ReŠtart Slovensko - najlepšie online riešenia

Víťazmi druhého ročníka sú projekty, ktoré budú poskytovať online psychologickú pomoc, podporu obetiam sexuálneho násilia a rady študentom s výberom povolania.

Na konci septembra spustilo Centrum pre filantropiu druhý ročník súťaže ReŠtart Slovensko, v ktorej hľadali dobré nápady na online riešenia pre offline problémy spoločnosti.  Do súťaže sa prihlásilo 27 projektov a z nich porota vybrala 10 finalistov. Tí potom zverejnili svoje výzvy na portáli ĽudaĽuďom a snažili sa získať pre svoje nápady podporu. O víťazoch v druhom ročníku teda rozhodovala široká verejnosť hlasovaním a zasielaním darov prostredníctvom darcovského portálu.

„Opäť sa potvrdilo, že na Slovensku je množstvo šikovných a tvorivých mladých ľudí, ktorým nie sú ľahostajné problémy, s ktorými sa stretávajú a zamýšľajú sa nad ich riešeniami a neváhajú vkročiť s nimi do verejného priestoru a uchádzať sa s nimi o podporu a priazeň verejnosti.“ konštatoval Boris Strečanský, riaditeľ Centra pre filantropiu, ktoré súťaž organizovalo.

Záštitu nad aktuálnym ročníkom prebral Digitálny líder pre Slovenskú republiku Peter Pellegrini. „Reštart Slovensko je výnimočná súťaž, lebo dáva priestor tým, ktorých trápia problémy spoločnosti, v ktorej žijú a nechcú o nich iba hovoriť, ale chcú nájsť „návod“ na ich riešenie. Zároveň je skvelou príležitosťou ako získať cennú spätnú väzbu,  prístup k mentorom a prípadne potenciálnym investorom,“ povedal o súťaži.

Víťazom ReŠtart Slovensko 2013 je projekt Vždy a všade - Pomoc na dosah

Absolútnym víťazom 2. ročníka ReŠtartu Slovensko sa stal projekt VŽDY a VŠADE – Pomoc na dosah. Do súťaže ho predložila organizácia IPčko – internetová poradňa pre mladých – www.ipcko.sk. Vďaka mobilnej aplikácii, ktorú vytvoria bude pomoc, ktorú poskytujú teraz ešte dostupnejšia.

Druhé miesto získal portál pre obete sexuálneho násilia

Na druhom mieste skončil projekt NEMLČME! – Portál pre obete sexuálneho násilia. Téma, ktorá v médiách prednedávnom rozpútala rozsiahlu diskusiu priviedla Daliu Gregorovú na myšlienku vytvoriť pre ľudí, čo zažili sexuálne násilie stránku, na ktorej by obete mohli o svojom probléme hovoriť a navzájom si pomáhať. Vďaka súťaži dala dokopy tím ľudí, ktorému sa podarilo vytvoriť stránku www.nemlcme.sk a získať veľkú podporu verejnosti – projekt zozbieral od verejnosti najvyššiu sumu.

Tretie miesto pre on-line videoknižnicu

Tretie miesto v súťaži získala online videoknižnica, ktorá pomôže študentom pri výbere budúceho povolania. Projekt čoRobím na svojej stránke www.corobim.sk prináša prostredníctvom krátkych kariérnych videí reálne informácie o rôznych povolaniach a jej súčasťou bude i aplikácia s testom preferencií k rôznym činnostiam, ktorá nasmeruje respondenta na pre neho najvhodnejšie povolanie.

Nadácia Orange okrem víťazných projektov ocenila aj projekt Časová banka – www.mamcas.sk – stránka, na ktorej si ľudia budú môcť vymieňať čas za služby.

Zdroj: Centrum pre filantropiu

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky