Kľúčové predpoklady na úspech v podnikaní (videoprezentácie)

Prvý blok videoprezentácií podnikateľského minima obsahuje videoprezentácie na témy: Ako vytvoriť úspešné podnikanie Osobnosť podnikateľa, Osobné plánovanie v podnikaní, Príklady úspešného biznisu, Ako sa vyrovnať s neúspechom v podnikaní. Cieľom tejto série videoprezentácií je pripraviť podnikateľa na dôležité aspekty, ktoré predchádzajú samotnému založeniu a vzniku vlastného podniku.

Ako vytvoriť úspešné podnikanie

Cesta k úspešnému podnikaniu býva zväčša veľmi náročná a podnikateľ by mal zohľadňovať niekoľko kľúčových aspektov, ktoré experti portálu podnikajte.sk zhrnuli do stručnej videoprezetnácie Ako vytvoriť úspešné podnikanie.

Osobnosť podnikateľa

Videoprezentácia Osobnosť podnikateľa je zameraná na definíciu podnikateľa v súčasnom svete a určenie jeho poslania. Ďalej sú vo videoprezentácii Osobnosť podnikateľa rozoberané vlastnosti, odborná kvalifikácia, skúsenosti, vedomosti a v neposlednej rade osobnostné predpoklady, ktoré by podnikateľ mal mať, aby mohol úspešne podnikať. V závere videoprezentácie Osobnosť podnikateľa sa môžno dozvedieť, na čo by ste si pri podnikaní mali dávať obzvlášť pozor.

Osobné plánovanie v podnikaní

Cieľom videoprezentácie Osobné plánovanie v podnikaní je zdôrazniť potrebu plánovania ďalšej činnosti podniku a podrobnejšie rozobrať význam a ciele plánovania.

Príklady úspešného biznisu

Videoprezentácia Príklady úspešného biznisu sa zameriava na predstavenie niekoľkých úspešných podnikov z celého svete. Ide o úšpešné firrmy ako napr. Free-Copy, Lidger Niehüser v Nemecku, Ryan Friedlinghaus a Chocomize v USA.

Ako sa vyrovnať s neúspechom v podnikaní

Videoprezentácia, ktorá sa zaoberá radami, ako sa vyrovnať s úspechom či neúspechom v podnikaní. Počas videoprezentácie sa dozviete, kedy vzniká strach z prehry, ako ho prekonať a popisuje jednotlivé kroky, ako neúspech zvládnuť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Lýceum C. S. Lewisa: moderné vzdelávanie, ktoré pripraví na výzvy 21. storočia

Škola, ktorá rozvíja podnikavosť či charakter, buduje vnútornú odolnosť aj vytrvalosť – riaditeľka Lýcea C. S. Lewisa prezradila, ako študentov pripravujú na výzvy, ktoré ich po štúdiu čakajú.

Rozvíjať podnikateľské zručnosti na školách pomôžu firmy: pilotné projekty štartujú v januári

Podnikateľské zručnosti sú blízke kľúčovým kompetenciám potrebným na presadenie sa na pracovnom trhu. Rozvíjať ich u detí a mládeže pomôžu nové systémové nástroje so zapojením firiem.

Moderná učebná pomôcka zoznámi študentov s daňami a pripraví ich na život aj podnikanie

Daňové vzdelávanie nemusí byť strašiakom, nudným či príliš zložitým učivom. Ako dane fungujú a prečo sa platia, učí deti a mládež portál TAXEDU.

Objavte potenciál umelej inteligencie na konferencii Podnikanie budúcnosti

Ako využiť potenciál umelej inteligencie vo vašom podnikaní? Bude pomocníkom účtovníkov alebo ich nahradí? Odpovede prezradia špičkoví experti 07. 11. 2019 v Bratislave. Registrácia je bezplatná.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky