Jednoduchšie parkovanie v Dubaji ponúka startup, ktorý založil Škót

Nájsť voľné parkovacie miesto v tak veľkom meste, ako je Dubaj, nie je jednoduché ani lacné. Šoférom v Spojených arabských emirátoch pomáha inovatívna aplikácia.

Vrásky na čele z hľadania voľného miesta pre auto sa robia mnohým Slovákom, či už ide o Bratislavu, Košice, ale aj mnohé menšie mestá a obce. Parkovanie je však častým problémom nielen u nás, ale aj inde vo svete. Čo potom robiť v takom veľkom meste, akým je napríklad Dubaj, v ktorom žijú viac ako 3 milióny obyvateľov? Parkovať tam nie je jednoduché ani lacné. Šoférom v známom meste Spojených arabských emirátov preto pomáha inovatívna aplikácia.

Parkovanie v Dubaji je vyčerpávajúce a zdĺhavé

Keď Craig McDonald doštudoval na univerzite v rodnom Škótsku a presťahoval sa z Glasgowa do Dubaja, dostal nápad na zdieľanie parkovacích miest. Po príchode do novej krajiny si totiž všimol, že mnohí jeho priatelia sa na parkovanie sťažovali.

Rozhodol sa preto vytvoriť firmu s názvom YallaParking, ktorú rozbehol spolu s kamarátom Harrisonom Jonesom po tom, ako v roku 2015 prišiel o prácu zameranú na podnikové financie. Stretli sa na večeri a celý čas preberali problematické parkovanie. Dvojica sa rozhodla vymyslieť startup, ktorý túto situáciu začne riešiť.

Po niekoľkých týždňoch testovania počiatočného produktu, rozhovorov s priateľmi o parkovacích problémoch a zhromažďovaní spätnej väzby sa ukázalo, že služba, ktorá by situáciu riešila, je v Dubaji viac ako potrebná. To bol rozhodujúci moment pre zrod spoločnosti YallaParking.

YallaParking pomáha prenajímať nevyužité parkovacie miesta

Spoločnosť YallaParking umožňuje ľuďom ponúkať nevyužité parkovacie miesta pre ostatných na prenájom. Ide o niečo ako „Airbnb na parkovanie”.

Registrácia na stránke YallaParking je bezplatná. Po prihlásení a potvrdení účtu prostredníctvom e-mailu môže používateľ vytvoriť vlastný zoznam lokalít, alebo začať prehľadávať sieť parkovacích miest, aby našiel ideálne miesto pre seba a svoje auto.

Keď nájde miesto, ktoré si chce rezervovať, jednoducho zadá podrobnosti o svojom vozidle, vyberie konkrétny dátum, na ktorý parkovanie potrebuje, a následne túto voľbu potvrdí. Dokončí tak svoju rezerváciu a zaplatí online pomocou kreditnej alebo debetnej karty.

Ak parkovacie miesto, ktoré si používateľ rezervuje, vyžaduje prístupovú kartu, bude mu doručená kuriérom. Štandardný poplatok za doručenie prístupovej karty je 30 emirátskych dirhamov (približne 7 eur). Doručenie prístupových kariet zvyčajne trvá 24 hodín.

YallaParking spolupracuje s developermi nehnuteľností, skupinami hotelov, vlastníkmi a prevádzkovateľmi parkovísk, ako aj s firemnými a individuálnymi investormi do nehnuteľností s cieľom zvýšiť ich príjmy a vyriešiť problémy s parkovaním.

Parkovacia služba stojí aj desiatky eur, napriek tomu je výhodnejšia ako bežné parkovné

YallaParking je otvorené trhovisko, kde je cena určená ponukou a dopytom, čím majú prenajímatelia jednotlivých parkovacích miest právomoc rozhodnúť, aké ceny nastavia. Aktuálny zoznam zahŕňa parkovacie miesta v centre Dubaja s mesačnými cenami nájmov od 60 do 120 eur. Oproti bežným hodinovým sadzbám ide stále o lacnejší variant. Zároveň táto služba ponúka výhodu bezproblémového parkovania. Spoločnosť získava 20 % z každej objednávky a zvyšných 80 % vypláca prenajímateľom parkovacích miest.

Prostredníctvom YallaParking si možno vybrať z hodinového, denného, mesačného a ročného predplatného parkovania a z viac ako 1 000 parkovacích miest po celom meste.

Zdroje: yallaparking.com, thenationalnews.com, tiresandparts.net

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Sustainable Salons – cesta k nulovému odpadu v kaderníckych salónoch

Sustainable Salons Australia je prvý komplexný program obnovy zdrojov určený pre kadernícke a kozmetické salóny. Spoločnosť sa špecializuje na zber odpadu z týchto prevádzok, jeho recykláciu a opätovné použitie.

Pokazený kočík inšpiroval k biznisu a rodiny získali „parťáčku“ na cesty

Mamička na materskej našla dieru na trhu po vlastnej zlej skúsenosti. O prenájom detskej výbavy je záujem, spoluprácu firma nadviazala aj s hotelmi.

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Smart ponožky vytvorené školáčkou pomáhajú deťom pri aktivitách

Ponožky s vreckom na bezpečné uloženie mobilu, peňaženky či zdravotných pomôcok je výtvorom a úspešným podnikateľským nápadom mladého dievčaťa, ktoré chcelo uľahčiť život svojim rovesníkom.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky