľné ceny.

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je spoločnosť Fontionnel & Co s.r.o., IČO: 45574570. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.  


Súvisiace služby

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky